Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmak z Ali ??!!


peka1000

Rekomendowane odpowiedzi

Mój szwagier często kupuje różne rzeczy na ali i jest ok, kupował np. zegarki.

Osobiście nigdy tam nie kupowałem i obawiałbym się - na zasadzie strachu przed nieznanym.

Swoją drogą dobrze, że nie przywiązuję wagi do wyglądu, brałem po prostu to, co było w PL i mam czarną wersję, choć do mojego Marantza pasowałby raczej srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, peka1000 napisał:

Kieruję do wszystkich pytanie, konkretnie czy opłaca się kupić SMSL sAp-II PRO z ali? Cena to 260zl..jest stówke taniej ale bardziej chodzi mi tu o zamowienie konkretnej wersji kolorystycznej (Gold) która jest dostępna tylko w Chinach.. W EU TYLKO Black..

Ja też analizuję azjatycki kierunek zakupów. Ode mnie jedna rada: nie wystawiaj komentarza, dopóki nie przetestujesz urządzenia. Kiedyś coś chciałem zareklamować po wystawieniu komentarza i mnie spławili.

 

EDIT: Aliexpress odezwało się ponownie, gdy użyłem w korespondencji do nich słowo "fraud". O przebiegu negocjacji nie omieszkam w tym poście poinformować, żeby było jasne czy można ich przekonać do swoich racji.

Edytowane przez Melo2573
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem kilka rzeczy z ali i nigdy nie miałem problemów.

Jeśli chodzi o SMSL to część produktów mają na magazynie Amazon w Niemczech - zobacz czy przy danym urządzeniu jest opcja wysyłki z .de. Czekałem całe 4dni na zamówiony wzmacniacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GhalMaraz napisał:

Zamawiałem kilka rzeczy z ali i nigdy nie miałem problemów.

Jeśli chodzi o SMSL to część produktów mają na magazynie Amazon w Niemczech - zobacz czy przy danym urządzeniu jest opcja wysyłki z .de. Czekałem całe 4dni na zamówiony wzmacniacz :)

Złoty niestety jest tylko z chińskich magazynów.. a szkoda, ale pisze że niby darmowa wysyłka do 18 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2019 o 17:06, peka1000 napisał:

Złoty niestety jest tylko z chińskich magazynów.. a szkoda, ale pisze że niby darmowa wysyłka do 18 dni.

Jeśli przesyłka jest przez ASS, to powinno być w miarę szybko (jeśli ci się poszczęści, to nawet w ok. 10 dni). ASS korzysta z usług Sinotrans (jedna z największych chińskich firm logistycznych), a w Polsce z Pocztexu (Paczka48). Tak więc prawdopodobnie, paczkę będziesz miał z dostawą do domu ;) .

 

btw. Jakiś czas temu, miałem problem, dostałem uszkodzoną kartę pamięci (Youeshone mobile microSD 64GB). Szybka wysyłka zrzutu z HD Tune, krótka wymiana uprzejmości z bardzo miłym "My Friendem" i po tygodniu pieniądze miałem na koncie (zero problemów :)),

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie głośniki ostatnio szły przez Paryż 14 dni. W Polsce pocztexem. Szybciej niż kiedyś nawet teraz dostarczają bo kiedyś czekało się na przesyłki z ali po 3-4 tygodnie jak przechodziło wszystko przez "słynny" WER Wa-wa. Teraz wszystko idzie prosto do odbiorcy i w Polsce raczej nie będziesz miał cła bo przesyłki z chn do polski są nadawane ponownie w kraju unii. Ja miałem nadaną paczkę z Francji po prostu. Przez to wszystkie cła omijają paczki bo jest z kraju unii. Nie wiem czy to reguła i wszystkie tak działają ale u mnie tak było o ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Do mnie głośniki ostatnio szły przez Paryż 14 dni. W Polsce pocztexem. Szybciej niż kiedyś nawet teraz dostarczają bo kiedyś czekało się na przesyłki z ali po 3-4 tygodnie jak przechodziło wszystko przez "słynny" WER Wa-wa. Teraz wszystko idzie prosto do odbiorcy i w Polsce raczej nie będziesz miał cła bo przesyłki z chn do polski są nadawane ponownie w kraju unii. Ja miałem nadaną paczkę z Francji po prostu. Przez to wszystkie cła omijają paczki bo jest z kraju unii. Nie wiem czy to reguła i wszystkie tak działają ale u mnie tak było o ile dobrze pamiętam.

Oczywiście jak wybierzesz ASS jako formę dostawy ;). W innych przypadkach, zazwyczaj idzie przez WERy. Dlatego warto szukać sklepów, w których ASS jest darmowe (często jako podstawowa forma dostawy) albo względnie tanie (często warto dopłacić te parę dolców aby mieć paczkę szybciej i z dostawą do domu :)).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siemanko, ampek doszedł już 26 lutego więc nadspodziewanie szybko jak na mój gust, odebrałem go dopiero 2 marca z poczty przez sprawy prywatne, co jeszcze bardziej mnie nakręcało, dziś a nawet na gorąco mogę powiedzieć "nie ma podejścia do bez i z ampem" a moje AKG k240 udało mi się wymienić z MKII na Studio (złote jednak bardziej się wpisują w mój gust) ponieważ dołączone akcesoria były mi zbędne, a jakość dźwięku jeśli wierząc opiniom jest jednakowa. 

Jeśli chodzi o opiniotwórczość, tutaj jestem amatorem(bassolubem).. słucham tego co mi wpadnie w ucho, różnych rodzajów muzy.. ale najbardziej jeśli ma być po kolei to hh, electro/trance/synth/alt i polski alt/pop/rock tez się znajdzie.. 

 

Odczucia? Na sprzęcie pewnie nie dla audiofilów tj. MSI GE62 6qf AP + DFB + SMSL SAP-II + AKG K240 Studio + Tidal HiFi

Bez SMSLa było w porównaniu do teraz na DFB + MKII/Studio słabo pod względem mocy którą mogły generować nauszniki, w obecnej chwili na pełnym osprzęcie odsłuch idzie na 1/4 mocy potencjometra by było już przyjemnie, no chyba że jakieś piwko to wiadomo volume idzie w góre :) ale tak przy okazji sprawdziłem jak spisuje się SMSL bez DFB.. jednym słowem jest róznica, może nie kolosalna ale jeśli ktoś chce mieć większą przyjemność ze słuchania muzyki a nawet taki amator jak ja to usłyszy różnicę, nie jest to jakieś kolosseum w przeskoku jakości ale jednak taka subtelna różnica w codziennych sesjach po kilka godzin z pewnością będzie na plus, miałem DFB zwracać jeszcze przed nadejściem SMSL ale wstrzymałem się i jestem zadowolony bo sam SMSL robi robotę ale żeby z Tidala w wersji HiFi wydobyć to co oferuje wydaje mi się niezbędny do kompletu. Cóż nie wiem jak się odsłuc**je poważnych sprzętów jeśli chodzi o słuchawki ale jestem zadowolonym człowiekiem bo w końcu mam to czego chcę :) 299zł AKG z mp3store, 269zł DFB z mp3store i już budżetowo 249zł SMSL sap-II 249 z ali.. 

 

Jeśli chodzi o odsłuch to tutaj ekspertem nie jestem zresztą jak wcześniej już zaznaczyłem ale upraszczając.. DFB grająć bez SMSLa bass jest słaby, natomiast "z" jest już moc.. jednak jak wspomniałem lubię bass w takim wypadku musiałem skorzystać z EQ APO 1.2 dla podbicia basu, oczywiście zalezy to od gatunku muzyki czy nawet konkretnego kawałka ale nie ukrywam że lubię "dobić" troszkę :)

 

W podsumowaniu to ja jestem zadowolony i polecić mogę sprzęt który zakupiłem ponieważ spełnia swoją rolę i znakomicie się uzupełnia.. jak z klockami, któryś wyjmiemy i już coś nie gra, tak jest :) oczywiście zdaję sobie sprawę że AKG do porządnego ampka stacjonarnego nie potrzebują w/w bajerów ale nie o tym pisałem, jednak w tym składzie są kompletem według mnie.

 

Jeśli chodzi o niskie/średnie/wysokie to jest różnie ponieważ odsłuchiwałem na różnych konfiguracjach, po ostatecznej jestem w stanie powiedzieć że grają idealnie, bez SMSLa z samym DFB wyróżniają się niskie natomiast bez DFB a z samym SMSLem brakuje wysokich i średnica jest też mniej wyraźna. To takie szybkie spostrzeżenia. Jak wspomniałem na grającym w komplecie sprzęcie reguluję ewentualne braki w EQ APO 1.2 dla porządanego efektu.

 

Dodam od siebie-amatora.. jeśli ktoś powiedziałby mi 20 lat temu kiedy mój komputer miał 8gb HDD i kosztował ponad 4000zł że za 20 lat wydasz 800zł na dobry odłuch ze słuchawek to bym powiedział.. chyba Ty ;)

Edytowane przez peka1000
:)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności