Skocz do zawartości

RADSONE ES100 - 2x AK4375a, LDAC, aptX-HD, 2.5 balans / 3.5 standard


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Czy da się korzystać z mikrofonu przy połączeniu przez usb z komputerem (system windows 10)?
Niestety nie widzę u siebie. Może jakieś ustawienia w systemie? Mój komp stacjonarny nie posiada BT - tam podobno mic działa.
 

Drugie pytanie: czy do połączenia z telefonem potrzebny jest przewód OTG?
Próbowałem przez adapter OTG+przewód - niestety to nie działa. Konieczne są jakieś ustawienia? Telefon z usb C, andorid 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
8 minut temu, Zear napisał:

Ktoś to jeszcze zagląda? Mój ES100 zgłupiał, kupiłem go 1.5 rok temu na Allegro. Ile one mają gwarancji? Trochę mi się nie uśmiecha kupowanie nowego wzmacniacza co rok...

Od razu wzmacniacza. Pie.r.d.o.lnik na takie mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wzmacniacza. Pie.r.d.o.lnik na takie mówimy.
No dobra.
Zwał jak zwał.
Da się jakoś zrobić reflash oprogramowania?
Jeśli kupić coś podobnego to co, by po półtora roku nie uznać za pieniądze wyrzucone w błoto?
Nie cierpię bubli, a jeśli coś się psuje zaraz po gwarancji to jest bublem.
Co polecacie zamiast?
Grało super póki się nie zepsuło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolega rozebrał Radsone, wygląda w środku tak

PXL_20210722_175024381.jpg

PXL_20210722_175037723.jpg

PXL_20210722_175050702.jpg

PXL_20210722_175058649.jpg

Przeczyścił izopropanolem urządzenie, ale nie zauważył nic niepokojącego oprócz kropki na białym elemencie koło chipsetu. Spalony? Wiecie może co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, Zear napisał:

Jak to jest, że na Allegro mp3store sprzedaje Radsone EarStudio ES100 z gwarancją 24 msc, a @bigmaras tylko z 12 msc gwarancji?

W PL masz 24msc producenta i 12msc rękojmi, nie ważne co i kto wypisuje.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neonlight napisał:

W PL masz 24msc producenta i 12msc rękojmi, nie ważne co i kto wypisuje.

 

Gwarancja producenta to dobrowolne oświadczenie gwaranta - może wynosić 1 dzień, 100 dni lub 10 lat. Nie wprowadzaj zatem w błąd tego typu wyssanymi z palca fantazjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być na odwrót, czyli 12msc producenta i 24msc rękojmi, czyli na jedno wychodzi, że i tak odpowiadasz za wady/usterki przez okres dwóch lat. Nie spotkałem się jeszcze z gwarancją na sprzęt elektroniczny poniżej 12msc, a tym bardziej trwającej jeden dzień. 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zear napisał:

https://allegro.pl/oferta/earstudio-es100-mkii-dac-amp-24bit-aptx-bt-9343630994

Jak byk jest napisane GWARANCJA producenta / dystrybutora 24 miesiące, bez rozróżnienia na gwarancję i rękojmię???

Screenshot_20210727-091914_Firefox.jpg

Screenshot_20210727-091927_Firefox.jpg
 

 

Powtarzam Ci raz jeszcze jeszcze, zatem przeczytaj powoli, na spokojnie, czasem pomaga czytanie na głos aby lepiej zrozumieć treść. GWARANCJA - to dobrowolne świadczenie ustalane przez importera, producenta, dystrybutora, sprzedawcę czy prywatną osobę i nie ma określonego minimalnego okresu. Jak kto sobie doda do oferty tak to obowiązuje. Bzdurą zatem jest twierdzenie, że w PL gwarancja jest 24m jak wskazuje twoja wypowiedź. Jeden sprzedawca może dodać 1 miesiąc a drugi 5 lat. Możesz kupić Radsona z 7 ręki i ktoś da gwarancje 10 lat jak będzie miał taki kaprys a inny 1 dzień. Kupując produkt jak np. na portalu allegro poniższa informacja jest częścią oferty. U mnie większość produktów ma gwarancje taką jaką daje dany producent czyli najczęściej 12 miesięcy. 

8 godzin temu, neonlight napisał:

Miało być na odwrót, czyli 12msc producenta i 24msc rękojmi, czyli na jedno wychodzi, że i tak odpowiadasz za wady/usterki przez okres dwóch lat. Nie spotkałem się jeszcze z gwarancją na sprzęt elektroniczny poniżej 12msc, a tym bardziej trwającej jeden dzień. 🤦

 

Mało zatem jeszcze w życiu widziałeś skoro twierdzisz, że nie widziałeś gwarancji poniżej 12 miesięcy, a często się zdarza, że nawet te 12m ma w regulaminie gwarancji powyłączane ze świadczenia sporą część elementów a na inne duży krótszy okres. 

 

Idąc dalej w odpowiedzi, bo widzę, że mocno błądzisz. Rękojmia i gwarancja to nie to samo i nie, nie wychodzi na jedno. W przypadku reklamacji z tytułu rękojmi to 24m od wydania towaru, w tym przez pierwsze 12 miesięcy domniemywa się, że ujawniona wada tkwiła w towarze w momencie jego wydania, więc to na sprzedawcy (zgodnie z art. 6 Kodeksu Cywilnego ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne) ciąży obowiązek obalenia tego domniemania. W pozostałym okresie 12 miesięcy ciężar dowodowy obciąża konsumenta i to na nim spoczywa obowiązek wykazania, że wada istniała w towarze w momencie jego wydania. 

 

Natomiast możesz odetchnąć z ulgą bo do mnie i tak nie trafisz, przecież wiesz ;)

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bigmaras napisał:

 Idąc dalej w odpowiedzi, bo widzę, że mocno błądzisz. Rękojmia i gwarancja to nie to samo i nie, nie wychodzi na jedno. W przypadku reklamacji z tytułu rękojmi to 24m od wydania towaru, w tym przez pierwsze 12 miesięcy domniemywa się, że ujawniona wada tkwiła w towarze w momencie jego wydania, więc to na sprzedawcy (zgodnie z art. 6 Kodeksu Cywilnego ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne) ciąży obowiązek obalenia tego domniemania. W pozostałym okresie 12 miesięcy ciężar dowodowy obciąża konsumenta i to na nim spoczywa obowiązek wykazania, że wada istniała w towarze w momencie jego wydania. 

Nie, nie błądzę, ponieważ z doświadczenia wiem, że w każdym z w/w przypadków, czy to rękojmia, czy gwarancja producenta, to i tak często zdarza się, że sprzedawca/importer/producent, czy jak to tam sobie w ładne słówko ubierzesz, podwarza wadę fabryczną lub usterkę spowodowaną prawidłowym użytkowaniem, więc dla mnie to, czy ty dajesz rękojmię, czy producent gwarancję, to jeden pies, bo i tak wiąże się to z problemami, kiedy trzeba będzie z w/w skorzystać. 

 

Z mojego konta nie trafię, to fakt. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności