Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RADSONE ES100 - 2x AK4375a, LDAC, aptX-HD, 2.5 balans / 3.5 standard


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie parametry

4f3ff66ef8caaf482a9dc3762672ac29.jpg

668312981c5e6ece3e08cad3ffcaed0d.jpg

Tak nie zepsuję słuchawek?

Bo słuchałem Niemena, płyt Człowiek jam niewdzięczny i Areolit, i 4rki Anny German.
Myślałem że umrę z katharsis, zachwytu, uniesienia czy nie wiem jak to nazwać, jakbym tam był gdy to nagrywali...

Normalnie słucham dużo ciszej ale chciałbym czasem móc słuchać tak.

Czyli te cyfry w specyfikacji słuchawek maximum input, które wymieniłem nie ograniczają mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci uszu nie uszkodzi to słuchawki to przeżyją :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne :-)

 

A czy w tym wzmacniaczu da się jakoś wymienić baterię? Chciałbym by został ze mną na parę lat a jak będzie używany tak jak teraz to podejrzewam, że bateria padnie szybko...

 

Da się coś z tym zrobić?

 

Gra to maleństwo po prostu cudownie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zear napisał:

Dzięki piękne 🙂

 

A czy w tym wzmacniaczu da się jakoś wymienić baterię? Chciałbym by został ze mną na parę lat a jak będzie używany tak jak teraz to podejrzewam, że bateria padnie szybko...

 

Da się coś z tym zrobić?

 

Gra to maleństwo po prostu cudownie

 

 

Jak jest to taka bateria jak w smartfonach to żeby przedłużyć jej życie nie laduj jej nigdy powyżej 80% ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Zear napisał:

W appce jest taka opcja battery care i po jej zaznaczeniu nie ładuje baterii powyżej 70-80%.

Ale czy można ją wymienić?

Jeżeli otworzysz go i potem będziesz w stanie zamknąć to napewno da się wymienić 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zear napisał:

W appce jest taka opcja battery care i po jej zaznaczeniu nie ładuje baterii powyżej 70-80%.

Ale czy można ją wymienić?

 

Nie pozwalaj, żeby bateria zeszła poniżej 30% i nie ładuj powyżej 80% - w takich warunkach na pewno przeżyje dłużej. Co do wymiany samej baterii, to musiałbyś to zrobić na własną rękę, bo producent nie oferuje takiej usługi. Baterię można kupić za grosze, nie wiem jak z wymianą: https://www.alibaba.com/product-detail/OEM-lipo-battery-5-7-20_60707777567.html

 

Kolejna rzecz - jeżeli używamy Radsone jako DAC USB przez kabel, to pobiera on energię z kompa/telefonu, a nie z baterii, więc wydłużamy żywotność życia akumulatora ;) 

 

I na koniec sprawa z Equalizerem - tutaj akurat nie zgadzam się z @Jaro54 i uważam, że jeżeli urządzenie oferuje dobrej jakości korektor, to spokojnie można dostosować sygnaturę dźwięku do siebie. Argument ze słuchaniem "tak, jak chciał autor" do mnie nie przemawia, bo nie wiemy przecież na jakim sprzęcie autor masterował nagranie - my odbieramy je zupełnie inaczej z uwagi na inny sprzęt ;) Ale to tylko moje zdanie i tutaj sprawa jest mocno subiektywna, wiele osób na forum wyklucza używanie EQ. Ja nie używam, ale nie wykluczam ;)

 

@Zear, jeszcze jedna rada - jeżeli łączysz telefon z Radsone, to na telefonie miej głośność ustawioną na maksa. Steruj głośnością tylko na Radsone.

Edytowane przez Najner
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za wszystkie rady, co do EQ też myślę podobnie ale to już inny temat, więc nie chciałem go ciągnąć.

A rzucając okiem na zdjęcie z tego pierwszego ustawienia EQ wyżej myślisz, że mogło to spowodować przester i brzydki dźwięk gitar z tego utworu?

Jestem zakochany w tym pudełeczku :-)

Fajnie byłoby mieć baterię na zapas by po latach móc przywrócić mu oryginalną długość pracy na baterii

... Czy u Was też to urządzenie się tak szybko ładuje?
Miałem 1% a po dwóch minutach mam 35%.... To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zear napisał:

A rzucając okiem na zdjęcie z tego pierwszego ustawienia EQ wyżej myślisz, że mogło to spowodować przester i brzydki dźwięk gitar z tego utworu?

Na pewno tak było, z eq trzeba delikatnie ;) 

 

9 minut temu, Zear napisał:

... Czy u Was też to urządzenie się tak szybko ładuje?

Ładuje się szybko, nie wiem czy aż tak jak u Ciebie, ale szybko ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, retter napisał:

Będzie wersja z gniazdem 4.4?

pisane mobilnie
 

 

Mało prawdopodobne mi się wydaje z uwagi, iż zwiększyło by to gabaryty kilkukrotnie a założenia to zabawka mobilna. Nie sądzę też aby w ogóle było zainteresowanie w tej klasie sprzętu złączem 4.4, to raczej zarezerwowany ficzer dla droższych dapów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.09.2019 o 18:59, bigmaras napisał:

 

Mało prawdopodobne mi się wydaje z uwagi, iż zwiększyło by to gabaryty kilkukrotnie a założenia to zabawka mobilna. Nie sądzę też aby w ogóle było zainteresowanie w tej klasie sprzętu złączem 4.4, to raczej zarezerwowany ficzer dla droższych dapów.

Będzie jeszcze ES100 dostępny u Ciebie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ES100 jest opcja 2x podniesienie woltażu na wyjściu na single ended. Czy nadal będzie 2x mniej mocy na wyjściu niż na zbalansowanym i również włączonym wzmocnieniem (obniżona impedancja) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wiatrak napisał:

W ES100 jest opcja 2x podniesienie woltażu na wyjściu na single ended. Czy nadal będzie 2x mniej mocy na wyjściu niż na zbalansowanym i również włączonym wzmocnieniem (obniżona impedancja) ?

Nie woltażu a prądu. Nadal będzie umownie 2x mniej mocy. Ta opcja służy do napędzenia wymagających prądowo słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bawię się od wczoraj ES100 i mam pewien problem. Przeczytałem kilka recenzji i nigdzie nie widziałem żeby ktoś o tym pisał. Słucham na KXXS, które mają sporo basu z akcentem na subbas. Kiedy źródłem dla ES100 jest Sony ZX300 wszystko gra pięknie, nie czuję, żeby jakieś pasmo się specjalnie zmieniało, bas schodzi nisko, ale jest szybki. Subbas pulsuje, ale szybko wygasa. Natomiast po połączeniu z Huawei P30, KXXS dostają bass boost. I to nie jest fajny bass boost. Subbas zaczyna dominować, a do tego traci kontrolę. Może i fajny zabieg, jeśli słuchamy klasycznego rocka, ale większość muzyki brzmi źle, basu jest za dużo. Sprawdzałem tylko ldac w opcji najlepszej jakości dźwięku i w sumie tylko po balansie. Filtry w aplikacji w tej kwestii nie zmieniają nic.

 

Kilka dni temu dostałem aktualizację do Androida 10 i zaczynam podejrzewać, że to kwestia skopanych kodeków w androidzie, bo z Windowsem też nie ma tego problemu.

 

Co myślicie?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj czy gleboko w ustawieniach dzwieku huaweia nie jest wlaczony jakis upiekszacz typu dolby atmos czy cos w ten desen
Atmos był włączony, ale on nie idzie na bt. Damn, moje EX1000 to teraz całkiem basowe słuchawki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 23:20, all999 napisał:

Atmos był włączony, ale on nie idzie na bt. Damn, moje EX1000 to teraz całkiem basowe słuchawki :)

 

U mnie w OnePlus 7 Pro nieszczęsny Atmos niestety działa przez BT, a do tego muszę wyłączać jeszcze inne, "inteligentne ulepszenia", oddzielnie dla każdego urządzenia Bluetooth... Możliwe jednak, że w P30 inaczej to zaimplementowali i rzeczywiście pomija Dolby przez BT, ale coś innego partoli sprawę.

 

Android 10 też mi podpada pod względem obsługi urządzeń BT. Np. zmiana kodeków w opcjach programistycznych przestała działać, jest domyślny kodek i tyle (najczęściej LDAC, całe szczęście nie SBC). Do tego mocy mniej przez BT względem OnePlusa 6T z Androidem Pie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności