Skocz do zawartości

RADSONE ES100 - 2x AK4375a, LDAC, aptX-HD, 2.5 balans / 3.5 standard


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, bigmaras napisał:

 

Doprecyzujmy. Z tego co widzę masz Senki HD1 z mikrofonem podłączone tak? do radsone a ten po usb do komputera?

Pytam bo nie widzę radsone w urządzeniach audio.

Hej. Nie mam jeszcze Rs100, właśnie się przymierzam do kupna, ale nurtuje mnie właśnie sprawa z mikro (przekopałem sieć i bardzo mało info w tym temacie). Sam jestem zielony bo nigdy nie używałem headsetu na pc.

 

Wysłałem poglądowe zdjęcie jak to wygląda w Sen HD1 (znalezione w sieci), i zastanawiam się czy analogicznie jest z Rs100 ?

To znaczy, mogę albo korzystać z rs100 jako słuchawki i korzystać z lepszych kodeków, albo wybrać headset i mieć możliwość rozmowy - kosztem jakości ? dobrze rozumiem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega bigmaras zaiważył nie masz wymienionego ES100. Tak to wygląda u mnie po BT.

image.png.218daddb0fb64cb436bc4d95b191ff5b.png

 

W ustawieniach BT jest podłączony jako "voice" i "music". Jakość jest b.dobra, wręcz zaj*sta (jak to w ES100) podczas rozmów i słuchania muzyki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore Wszystko się zgadza. Po BT mamy pełną funkcjonalność i sam mikrofon jest bardzo dobrej jakości dodatkowo z opcją słuchania z dźwiękiem otoczenia. Możemy podłączyć sobie słuchawki bez mic i mieć mikrofon z radsone.

 

@jesko czy o to chodzi, czy chciałbyś podłączyć po kablu i mieć z radsone mic?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. O to mi mniej więcej chodziło, czy win widzi es100 jako headset. Zamiast Was męczyć pytaniami, sam sprawdziłem w necie info które mnie interesowało. Zamówiłem właśnie  es100 od Ciebie (bigmaras), i sam ocenie co to pudełko jest warte, oczekiwania mam dosyć spore, mam nadzieje że mnie nie zawiedzie :)

 

Najbardziej martwię się brakiem kodeka aptX Low Latency, i możliwymi z tego powodu opóźnieniami np. w grach na komputerze, ale to wyjdzie w praniu. es100 sparuje z moimi starymi Shure se530, mam nadzieje na małe fajerwerki, szczególnie korci mnie eq :) 

 

Jakoś w przyszłym tygodniu, opisze swoje wrażenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jesko napisał:

Dzięki za odpowiedzi. O to mi mniej więcej chodziło, czy win widzi es100 jako headset. Zamiast Was męczyć pytaniami, sam sprawdziłem w necie info które mnie interesowało. Zamówiłem właśnie  es100 od Ciebie (bigmaras), i sam ocenie co to pudełko jest warte, oczekiwania mam dosyć spore, mam nadzieje że mnie nie zawiedzie :)

 

Najbardziej martwię się brakiem kodeka aptX Low Latency, i możliwymi z tego powodu opóźnieniami np. w grach na komputerze, ale to wyjdzie w praniu. es100 sparuje z moimi starymi Shure se530, mam nadzieje na małe fajerwerki, szczególnie korci mnie eq :) 

 

Jakoś w przyszłym tygodniu, opisze swoje wrażenia. 

Nie wiem jak w grach, ale w filmach zadnych opoznien nie stwierdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, w przypadku filmów, youtube itp. nie ma problemu, bo system automatycznie synchronizuje obraz z dźwiękiem, może po prostu opóźnić delikatnie video. Inaczej się sprawy mają z grami. Tutaj komputer-komórka nie może opóźnić sygnału video, i podobno przy szybkich grach takich jak np. FPS da się odczuc delikatne opóźnienie. Zobaczymy, normalny aptx ma latencje 100ms+(takie opóźnienie da się już spokojnie zauważyć), aptX-ll tylko 40. Najwyżej bedę puszczał dźwięk z głośnika. 

 

Swoją drogą nie graliście kiedyś w coś na es100 ? :)

Edytowane przez jesko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

Cywilizacja 6 i Herosi 3 - nie zauważyłem żadnych problemów.

 

O widzisz ! Dzięki, to dobra wiadomość :) i tak większość czasu gram w strategię.  Tak odrazu wyjaśnię, że nie chodzi tu o jakieś poteżne opóźnienie. Nie powinno wynosić więcej niż 0,1-0,3 sekundy. Spotkałem się z opiniami, że niektórzy odczuwają opóżnienia w kodekach SBC, aptX rzędu 1 sekundy, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć.

 

Jeżeli to kogoś interesuje, to wysyłam fajny krótki filmik obrazujący opóznienie sygnału po kablu, i poszczególnych kodeków: SBC, aptX i aptX-ll.

 

 

Jak słychać, różnice nie są jakieś powalajace, ale trochę się dźwięk rozjeżdża. 

 

Edytowane przez jesko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, donpedro1979 napisał:

Radsone przymierza się do wypuszczenia słuchawek, dzięki którym ES100 pokaże się w pełnej krasie ;)

https://www.facebook.com/radsoneinc

 

nie do końca ich, to sonicast dirac zestrojone nieco pod radsone ale może być ciekawe połączenie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
nie do końca ich, to sonicast dirac zestrojone nieco pod radsone ale może być ciekawe połączenie
Czyli jest szansa że nie będzie dramatu ;)
Myślisz że pojawia się u Ciebie? ;)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, donpedro1979 napisał:

Czyli jest szansa że nie będzie dramatu ;)
Myślisz że pojawia się u Ciebie? ;)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Pewnie tak, choć mam zwrotki od klientów co podpieli diraca do radsone i też sobie chwalą połączenie zatem ciężko mi powiedzieć czy zmiana względem oryginalnych dirac będzie aż tak mocno słyszalna. Trzeba zaczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
25 minut temu, paatos napisał:

Działa wam po LDAC? U mnie na S10e wymusza AAC, SBC lub aptX  :(

Wejdź w opcje programisty w telefonie i ustaw w BT jaka cię interesuje opcja łączności włacznie z bitrate'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności