Skocz do zawartości

RADSONE ES100 - 2x AK4375a, LDAC, aptX-HD, 2.5 balans / 3.5 standard


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

 

:) nie ma wojny. 

A wyrażenie znaczy w chwili powstania (narodzenia) 

Wiem że nie miałeś złych zamiarów ale dla kogoś kto nie wie o co chodzi może wprowadzać w błąd że BTR3 taki zły że musieli apką naprawiać. A to jest fałszywe stwierdzenie. Aplikacja ułatwia korzystanie, tak jak i aplikacja Radsone 

Pytasz się kogoś innego czy dobrze zrozumiał post, a tak naprawdę całe "nieporozumienie" zaczęło się od tego, że to Ty nie zrozumiałeś chyba tego co napisałem ja.. Stwierdziłem tylko fakt - FiiO nie posiada EQ w swojej aplikacji {na ten moment)  Radsone tak. I to jest różnica w funkcjonalności oprogramowania. Nie ważne, że dla mnie na dzień dzisiejszy może być przydatne, a Tobie w ogóle nie potrzebne. Z zewnątrz wygląda to trochę tak, jakby producent "nie zdążył" przed premierą  z dodaniem tej opcji do oprogramowania.

Nie wydaje mi się, żeby cokolwiek z tego było fałszywym stwierdzeniem :)

Edytowane przez matdru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

A przeczytałeś ze zrozumieniem moje posty i te do których się odniosłem? Chyba nie.

Chyba właśnie tak, bo jak się okazuje, mocno rozminąłeś się z prawdą w sprawie oprogramowania.

Na razie o Radsone możesz powiedzieć, że trzymałeś go w dłoni, a cała reszta, to wróżenie z fusów i przekłamania (soft i bateria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ES 1000 dali dwa dac-i  słabsze i starsze modele niż w BTR3 tu porównanie na stronie producenta układów AKM. Chip BT ten sam w obydwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

W ES 1000 dali dwa dac-i  słabsze i starsze modele niż w BTR3 tu porównanie na stronie producenta układów AKM. Chip BT ten sam w obydwu

 

Dwoisz się i troisz aby wszystkich zniechęcić zatem nie mogę się powstrzymać aby nie podsumować:

 

- nie porównywałem bo nie miałem okazji - a szkoda...

- porównywałem ale tylko macałem bo bateria się rozładowała i nie słuchałem - pewnie bateria felerna :(

- ta sama aplikacja jest w fiio ale w sumie to nie wiem bo nie używam i nie potrzebuje - to już mogę zdementować - nie jest ta sama, funkcjonalność cząstkowa

- dwa układy dac są gorsze niż jeden :) - no comments...

 

Reasumując @Jaro54 cieszymy się, że uczestniczysz w wątku i czekamy na więcej tylko proszę nie pisz, że klips uwiera lol

 

8 godzin temu, awayeah napisał:

A tak zmierza do tej Polski, a kiedy już zmierzy i będzie?

 

wersja jednak super optymistyczna - liczę jeszcze na ten tydzień, maks poniedziałek :)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bigmaras napisał:

 

Dwoisz się i troisz aby wszystkich zniechęcić zatem nie mogę się powstrzymać aby nie podsumować:

 

- nie porównywałem bo nie miałem okazji - a szkoda...

- porównywałem ale tylko macałem bo bateria się rozładowała i nie słuchałem - pewnie bateria felerna :(

- ta sama aplikacja jest w fiio ale w sumie to nie wiem bo nie używam i nie potrzebuje - to już mogę zdementować - nie jest ta sama, funkcjonalność cząstkowa

- dwa układy dac są gorsze niż jeden :) - no comments...

 

Reasumując @Jaro54 cieszymy się, że uczestniczysz w wątku i czekamy na więcej tylko proszę nie pisz, że klips uwiera lol

 

 

wersja jednak super optymistyczna - liczę jeszcze na ten tydzień, maks poniedziałek :)

Kończąc offtop @bigmarasnie pisałem o felernej baterii tylko że akurat była rozładowania a to kolosalna różnica.

Nigdzie nie napisałem że dwa dac-i są gorsze od jednego, a jedynie że ES 1000 ma starszy (o 2 lata) i o słabszych parametrach, co widać w tabelce producenta. 

Jak widać zaczyna być modą czytanie w sposób pasujący czytającemu. Mam nadzieję że wprowadziłem cię z błędnego mniemaniu. 

Nigdzie nie napisałem o dźwięku bo go nie slyszalem

Ostanie pytanie, czy szerzenie fake newsów z hedfaja ma poprawić image ES 1000? Czemu np nie zapytałeś ludzi którzy jakiś czas używają np @maciux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaro54 napisał:

Kończąc offtop @bigmarasnie pisałem o felernej baterii tylko że akurat była rozładowania a to kolosalna różnica.

Nigdzie nie napisałem że dwa dac-i są gorsze od jednego, a jedynie że ES 1000 ma starszy (o 2 lata) i o słabszych parametrach, co widać w tabelce producenta. 

Jak widać zaczyna być modą czytanie w sposób pasujący czytającemu. Mam nadzieję że wprowadziłem cię z błędnego mniemaniu. 

Nigdzie nie napisałem o dźwięku bo go nie slyszalem

Ostanie pytanie, czy szerzenie fake newsów z hedfaja ma poprawić image ES 1000? Czemu np nie zapytałeś ludzi którzy jakiś czas używają np @maciux

 

Przeczytaj na spokojnie, ze zrozumieniem, bez eksytacji:

 

W dniu 28.01.2019 o 18:12, bigmaras napisał:

Reasumując, będą już niedługo w Polsce, będą testy naszych recenzentów, będą egzemplarze testowe, porównania, poczekajmy zatem takimi osądami.

 

A zarzut o szerzenie fake newsów rozumiem, że odnosi się do tego zdania tak? lol

 

W dniu 28.01.2019 o 18:12, bigmaras napisał:

...Na świecie jest sporo pozytywnych opinii i mocno gorący wątek na hedfaju, który napawa trochę inną opinią aniżeli Twoją...

 

Znów reasumując największą liczbę fake newsów wygenerowałeś sam. Opiniujesz urządzenie, którego nigdy nie słuchałeś a do tego odnosisz się do porównań funkcjonalności innego urządzenia, których nie znasz, nie używasz bo nie potrzebujesz. Sorry @Jaro54 ale ciężko z tego wybrnąć, wiem, że może to być zawód...

 

Ponad to kompletnie już nie rozumiem, po co zwracasz mi uwagę, że mam kogokolwiek o coś pytać? Spinasz się, tuptasz nóżkami, denerwujesz, wyluzuj na prawdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może żeby uspokoić emocje jako użytkownik od ponad pół roku podsumuje to co wcześniej pisałem.
I nie mam w tym interesu, nikt mi za to nie płaci ;)
Produkt kupiłem na Amazonie
Plusy:
- bateria. 16-17 godzin po 3,5mm, spokojnie 10 po balansie
(Miałem wcześniej AK bx10? I tam 5 godzin to był max). Aha, kodek LDAC
- moim zdaniem lepsze brzmienie niż Shanling m0 i wspomniany A&K
- moc
- jakość dźwięku tzn zarówno Shanling jak i A&K mocno szumiały, tu tego nie ma
- aplikacja
- aktualizacje software
Minusy
- w zasadzie znajduje jeden, wrażenia organoleptyczne ;) Plastikowe wykonanie, choć z drugiej strony nie szkoda mi wrzucić tego z kluczami do plecaka i o dziwo nic nie mam jeszcze porysowane
- można też uznać za minus to że po podłączeniu ładowarki ES włącza się automatycznie

Muszę też pochwalić kontakt z supportem. Na początku mialem pewien problem z ładowaniem. Odpowiedz na maila do producenta dostałem po 5 minutach

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2019 o 18:12, bigmaras napisał:

Pojawiają się także głosy zarówno u nas jak i na hedfaju o gorszym zasięgu BTR3 w stosunku do poprzedniej wersji, być może z uwagi na konstrukcje obudowy.

O to mi chodziło, bo to bzdura kompletna. BTR-1 mam od roku a BTR3 od połowy  września i mogę stwierdzić że to nie jest prawdą. Chyba że pomyliłeś Btr-3 z Btr-1, który ma rzeczywiście problemy z zasięgiem BT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jaro54 napisał:

O to mi chodziło, bo to bzdura kompletna. BTR-1 mam od roku a BTR3 od połowy  września i mogę stwierdzić że to nie jest prawdą. Chyba że pomyliłeś Btr-3 z Btr-1, który ma rzeczywiście problemy z zasięgiem BT. 

 

@Jaro54 pisząc, że pojawiają się głosy to nie szerzenie fake newsów w przeciwieństwie do tego co wypisujesz w tym wątku ale i widzę, że podchodzisz podobnie również w innych wątkach na forum. Forum to nie jest dobre miejsce aby odreagowywać stres. Specjalnie dla Ciebie kilka cytatów z dwóch ostatnich stron na hedfaju, ale mam nadzieje, że to faktycznie bzdury i jesteś w posiadaniu specjalnego egzemplarza:


"LDAC, Aptx, AAC, SBC - with my Galaxy S9 plus Exynos - no difference, stuttering when in my back pocket. So the issue seems not to be tied to the bandwidth the codec uses.
I did not experience this kind of issue with my other (AptX) Bluetooth adapter - Samsung Level Link..
Not sure what can be done about this. Is the lower sensitivity of the antenna a part of the design of the device?"


"I understand that the BTR3 lags in RF performance as compared to the µBTR (due to a metallic frame, perhaps?), though its FCC test documents indicate a similar or identical RF section. "


"FYI - I ended up returning Btr3, the wireless performance was not acceptable for my needs."
 

"Sold mine too. Hardware was the only thing I could appreciate on paper until I faced with so many product flaws in reality. They'd better hire good firmware developers and refrain from advertising buggy and even unimplemented features (like settings in app). "

 

"Fiio's popularity can easily lead to failure if they cannot match excellent production to their design concepts. Growth in the market can be a curse to a company if they cannot expand good production values."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeszło 4 miesiącach użytkowania niczego podobnego nie doświadczyłem. Jak wielokrotnie pisałem, zresztą nie tylko ja różnice w dźwięku na tych samych słuchawkach po kablu (z duetu Lg V30 / G7) i BTR-3 są pomijalne. A nawet jeden z kolegów z forum, słuchając go określił że z Btr-3 lepszy dźwięk niż z dziurki V30 (na MF200B). I uwaga do użytkowników zarówno ES 1000, BTR3 i innych z BT. Dużo lepszy dźwięk jest jeśli nadajnik (smartfon, dap) mają również BT 5. 

@donpedro1979 chyba jako użytkownik ES1000 może to potwierdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Jak wielokrotnie pisałem, zresztą nie tylko ja różnice w dźwięku na tych samych słuchawkach po kablu (z duetu Lg V30 / G7) i BTR-3 są pomijalne. A nawet jeden z kolegów z forum, słuchając go określił że z Btr-3 lepszy dźwięk niż z dziurki V30 (na MF200B). 4

 

To by znaczyło, że BTR-3 to najlepiej grający sprzęt FiiO niezależnie od kategorii...

No ale X5 czy X7 jakoś bardzo wysoko poprzeczki nie postawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Z rok temu mogliśmy się dowiedzieć z tego samego źródła, że Shanling M1 jest w pierwszej czwórce najlepiej grających odtwarzaczy, więc BTR-3 może być i najlepiej grającym sprzętem FiiO, bo czemu by nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia człeka z head-fi:
"I can go about 50 feet, including several thick plaster walls, before I get skipping or dropout. I can get more than that if it's a clear path without obstruction. It easily handles going into the next room with a wall between. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności