Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RADSONE ES100 - 2x AK4375a, LDAC, aptX-HD, 2.5 balans / 3.5 standard


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Z zasięgiem bywa różnie. Tu może być przyzwoicie bo jest plastikowy. BTR-1 od Fiio miał całą metalową obudowę i był z nim problem. BTR-3 już z przodu ma szkło i jest o niebo lepiej z zasiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.head-fi.org/showcase/radsone-earstudio-es100.23284/reviews

Informacji nt. tego adapterka mało, w pierwszej recenzji na head-fi ze dwa zdania pisze autor o zasięgu, a właściwie tyle, ze mu nie zrywa, jak odejdzie parę kroków.

 

Ciekawy jest ten sprzęcik. Fajnie się reklamują, bo na stronie tonę dokumentacji i pomiarów udostepniają do poczytania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, donpedro1979 napisał:

Jako posiadacz od prawie pół roku stwierdzam, że problemów z zasięgiem nie ma a przynajmniej ja nie zaobserwowałem

To jeszcze napisz małe porównanie do M0 - samego dźwięku. Proszę ;)

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awayeah napisał:

To jeszcze napisz małe porównanie do M0 - samego dźwięku. Proszę ;)

Hmm nie jestem jakiś dobry w takich opisach ale postaram się ;)

Wydaję mi się, że gra cieplej niż M0, większą sceną no i czuć większą  'moc'.

Pamiętam, że używając lg g6+m0 miałem telefon praktycznie na maksa rozkręcony plus w m0 jakieś 70%.

Tutaj mogę mieć oba do połowy i mam jeszcze zapas mocy

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Damix napisał:

On dość długo jest już dostępny jeśli dobrze kojarzę. Na początku była zbiórka na Kickstarter. Trochę o nim czytałem na head-fi, dźwięk niezły ale były problemy z jakością wykonania. 

Potwierdzam, że jakość wykonania nie jest może najlepszą stroną tego urządzenia ;)

Z drugiej strony używam go dosyć intensywnie i nic się nie urwało, nie ułamało ani nie porysowało

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musisz mieć 2,5mm balanced jacka to BTR-3 cię nie zawiedzie. Jest o klasę lepiej wykonany od ES1000.I wcale źle nie gra. Te wykresy ze strony są z lekka tendencyjne. Bardzo mnie rozbawiły peeki na 18 i 20 kHz. Tak jak pisałem jak ktoś nie potrzebuje balansu to BTR-3 go nie zawiedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jaro54 napisał:

Jeśli nie musisz mieć 2,5mm balanced jacka to BTR-3 cię nie zawiedzie. Jest o klasę lepiej wykonany od ES1000.I wcale źle nie gra. Te wykresy ze strony są z lekka tendencyjne. Bardzo mnie rozbawiły peeki na 18 i 20 kHz. Tak jak pisałem jak ktoś nie potrzebuje balansu to BTR-3 go nie zawiedzie

Chodziło mi głównie o większą moc. Ale i lamersko powiedziawszy o apkę z wbudowanym EQ gdzie przy dokach które posiadam niestety jest dla mnie póki co mile widziana. Wiem, że FiiO zapowiedziało wprowadzenie tego ustrojstwa do swojej apki, ale to nie zmienia faktu, że tym samym przyznali się poniekąd do wybrakowanego programowo sprzętu już na starcie sprzedaży. Co wcale nie znaczy, że BTR3  nie jest bardzo dobrym adapterem. Ot tyle:) I to tylko moje zdanie. 

 

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, matdru napisał:

Chodziło mi głównie o większą moc. Ale i lamersko powiedziawszy o apkę z wbudowanym EQ gdzie przy dokach które posiadam niestety jest dla mnie póki co mile widziana. Wiem, że FiiO zapowiedziało wprowadzenie tego ustrojstwa do swojej apki, ale to nie zmienia faktu, że tym samym przyznali się poniekąd do wybrakowanego programowo sprzętu już na starcie sprzedaży. Co wcale nie znaczy, że BTR3  nie jest bardzo dobrym adapterem. Ot tyle:) I to tylko moje zdanie. 

 

Sorry za OT.

Jakie wybrakowanie? To ES 1000 in status nascendi jest wybrakowany wg ciebie bo odrazu dają apkę. Masz teraz takie same możliwości w Fiio music jak w aplikacji Radosne. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jaro54 napisał:

Jakie wybrakowanie? To ES 1000 in status nascendi jest wybrakowany wg ciebie bo odrazu dają apkę. Masz teraz takie same możliwości w Fiio music jak w aplikacji Radosne. 

 

Miałeś może okazje porównać jeden i drugi produkt osobiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jaro54 napisał:

Jakie wybrakowanie? To ES 1000 in status nascendi jest wybrakowany wg ciebie bo odrazu dają apkę. Masz teraz takie same możliwości w Fiio music jak w aplikacji Radosne. 

Napisałem tylko co mnie zastanawiało przy wyborze. Wiem, że posiadasz BTR3 i go sobie i nie tylko chwalisz. Nie miałem nic złego na myśli. Do mnie jeszcze nie dotarł więc wypowiadać konkretnie się nie mogę. 

 

Nie znam łaciny.

Nie ma co się unosić.

 

PEACE :) 

Edytowane przez matdru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bigmaras napisał:

 

Miałeś może okazje porównać jeden i drugi produkt osobiście?

Nie Marku. Ale zamiast ES1000 wybrałem BTR3. 

Godzinę temu, matdru napisał:

Napisałem tylko co mnie zastanawiało przy wyborze. Wiem, że posiadasz BTR3 i go sobie i nie tylko chwalisz. Nie miałem nic złego na myśli. Do mnie jeszcze nie dotarł więc wypowiadać konkretnie się nie mogę. 

 

Nie znam łaciny.

Nie ma co się unosić.

 

PEACE :) 

:) nie ma wojny. 

A wyrażenie znaczy w chwili powstania (narodzenia) 

Wiem że nie miałeś złych zamiarów ale dla kogoś kto nie wie o co chodzi może wprowadzać w błąd że BTR3 taki zły że musieli apką naprawiać. A to jest fałszywe stwierdzenie. Aplikacja ułatwia korzystanie, tak jak i aplikacja Radsone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Nie Marku. Ale zamiast ES1000 wybrałem BTR3.

 

No widzisz, nie macałeś, nie słuchałeś a już założyłeś, ze coś innego jest o klasę lepiej wykonane. Ponadto szyderczo podśmiewasz się także z testów, które dość profesjonalnie wyglądają przynajmniej na pierwszy rzut oka i pozostawiają konkurencje w tyle. Na świecie jest sporo pozytywnych opinii i mocno gorący wątek na hedfaju, który napawa trochę inną opinią aniżeli Twoją.

To są inne urządzenia dedykowane do różnych klientów. Radsone ma dwa układy dac na pokładzie, dużo większą moc, bardziej rozbudowaną aplikacje, dłuższy czas pracy na baterii oraz (co dla nie których będzie podstawowym elementem) zbalansowane złącze 2.5mm. Do niedawna aplikacja fiio była w fazie beta i była mocno okrojona, nie wiem jak dziś ale czy EQ 10 bandowy już jest i działa? Bo  ostatnio wiem, że była ta funkcja nieaktywna i jedyne co można było przez aplikacje w temacie brzmienia to pobawić się balansem kanałów. Pojawiają się także głosy zarówno u nas jak i na hedfaju o gorszym zasięgu BTR3 w stosunku do poprzedniej wersji, być może z uwagi na konstrukcje obudowy.

 

Reasumując, będą już niedługo w Polsce, będą testy naszych recenzentów, będą egzemplarze testowe, porównania, poczekajmy zatem takimi osądami.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania to macałem. Tylko nie słuchałem. I porównując wykonanie to niestety Fiio jest lepiej wykonane. Co do dźwięku się nie wypowiadam bo nie słuchałem. 

A co do zasięgu obu Fiio to są bzdury. Mam oba i BTR-1 ma bardzo słaby zasięg, w przeciwieństwie do BTR3. U mnie w mieszkaniu BTR-1 gubił zasięg powyżej 1,5 m a z BTR3 mogę swobodnie przemieszczać się po dość sporym mieszkaniu (prawie 66m2) w starym budownictwie i tylko w 2 punktach ok 7 m przy 2-3 grubych ścianach zaczyna rwać. 

Może ktoś myli zasięg z rwaniem na kodekach najwyższych (LDAC i LDHC) które potrzebują bardzo dobrego zasięgu by przesłać tak sporą ilość danych. Jak zmienie na aptX to nawet pod blokiem ok 8-8,5 m mam zasięg. 

A co do EQ to nie zwracam uwagi bo nie używam nigdy EQ 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś, że masz taką samą funkcjonalność w oprogramowaniu obu firm, teraz piszesz że nie wiesz. Znaczy się wróżenie z fusów i podejście na zasadzie "nie znam się, więc się wypowiem"? Trochę słabo...

 

Porównania bym jednak zostawił do momentu aż faktycznie porówna się oba urządzenia, łącznie z oprogramowaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i gorąco polecam. Wykonanie takie sobie ale SQ jest świetne. Z tego co znam fiio to większość ich sprzętów gra w mniejszym lub większym stopniu trochę cyfrowo. ES100 jest zdecydowanie po "analogowej" stronie mocy i jak dla mnie to jego duży plus. Co prawda BTR3 nie słuchałem ale z fiio ostatnio X7 i jakbym miał wybierać to wolę ES100 po LDAC niż X7.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Inszy napisał:

Ale napisałeś, że masz taką samą funkcjonalność w oprogramowaniu obu firm, teraz piszesz że nie wiesz. Znaczy się wróżenie z fusów i podejście na zasadzie "nie znam się, więc się wypowiem"? Trochę słabo...

 

Porównania bym jednak zostawił do momentu aż faktycznie porówna się oba urządzenia, łącznie z oprogramowaniem.

A przeczytałeś ze zrozumieniem moje posty i te do których się odniosłem? Chyba nie. Fiio dodało obsługę BTR-3 do istniejącej aplikacji. @gentillopotwierdził "plasticzność" ES 1000. A ja odnosiłem się do wykonania, które czy się komuś podoba czy nie lepsze i to sporo jest w BTR3. Dźwięku nie porownywałem, bo nie słyszałem jedynie miałem w rękach przez chwilę (miał rozladowaną baterię) i niestety wyglądał zewnętrznie na ubogiego krewnego Fiio . A co do potrzeby gniazda zbalansowanego w sprzęcie mobilnym to kwestia gustu. Mnie nie potrzebne, bo mobilnie traci sens, ze względu na zwiększony pobór energii. Urządzenie które pracuje 6-7 godzin normalnie na balansie pracuje 30-50% krócej i wtedy jego mobilność jest wątpliwa. 3-4 godziny to nie jest szczyt marzeń w urządzeniu mobilnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś ze zrozumieniem moje posty i te do których się odniosłem? Chyba nie. Fiio dodało obsługę BTR-3 do istniejącej aplikacji. [mention=12500]gentillo[/mention]potwierdził "plasticzność" ES 1000. A ja odnosiłem się do wykonania, które czy się komuś podoba czy nie lepsze i to sporo jest w BTR3. Dźwięku nie porownywałem, bo nie słyszałem jedynie miałem w rękach przez chwilę (miał rozladowaną baterię) i niestety wyglądał zewnętrznie na ubogiego krewnego Fiio . A co do potrzeby gniazda zbalansowanego w sprzęcie mobilnym to kwestia gustu. Mnie nie potrzebne, bo mobilnie traci sens, ze względu na zwiększony pobór energii. Urządzenie które pracuje 6-7 godzin normalnie na balansie pracuje 30-50% krócej i wtedy jego mobilność jest wątpliwa. 3-4 godziny to nie jest szczyt marzeń w urządzeniu mobilnym. 
Akurat bateria w Es jest wielkim plusem. Po balansie spokojnie można uzyskać czasy dobrze ponad 10 godzin.


Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności