Skocz do zawartości
  • 0

Następca dt 990pro do 2500


korkillus

Pytanie

Miota mną jak szatan żeby spróbować z czym co odmieni moje już nieco opadnięte uczucia względem dt 990 pro. Szukam czegoś z najlepsza scena, naturalnością przekazu o charakterze zbliżonym do moich 990pro lecz  o klasę  lub dwie wyżej. Cecha obowiązkowa jest otwarta konstrukcja, nie żadne przenośne.  Wymyśliłem sobie dt 1990 pro ale może ktoś naprowadzi mnie na jakiś inny tor poszukiwań? Budżet do 2500 łącznie z używkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
8 minut temu, korkillus napisał:

Hmm dziękuje :) beyerdynamic i tak jakoś tak blisko mego serca.  Pan chyba jest posiadaczem ww modelu od dłuższego czasu? Czy scena faktycznie jest taka poniżej przeciętnej jak niektórzy piszą ?

niestety nie posiadam ich (alke celuję) no i pomimo być może minimalnie mniejszej sceny to jednak wi tak warto ich przynajmniej spróbować i rozważyć

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ewidentne rozwiniecie DT990 to jest T90. Warto się nimi zainteresować, choć to kontrowersyjne słuchawki - wielu je nienawidzi, niektórzy je kochają :) Dla mnie są niesamowicie realistyczne w muzyce akustycznej.

DT1990 jak dla mnie mają zauważalnie mniejszą scenę od T90 jak również od DT990 600 Ohm. Tak mi się wydaje. Chociaż zastrzegam, że te pierwsze słyszałem tylko w sklepie, przez parę minut, więc pewności nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Ewidentne rozwiniecie DT990 to jest T90. Warto się nimi zainteresować, choć to kontrowersyjne słuchawki - wielu je nienawidzi, niektórzy je kochają :) Dla mnie są niesamowicie realistyczne w muzyce akustycznej.

DT1990 jak dla mnie mają zauważalnie mniejszą scenę od T90 jak również od DT990 600 Ohm. Tak mi się wydaje. Chociaż zastrzegam, że te pierwsze słyszałem tylko w sklepie, przez parę minut, więc pewności nie mam :)

Jak tak sobie czytam to chyba teraz łatwiej by mi było i tak dostać amirony, wybiorę się kiedyś do salonu i porównam 1990 z amironami. Choć obawiam się że z lampą amirony się zrobią nazbyt misiowe. A takie 1990 nabiorą nieco muzykalności ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Amirony to takie ugrzecznione T90, cieplejsze, ciemniejsze, bez takiego nastawienia na pokazywanie szczegółów i rozkładania muzyki na czynniki pierwsze. Ja odbieram T90 jako bardziej "naturalistyczne", ale pewnie dla wielu Amirony są bardziej muzykalne. Z tego przedziału cenowego warte uwagi są jeszcze np. Shure 1840. Ogólnie wszystkie 3 to bardzo dobre słuchawki, z każdymi z nich mógłbym żyć w związku monogamicznym :D A jakbym teraz kupował, to bym wybrał te, na które akurat trafiłaby się jakaś korzystna cenowo oferta, przecena czy coś ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 28.01.2019 o 17:25, neonlight napisał:

Ja polecam HE-4XX, tanie jak barszcz i można za 30zł, bezinwazyjnie zmienić ich charakterystykę o 180*. ;) Wymóg jest jeden - mocny tranzystor.

 

Mógłbyś coś więcej o nich napisać

Szukam do 800zl słuchawek do muzyki house wszelkich ich odmian electrohouse trap chillstep dubstep 

Nie znałem marki hifimanow

Co daje w tych słuchawkach że jest taka siatka plastikowa a nie gładki pad

I co zmieni mocniejszy tranzystor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HE-4XX mają dwa oblicza, oryginalne grają neutralnie, dosyć szczegółowo i dużym dźwiękiem, natomiast po włożeniu wkładek gąbkowo-materiałowych, pomiędzy ucho a przetwornik, brzmienie dostaje masy i całość się wygładza, przy tym nieznacznie tracąc na rozdzielczości. 

 

Także, możemy mieć dobre słuchawki do klasyki, jazz-u i do mocniejszych, rozrywkowych gatunków.

 

Dlaczego mocny tranzystor?! Ano dlatego, że są to słuchawki planarne, a te zazwyczaj potrzebują sporo mocy do prawidłowego wysterowania.

 

W każdym razie do 1000zł, jest to jeden z najlepszych wyborów według mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności