Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Weird_O


Weird_O

Rekomendowane odpowiedzi

A niech mnie, dopiero ogarnąłem, że jest tu coś takiego jak dział z komentarzami. Brawo ja 😮

Jak to mówią: "lepiej późno, niż wcale" więc zakładam wątek o swojej skromnej osobie, uczciwym sprzedawcy i kupującym 😅

Serdecznie proszę o komentarze! :)  

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedalem Koledze Bursona CV2+. Transakcja odbyla sie bardzo plynnie, bylismy w nieustannym kontakcie i nie bylo zadnych problemow. "Bylismy" jest powiedziane troche na wyrost, bo  bardziej pasuje 'jestesmy' bo Kolega okazal sie byc przedstawicielem gatunku smieszkow xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Wymiany sprzętowe z Piotrem zawsze przebiegały wzorowo! Z mojej strony szczera rekomendacja🥇

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dogadaliśmy się co do ceny zakupu słuchawek Final D8000 i do poniedziałku obiecał mi je zarezerwować- posłucham na miejscu i kupię jak podejdą. Musiałem zaplanować sobie wyjazd służbowy w tym dniu bo planowałem ruszyć do niego z Warszawy, więc chciałem to połączyć, zamówiłem też nowe pady do tych słuchawek, które miałem odebrać po powrocie…a wczoraj dzwoni do mnie i mówi, że chce być fair…że sorry, ale ktoś z Wrocławia dał mu cenę o 500zł wyższą i jemu sprzeda. Z rozbrajającą szczerością oznajmił, że pieniądze są ważniejsze niż nasza umowa. Nia mam do niego żalu- przeżyję, ale dla mnie to wstyd i powinniście wiedzieć czego się ewentualnie spodziewać. Może jestem inny, ale nie robię sobie z gęby cholewy, bo druga strona może mieć jakieś plany czy najzwyczajniej napalić się na zakup. Mi już przeszło- wierzę, że karma wraca. Zasłużony negatyw.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, spodziewałem się negatywnego komentarza. 

Kolega pomija jednak w swej historii dość istotny szczegół: od początku uprzedzałem, że jestem pod ścianą i że jeśli ktoś da cenę jaką ustaliłem - sprawa jest jasna, sprzedaję bez wahania. Jestem w takiej sytuacji, że każda złotówka się liczy, a zegar tyka, dlatego też byłem gotów sprzedać te słuchawki koledze @lobuz1za śmiesznie niską, w mojej ocenie, cenę.

"Pech" chciał, że na trzy dni przed przyjazdem znalazł się kupiec gotowy zapłacić tyle ile chciałem na początku (dla mnie, w obecnej sytuacji, absolutne wybawienie). Od razu zadzwoniłem do kolegi @lobuz1 aby o tym poinformować.

Kolega stwierdził, że mieliśmy deal. Dla mnie deal nie polega na wypożyczeniu sprzętu na odsłuch i podjęciu decyzji dopiero "jak mi się zgra ze sprzętem" (a tak kolega chciał zrobić, wypożyczyć je do siebie do domu, sprawdzić, czy wszystko ze słuchawkami okej i dopiero wtedy podjąć decyzję). Deal jest wtedy gdy dogadujemy cenę, wpłacasz hajs na konto i dostajesz to co zdecydowałeś się kupić. Kupić. Nie wypożyczyć i zdecydować jak mi podejdzie, a jak nie to zwracam.

Także z jednej strony mam kogoś niezdecydowanego, kto może kupi, a może nie. Z drugiej zaś gościa, który kupuje od razu, no questions asked, i to po cenie wyjściowej.

Żeby była jasność - gdyby kolega @lobuz1 zdecydował się na zakup, sprawa jest jasna, ściągam ogłoszenie, słuchawki sprzedane, nawet gdyby ktoś dał więcej. Tak się jednak nie stało.

Tak czy siak rozumiem rozgoryczenie, ocenę sytuacji pozostawiam użytkownikom forum. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że nie robię "z gęby cholewy" i zawsze idzie się ze mną dogadać.

Edytowane przez Weird_O
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 19:56, Weird_O napisał:

uczciwym sprzedawcy

Zgodziłeś się na nasze warunki I nie szantażowałem Cię, żebyś dał mi tą „śmieszną dla Ciebie cenę”. Zgodziłeś się zarezerwować je do poniedziałku bez żadnych warunków- nie mówiłeś że jak ktoś się zgłosi i da więcej to mu sprzedasz😀. Wczoraj pisałeś, że mam się śpieszyć bo ludzie się o nie pytają 🙈.Chciałem Ci zrobić przelew, ale odmówiłeś. Nic nie mówiłeś, że to licytacja kto da więcej i możesz zrezygnować. 😀 To dziecinada.

Nie mam żadnego interesu w tym żeby sobie wymyślać i Ciebie oczerniać i Ci co mnie znają wyciągną sobie wnioski. 😀 Nie jestem rozgoryczony- to było słabe i wszyscy powinni wiedzieć jaki z Ciebie uczciwy sprzedawca. Ktoś zrobi Cię kiedyś tak w uja to może zrozumiesz.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio będziemy się teraz kłócić na forum? Chciałeś wpłacić kaucję i żebym Ci je wysłał kurierem NA TESTY. Jak podejdą, wtedy dasz znać czy bierzesz. Czy to deal? No nie. 

Gdybyś je ode mnie kupił, wpłacił kasę po czym nagle dzwonię do Ciebie i mówię sorry ktoś dał więcej, wtedy miałbyś 100% racji! Ale tak nie było, dla mnie koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Weird_O napisał:

Serio będziemy się teraz kłócić na forum? Chciałeś wpłacić kaucję i żebym Ci je wysłał kurierem NA TESTY. Jak podejdą, wtedy dasz znać czy bierzesz. Czy to deal? No nie. 

Gdybyś je ode mnie kupił, wpłacił kasę po czym nagle dzwonię do Ciebie i mówię sorry ktoś dał więcej, wtedy miałbyś 100% racji! Ale tak nie było, dla mnie koniec tematu.

Nie kłócę się, miałem rezerwację do poniedziałku BEZ ŻADNYCH WARUNKÓW z ustaloną ceną sprzedaży a Ty teraz zmyślasz żeby wyjść z tego z twarzą, no sorry. To dziecinada. Mam Ci puścić naszą rozmowę przez telefon-mam kamerkę w samochodzie? 😀 Powodzenia w biznesie w piaskownicy. Ja nigdy więcej. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lobuz1 napisał:

Mam Ci puścić naszą rozmowę przez telefon-mam kamerkę w samochodzie?

Wiesz, że nagrywanie rozmów jest karalne? Dlatego w nowych telefonach nie ma funkcji nagrywania rozmów. Nie pogrążaj się. Jako handlowiec chciałeś wykorzystać trudną sytuację kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafacio napisał:

Wiesz, że nagrywanie rozmów jest karalne? Dlatego w nowych telefonach nie ma funkcji nagrywania rozmów. Nie pogrążaj się. Jako handlowiec chciałeś wykorzystać trudną sytuację kolegi.

Nie wiedziałem, że za kamerkę w samochodzie pójdę do paki. To Ty się na forum zazwyczaj pogrążasz, szczególnie w weekend o tej porze. Temat wyczerpany- idź szukać sensacji gdzieś indziej.

 

Cytat

Prawo karne jest w tej kwestii stanowcze – jako przestępstwo uznawane jest nagrywanie rozmowy bez zgody rozmówcy, aczkolwiek w sytuacji, gdy nagrywający nie jest uczestnikiem tej rozmowy.

Jak to rozumieć? Jeśli jesteś uczestnikiem rozmowy, można przyjąć, że jej treść jest dla ciebie przeznaczona, nie ma charakteru poufnego. Możesz więc wtedy nagrać cały jej przebieg i będzie to działanie legalne, akceptowane przez aktualne przepisy prawa. Dotyczy to także sytuacji, w których rejestruje się rozmowy w celu uzyskania informacji, do których jesteś uprawniony

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa. Czyli nie ty rozmawiałeś z kolegą weird. Czyli nie ty chciałeś z nim handlowac? Widzę koło tyłka gorąco się zrobiło, bo dwa latka grożą?

 

15 minut temu, lobuz1 napisał:

Prawo karne jest w tej kwestii stanowcze – jako przestępstwo uznawane jest nagrywanie rozmowy bez zgody rozmówcy, aczkolwiek w sytuacji, gdy nagrywający nie jest uczestnikiem tej rozmowy.

Jak to rozumieć? Jeśli jesteś uczestnikiem rozmowy, można przyjąć, że jej treść jest dla ciebie przeznaczona, nie ma charakteru poufnego. Możesz więc wtedy nagrać cały jej przebieg i będzie to działanie legalne, akceptowane przez aktualne przepisy prawa. Dotyczy to także sytuacji, w których rejestruje się rozmowy w celu uzyskania informacji, do których jesteś uprawniony

 

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafacio napisał:

Aaa. Czyli nie ty rozmawiałeś z kolegą weird. Czyli nie ty chciałeś z nim handlowac? Widzę koło tyłka gorąco się zrobiło bo dwa latka grożą?

 

Ale masz zlasowaną banię od tych %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Inaczej ma się sprawa, gdy chodzi o nagrywanie bez zgody rozmówcy. Wtedy może wiązać się to z naruszeniem dóbr osobistych."

Co nie zmienia faktu, że z opisu sytuacji wynika, iż cynicznie chciałeś wykorzystać trudną sytuację kontrahenta. Brzydko.

 

A zresztą co mnie to obchodzi. Wasz problem. Ale jeśli weird cię zgłosi to możesz mieć gorąco.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Weird_O napisał:

Chciałeś wpłacić kaucję i żebym Ci je wysłał kurierem NA TESTY. Jak podejdą, wtedy dasz znać czy bierzesz. Czy to deal? No nie.

Jako bezstronny obserwator napiszę tyle, że przy tego typu transakcjach, zawsze faworyzowana jest osoba, która na sprzęt się decyduje i jest w stanie bezzwłocznie wykonać transakcję. Takie życie. Ja nawet jakbym w salonie zarezerwował sobie sprzęt, ale na zasadzie „jeszcze nie jestem na 100% pewny czy go wezmę”, nie miałbym za złe jeśli przyszedłby klient, wyłożył hajs na blat i mi go zawinął. Mimo wszystko rozumiem też kolegę @lobuz1 skoro już sobie plany poustawiał pod przyjazd. Następnym razem polecam przedstawić sprawę jasno, że słuchawki mogę nie poczekać, jeśli zgłosi się ktoś bardziej zdecydowany i wtedy nikt nie powinien mieć o nic pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artorias napisał:

Jako bezstronny obserwator napiszę tyle, że przy tego typu transakcjach, zawsze faworyzowana jest osoba, która na sprzęt się decyduje i jest w stanie bezzwłocznie wykonać transakcję. Takie życie. Ja nawet jakbym w salonie zarezerwował sobie sprzęt, ale na zasadzie „jeszcze nie jestem na 100% pewny czy go wezmę”, nie miałbym za złe jeśli przyszedłby klient, wyłożył hajs na blat i mi go zawinął. Mimo wszystko rozumiem też kolegę @lobuz1 skoro już sobie plany poustawiał pod przyjazd. Następnym razem polecam przedstawić sprawę jasno, że słuchawki mogę nie poczekać, jeśli zgłosi się ktoś bardziej zdecydowany i wtedy nikt nie powinien mieć o nic pretensji.

Dziękuję, właśnie chodzi o jasne postawienie sprawy a nasza umowa tego nie zakładała. Bardzo dobrze się stało i nie żałuje tych słuchawek, które sądząc po padach były intensywnie eksploatowane przez 3 lata. Dlatego chciałem je zobaczyć i zamówiłem sobie nowe nauszniki. Nie mam do niego żalu, ale próba obrony i ściemnianie zostawiło jeszcze większy smrodek- dla mnie sprawa jest zamknięta. Nie będę już z nim robił interesów i tyle- on pewnie też nie będzie płakał z tego powodu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Jak zawsze znakomita, szybko przeprowadzona transakcja w koleżeńskiej atmosferze!🙂👍🥇 Szczerze polecam i dziękuję przy okazji za możliwość wypróbowania Elexów oraz Aeonów Closed!🙂👍🥇

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności