Skocz do zawartości

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, wegiel21 napisał:

To jeszcze tak na koniec aby poznać Wasze zdanie. Czy Waszym subiektywnym zdaniem warto wymienić 2 letnie Sony WM1a ( ok 500h na liczniku ) na nowego DX'a i być do przodu 350 zł?

 

Pytanie jeszcze ważne czy miałeś okazję posłuchać Sony z Oriolus BA300s? No i czy w ogóle rozważasz taka kanapkę....

Ja słuchałem tylko z ZX300, ale moim zdaniem to dźwiękowo bardzo podobny do WM1A DAP, a w połączeniu z Oriolusem jest kapitalny (jak złapie synergię ze słuchawkami oczywiście).

DX220 dla mnie jest zbyt męczący, przynajmniej w standardowej konfiguracji, ale to też będzie zależało pewnie od słuchawek.

 

Tak jak @Spawn wspomniał, Sony jest bardziej wyrafinowany w swoim graniu, a iBasso bardziej wyżyłowany.

Ja bym nie zmieniał.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awayeah napisał:

 

Tak jak @Spawn wspomniał, Sony jest bardziej wyrafinowany w swoim graniu, a iBasso bardziej wyżyłowany.

Ja bym nie zmieniał.

Zależy na jakim sofcie jest WM1A, z jakim AMPem jest DX220 i z jakimi słuchawkami jest to wszystko parowane. Bo na ten przykład WM1A z softem DMP-Z1 1.02 potrafił metalicznie zaszeleścić w górnych rejestrach z AKG N5005, które mają perfekcyjnie kontrolowane soprany na DX220. Także takie generalizowanie to sobie można... wsadzić między książki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mszysz napisał:

 

@Spawn a porównanie WM1A do AMP9 ?

 

AMP9 gra w zaskakująco mocno lampowo podkoloryzowany sposób w klasycznym tego słowa znaczeniu. Przede wszystkim bliska średnica, z łagodnym światłem, do tego miękka i słodka, namacalne i plastyczna, wysokie tony zaokrąglone i przylizane, bas całkiem mocny ale ze słabszym zejściem i w miarę jędrny ale już z widocznym tłuszczykiem a wiec i nie aż tak dobrze kontrolowany. Rozdzielczość taka sobie, przestrzeń też sporo mniejsza, separacja, przejrzystość itd już też sporo gorsze. Sony jest lepszy o klasę albo dwie jeśli chodzi o technikalia, rozdzielczość, przestrzeń, precyzyjne rozstawienie instrumentów połączone z holografią itd. Sony jednak mimo że jest podkoloryzowany to w zderzeniu z typowo lampowo brzmiącym urządzeniem wypada deczko sztucznie i zdecydowanie nie aż tak organicznie. On jest podkoloryzowany ale w nielampowy sposób i gra jak nic innego, pewnie dlatego że sony jak to sony nie wzięło gotowego daczka tylko zrobiło wszystko od nowa stosując swój układ ze wzmacniaczem cyfrowym w klasie D - nikt inny tego nie robi w dapach.

 

To trochę takie porównywanie jabłek do pomarańczy bo lampowe zazwyczaj grają ładniej ale obiektywnie gorzej, a wedle pomiarów i sceptyków to wręcz katastrofalnie źle wiec wybór należy do Ciebie ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Vaiet napisał:

Zależy na jakim sofcie jest WM1A, z jakim AMPem jest DX220 i z jakimi słuchawkami jest to wszystko parowane. Bo na ten przykład WM1A z softem DMP-Z1 1.02 potrafił metalicznie zaszeleścić w górnych rejestrach z AKG N5005, które mają perfekcyjnie kontrolowane soprany na DX220. Także takie generalizowanie to sobie można... wsadzić między książki ;)

Pan musisz całą wypowiedź czytać, a nie ostatnie zdanie ;)

Przecież napisałem że DX220 ze standardowym wzmakiem i że wszystko od słuchawek zależy...

Biorąc pod uwagę ile jest wzmaków iBasso i ile wersji softu do WM1A - jak chcesz to porównać to wyjdzie z kilkaset tysięcy kombinacji - nie licząc w ogóle rotowania słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awayeah napisał:

Pan musisz całą wypowiedź czytać, a nie ostatnie zdanie ;)

Przecież napisałem że DX220 ze standardowym wzmakiem i że wszystko od słuchawek zależy...

Biorąc pod uwagę ile jest wzmaków iBasso i ile wersji softu do WM1A - jak chcesz to porównać to wyjdzie z kilkaset tysięcy kombinacji - nie licząc w ogóle rotowania słuchawkami.

Czytałem, ale bardziej chodziło mi o wyłuskanie tego konkretnego zdania i odniesienie się do niego. Dla potomnych i tych, co się nie wypowiadają, a mogą czytać. Co zaś do kombinacji - z AMP1 DX220 koloryzuje brzmienie zdecydowanie mniej, niż WM1A na jakimkolwiek sofcie. Jest też bardziej synergiczny, niż Soniak, ale to już zostało dawno stwierdzone.

 

P.S. Ja na początku byłem srogo zawiedziony DX220. Dopiero po wygrzaniu i dłuższych odsłuchach pojąłem jego specyfikę grania i uwielbiam to, jak zgrywa się z EE Vantage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.04.2020 o 18:08, tarant napisał:

Czy można coś uszkodzić w elektronice wzmacniacza lub samego DX-a po włożeniu jacka ze słuchawkami do wyjścia liniowego (amp1mk2)? O taką pomyłkę nietrudno.

Nie. Absolutnie nic się nie stanie. Line-out ma nawet osobno regulowaną głośność ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lamerskie pytanie ;)

Czy do DX220 da się podłączyć słuchawki bezprzewodowe?

Mam ATH-50 i poległem :( Bez problemu parują się ze srajfonem, a z ibasso nie chcą :( wgrałem Connecta AT, ale w dalszym ciągu jest problem :(

Ktoś coś wie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lamerskie pytanie
Czy do DX220 da się podłączyć słuchawki bezprzewodowe?
Mam ATH-50 i poległem Bez problemu parują się ze srajfonem, a z ibasso nie chcą wgrałem Connecta AT, ale w dalszym ciągu jest problem
Ktoś coś wie w tym temacie?
Zobacz w ustawieniach bluetooth czy nie masz dodatkowo zaznaczonej opcji odbiornika BT. Bez problemu sparowałem ze swoimi słuchawkami Flare Gold jak i z radiem w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Joseph_k78 napisał:
43 minuty temu, Baele napisał:
mam lamerskie pytanie emoji6.png
Czy do DX220 da się podłączyć słuchawki bezprzewodowe?
Mam ATH-50 i poległem emoji20.png Bez problemu parują się ze srajfonem, a z ibasso nie chcą emoji20.png wgrałem Connecta AT, ale w dalszym ciągu jest problem emoji20.png
Ktoś coś wie w tym temacie?

Zobacz w ustawieniach bluetooth czy nie masz dodatkowo zaznaczonej opcji odbiornika BT. Bez problemu sparowałem ze swoimi słuchawkami Flare Gold jak i z radiem w samochodzie.

 

Thx a lot! Działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.04.2020 o 09:33, tarant napisał:

A przy okazji pytanie. Ile baterii zjada Wam DX220 w standby (wyłączone BT i WiFi)? Mój około 10% na dobę. 

Pomiędzy 22:00 a 9:45 czyli prawie pół doby - 5%, co by się zgadzało, ostatni Lurker na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam dwa pytania:

- pod Lurkerem w Tidalu Master nie działa odtwarzanie materiału 176.4kHz, 192kHz działa, to normalne?

- pod Lurkerem (MacOS) nie działa USB DAC (pomimo odpalenia apki USB Audio), działa pod Mango, to też normalne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, USB DACa pod Lurkerem już ogarnąłem, po odpaleniu USB Audio zamiast kliknąć Start z głównego menu należy z menu kontekstowego wybrać USB DAC i hula :)

 

Pozostaje kwestia tego Tidala Master, gdyby to miało nie działać to szkoda, bo jednak sporo albumów jest 176.4kHz

 

Dodatkowo w trybie USB DAC macie ostatnią opcję dot. MQA włączoną (software'owe dekodowanie) czy wyłączoną (hardware'owe dekodowanie)? Czy DX220 wspiera sprzętowo wszystkie 4 warstwy MQA w trybie USB DAC? Niestety w trybie USB DAC nie widać informacji o bitrate :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX220 w ogóle nie wspiera MQA w trybie USB-DAC. Musisz zadać desktopowemu Tidalowi dekodowanie MQA w aplikacji (podobnie rzecz ma się z Roonem), wtedy otrzymasz na wyjściu USB 96kHz max.

 

 

U mnie 176kHz w Tidal działa. Odkąd ogarnęli MQA w sofcie iBasso, nie mam żadnych problemów z tymi plikami.c7d71fab7d59e0158454254a21d46f29.jpg

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem jest pod Lurkerem, dzięki bardzo za sprawdzenie. Zobaczę jeszcze czy ściągnięcie do offline coś zmieni.

 

Edit: no niestety dziwna sprawa, przez moment to zaczęło działać nawet, niezależnie od trybu offlin/online, ale znowu przestało, przepiąłem się na inny internet żeby wykluczuć problemy z siecią, ale to nic nie zmieniło, zresztą inne próbkowania działają bez zarzutu. Również odinstalowanie Tidala i zainstalowanie na nowo nic nie zmieniło.  @Joseph_k78 zakładam że używasz standardowego softu, nie Lurkera?

Edytowane przez decees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Joseph_k78 napisał:

DX220 w ogóle nie wspiera MQA w trybie USB-DAC. Musisz zadać desktopowemu Tidalowi dekodowanie MQA w aplikacji (podobnie rzecz ma się z Roonem), wtedy otrzymasz na wyjściu USB 96kHz max.

 

 

U mnie 176kHz w Tidal działa. Odkąd ogarnęli MQA w sofcie iBasso, nie mam żadnych problemów z tymi plikami.c7d71fab7d59e0158454254a21d46f29.jpg

 

 

Się brzydko sraczka wyciera :( Szkoda że miter robi futerał z wywietrznikami, nie jestem fanem łysych krawędzi w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywne etui z Ali TPU do wyboru transparentne lub czarne zobaczymy co to warte, jak się nie sprawdzi to zostaje Miter lub to rękodzieło z etsy, chociaż dla mnie to są zbyt "ciężkie" rozwiązania.

Za to nie pogardziłbym jakimś fajnym stand'em do DAPa, coś jak ten w recenzji SP2000 @Spawna, ktoś się spotkał z czymś takim, ale może nie koniecznie drewnianym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, decees napisał:

zamówiłeś? czekam na opinię, bo widziałem na headfi dość sprzeczne. Niezbyt podoba mi się forma, chciałbym odejść od maniery zakrywania tanim plastikiem sprzętu tej klasy, z drugiej strony nie da się zrobić "szczelnego" etui ze skóry. Chyba...

Edytowane przez Beh0lder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was używa Neutrona? Czy gra lepiej od Mango? Jeżeli tak, to jak go skonfigurowaliście?

Jedno jest pewne. W przeciwieństwie do Mango reaguje na wszystkie klawisze w słuchawkach czy wzmacniaczach (radsone) bluetooth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności