Skocz do zawartości

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdzierżyłem i zainstalowałem sobie wreszcie pakiet Lurkera. Teraz mam i Bubble UPnP (żadna znaleziona w APKPure aplikacja DLNA nie okazała się taka dobra jak Bubble) i UAPP oraz dostęp do swojego konta w TuneIn. Widzę jednak, że w UAPP nie można uzyskać z MQA więcej jak 96kHz. Chyba że coś jeszcze w ustawieniach, oprócz bit-perfect, trzeba zaznaczyć.

 

Bałem się, że uceglę grajka albo coś w tym stylu, ale obyło się bez problemów (pamiętać trzeba wpierw o zainstalowaniu w Windzie sterów do Rockchipa).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware !!!

www.ibasso.com/uploadfiles/download/DX220LocalUpdate-V1.13.202.zip

 

Improvements with this firmware:

1. Added Output Level option for AMP9. Now, high or low output for AMP9 can be chosen under system settings/ audio settings. (Android OS)
2. Improved the system response speed. (Android OS)
3. Added Resolution Setting. Now, 720P or 1080P can be chosen under system settings/ display. (Android OS)
4. Added the auto adaption mode for Bluetooth output. Now when playing high resolution music on the Mango player APP with Bluetooth output, the bit depth and sample rate will be lowered to something that the Bluetooth protocol can work with. (Android OS)
5. Rectified the bug that when EQ is on, 32bit/384kHz music would stutter. (Android OS)
6. Rectified the bug that the system would respond slowly when opening a picture album. (Android OS)
7. Rectified the bug that Mango Player APP didn't recognize music file when the file name suffix contained uppercase letters. (Android OS)
8. Rectified the bug that Mango Player APP's Now Playing view had an invalid sorting function. (Android OS)  
9. Rectified the bug that unexpected gaps happened between tracks when playing cue format.
10. Now play control buttons support Bluetooth output. (Android OS)
11. Artist view now uses the Album Artist tag instead of Artist tag. (Mango OS)
12. Added current playing indicator to the Directory view. Ł¨Mango OS)

 

BTW. Co do etui od Mitera. Pierwsza wersja do dx220 nie do końca pasowała. Czekałem na nową, poprawioną wersje i Miter ma na dniach wysłać nową dostawę wersji bardziej dopasowanej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. A ja dopiero co zainstalowałem patch Lurkera Co się z nim stanie po zaktualizowaniu systemu? Przestanie działać sklep Play czy także aplikacje jak UAPP czy Bubble UPnP wymagające usług Google? Czy Lurker po prostu zniknie? I jak pojawi się "nowy" Lurker pod najnowszą wersję systemu, to wystarczy go zainstalować czy wymagane są jakieś wipe'y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joseph_k78 napisał:

Świetnie. A ja dopiero co zainstalowałem patch Lurkeraemoji37.png Co się z nim stanie po zaktualizowaniu systemu? Przestanie działać sklep Play czy także aplikacje jak UAPP czy Bubble UPnP wymagające usług Google? Czy Lurker po prostu zniknie? I jak pojawi się "nowy" Lurker pod najnowszą wersję systemu, to wystarczy go zainstalować czy wymagane są jakieś wipe'y?

 

Czeba ściągnąć legitny firmłer ze strony ibasso, wrzucić zzipowany plik na kartę apdejtową, włożyć kartę do diwajza, wejść w ustawienia -> system -> updater -> local update. Powinno zadziałać. Sam Lurker będzie działał, gdyż zdaje się, że obecnie jest nakładką na system. Nie sądzę, żeby przestał działać gugielstor. Żeby przestał działać trzeba by zrobić faktory reseta.

 

Lurker mamrocze tak:

True OTA does not work with add-on, because the build number is different. You need to download the update from iBasso site, put it to SD-card or Internal storage, and start manual upgrade. Then you may install an add-on compatible with the new firmware version, if any.

 

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa... czyli OTA w ogóle nie zadziała. Karty chyba nie trzeba jakoś odpowiednio formatować, po prostu firmware wrzucić na nią bez zbędnych folderów i odpalić z ustawień..

 

Cały firmware to się chyba kilka godzin będzie zdzierał ze strony iBasso , skoro po OTA kilkudziesięciomegabajtowy plik ściagał się z pół godziny ostatnią razą...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Joseph_k78 napisał:

Aa... czyli OTA w ogóle nie zadziała. Karty chyba nie trzeba jakoś odpowiednio formatować, po prostu firmware wrzucić na nią bez zbędnych folderów i odpalić z ustawień..

 

Cały firmware to się chyba kilka godzin będzie zdzierał ze strony iBasso emoji13.png, skoro po OTA kilkudziesięciomegabajtowy plik ściagał się z pół godziny ostatnią razą...

 

 

 

Tak, ja wrzucałem plik zip na pustą kartę (nie pamiętam czy ją formatowałem w deiksie), a potem z updatera. Ważne jest, żeby wrzucić plik nierozpakowany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft się ściąga. Chyba załaduję go od razu i zobaczę czy Lurker zniknie. W razie czego nowy Lurker pod najnowszy soft też już jest dostępny

 

https://github.com/Lurker00/DX220-Firmware-Add-on/releases/tag/v1.22

 

"Verification failed, check your package" 😕

Nawet kartę sformatowałem w deiksie i nadal to samo. Po OTA brak aktualizacji.

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTA zostanie dodana na dniach, na razie aktualizacja jedynie poprzez plik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Ja próbowałem zaktualizować system z podanego przez Ciebie linku. Zgrałem plik zip na kartę, wybrałem aktualizację lokalną, ale weryfikacja paczki nie powiodła się i do aktualizacji softu nie doszło. Czy z OTA jest szansa aktualizacji oprogramowania pomimo wgranej paczki Lurkera? A może jednak najpierw wipe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Joseph_k78 napisał:
19 minut temu, bigmaras napisał:
OTA zostanie dodana na dniach, na razie aktualizacja jedynie poprzez plik.

Ja próbowałem zaktualizować system z podanego przez Ciebie linku. Zgrałem plik zip na kartę, wybrałem aktualizację lokalną, ale weryfikacja paczki nie powiodła się i do aktualizacji softu nie doszło. Czy z OTA jest szansa aktualizacji oprogramowania pomimo wgranej paczki Lurkera? A może jednak najpierw wipe?

 

Wypakowałeś właściwy plik z archiwum?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wypakowałeś właściwy plik z archiwum?
No tak... Plik zip spakowany w pliku zip... Sorry, to mój pierwszy raz. Zawsze aktualizowałem poprzez OTA.
2 godziny temu, chico99 napisał:

A jak to jest? Jak wrzucę nowy soft, to lurker zostanie, czy też ponownie go trza będzie załadować?

Po aktualizacji softu sklep Play nie działa, wywala się. Naprawia to nowy patch Lurkera. Apki takie jak UAPP działają bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagiąłem parol na używkę. Jak się nie sprawdzi to już nie będę celował w tego typu urządzenia.

 

Na headfi mówią, że na nowym FW jest ostrzej, jakie są wasze spostrzeżenia ?

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcinGD napisał:

Zagiąłem parol na używkę. Jak się nie sprawdzi to już nie będę celował w tego typu urządzenia.

Ja się trochę rozczarowałem dx 220 w połączeniu z moimi opposami pm3 ale i z mezze 99C oraz Listenami też mi się nie podobało. Niby wysoka precyzja, rozdzielczość ale jakoś dół gra sobie oderwany od reszty pasma, wokale jakby niedoważone, no niby rozdzielczość, precyzja jest bardzo ok. ale zero, a nawet ZERO muzyki w muzyce, kompletny brak "kontaktu" z wokalistą/ką. Poczciwy Pioneer xdp100r moim zdaniem pokazuje jak na dłoni co jest nie tak w brzmieniu dx 220 i jak ważna jest spójność, równowaga. Takie moje luźne przemyślenia ;) Na szczęście za rok wyjdzie dx 240 i kolejny raz okaże się, że jednak poprzednik nie był takim  punktem odniesienia jak się nabazgrało w reckach a dopiero najnowszy jest ... W sumie nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę rozczarowałem dx 220 w połączeniu z moimi opposami pm3 ale i z mezze 99C oraz Listenami też mi się nie podobało. Niby wysoka precyzja, rozdzielczość ale jakoś dół gra sobie oderwany od reszty pasma, wokale jakby niedoważone, no niby rozdzielczość, precyzja jest bardzo ok. ale zero, a nawet ZERO muzyki w muzyce, kompletny brak "kontaktu" z wokalistą/ką. Poczciwy Pioneer xdp100r moim zdaniem pokazuje jak na dłoni co jest nie tak w brzmieniu dx 220 i jak ważna jest spójność, równowaga. Takie moje luźne przemyślenia Na szczęście za rok wyjdzie dx 240 i kolejny raz okaże się, że jednak poprzednik nie był takim  punktem odniesienia jak się nabazgrało w reckach a dopiero najnowszy jest ... W sumie nic nowego.

No właśnie tak było z dx156. Recenzje jedno, a w praktyce z beyerami t5p v2 było za dużo basu i generalnie timing leżał po całości. Hegel Super przy tym grał jak urządzenie z innej epoki. 

 

W tej cenie sr15 gra dużo lepiej tylko brak mu odpowiednio dużej sceny.

 

Jak dx220 Nie wypali to będę musiał ze sobą targać w podróż kloca pokroju woo wa8, bo nie widzę innego światełka w tunelu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 76 napisał:

Ja się trochę rozczarowałem dx 220 w połączeniu z moimi opposami pm3 ale i z mezze 99C oraz Listenami też mi się nie podobało. Niby wysoka precyzja, rozdzielczość ale jakoś dół gra sobie oderwany od reszty pasma, wokale jakby niedoważone, no niby rozdzielczość, precyzja jest bardzo ok. ale zero, a nawet ZERO muzyki w muzyce, kompletny brak "kontaktu" z wokalistą/ką. 

Chyba jednak Fiio X5 III za bardzo Cię rozpieścił swoją muzykalnością😉

Edytowane przez dj1978
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy jakiego kabla wgrywałeś Lurkera? Bo na kablu od V30 nie chciało mi pójść, dopiero na tym od iBasso. No chyba że odpalałeś patch z karty.

Albumy z plikami .cue wreszcie grają bez przerw pomiędzy utworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

Chyba jednak Fiio X5 III za bardzo Cię rozpieścił swoją muzykalnością😉

To jest nic, mam na niego kupca i zastanawiam się czy go sprzedać.., ja największy na forum " miłośnik" tego fiołka ;) Koniec świata, Panie  :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Przy pomocy jakiego kabla wgrywałeś Lurkera?

 

Nic specjalnego. Jakiś zwykły usb mi wisi na porcie cały czas.

Więc za pomocą takiego. Poszło od razu.

Ale przez kartę mi nie poszło. Pusta, sformatowana w fat, wrzucony sdupdate.img i

dx nie wszedł w tryb update. Nie kombinowałem, wgrałem po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności