Skocz do zawartości

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, docentore napisał:

I tak dosyć długo wypuszczają updates na DX220, w sensie cały czas pojawiają się.


Jasne, fajnie, że tak długo jest wsparcie jednak ten problem z Tidalem wydaje mi się dość rażący i wymagający szybszej reakcji małą aktualizacją dotyczącą choćby tylko tej kwestii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filip77 napisał:


Jasne, fajnie, że tak długo jest wsparcie jednak ten problem z Tidalem wydaje mi się dość rażący i wymagający szybszej reakcji małą aktualizacją dotyczącą choćby tylko tej kwestii. 

Problem był z aplikacja (dokładniej 1 wersją)... Rewizja sprzętowa się nie zmieniła, więc tak naprawdę zażalenia powinna przyjmować firma Aspiro AB :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tidal alert 😜 Dla wszystkich zainteresowanych, _nie_ instalujecie ostatniej aktualizacji do 2.42.2.1038.2797  - brak obsługi PCM dla DX220 😕 znowu... dla "szybkich" zostaje odinstalowanie->recovery (wipe cache) -> 2.36.2.1022.1120...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś pierwszy raz zamontowałem AMP8 i jestem w szoku. Cały czas słuchałem albo mk2 oraz AMP 9.

To jednak AMP 8 prezentuje jak najbardziej tłuste zejście basu i wszystkie instrumenty wielkie i okraszone tłuszczykiem.

Na razie to jestem w stanie tak na szybko stwierdzić. Posłucham dłużej na teraz duży pozytyw dla AMP 8

 

W środku ten mój amp wygląda tak ibasso v5 rozumiem że to mod

Na zdjęciu jest v3 ale ja nie zrobiłem bo już klapkę złożyłem

 

20210711_162336_HDR.jpg

 

 

20210706_203017_HDR.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku, pojawił się nowy FW dla DX220. 1.19.294

 

Improvements with this firmware:

1. Allows scanning while playing music files that are stored in the Android folder under the internal Memory. (Android OS)
2. Rectified the bug that the Mango player application has a possibility to take the physical buttons control away from other player applications. (Android OS)
3. Improved the Bluetooth output compatibility, now supports DSD files. (Android OS)
4. Rectified the display bug of the album artwork view and the artist view. (Mango OS)
5. Rectified the bug that when playing ISO, and then moving the progress bar, an error happens. (Mango OS)
6. Improved the M3U import function. (Mango OS)
7. Rectified the bug that when under Album, Artist, and Genre view, scrolling the list rapidly would trigger an error. (Mango OS)

 

Lurker0 już tez przygotował patcha 1.27 🆗 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno. Dramatycznie rozjechała się sygnatura dźwięku pomiędzy tą z Mango OS a androidowym Mango Playerem. Warto posłuchać. Różnice były zawsze, ale teraz to są dwa odtwarzacze w jednym. Zwykle wygrywa Mango OS. Jest bardziej muzykalny, żywszy, jedyne co, to węższy w porównaniu z graniem z androida. Jeżeli jeszcze macie DX 220 - posłuchajcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo.. faktycznie środek w mango os i miśowaty bass zupełnie inne podejście do dźwięku . trudno się przestawić. przyjemniej się słucha jak velvet akm.

trzeba będzie usunąć napis reference i napisać hifi analog

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co jestem 2 softy do tyłu, nie instalowałem ani ostatniej wersji ani wcześniejszej.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, pua napisał:

Sam nie jestem pewien kupiłem go w USA i taki już był ale wydaje się że to mod raczej na 99%

Robiłem 2 sztuki AMP8v5 w ostatnich tygodniach i obie wyglądały właśnie tak :)

Pierwsze edycje nie miały kondensatorów elektrolitycznych na wejściu (tych wąskich szarych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁

W dniu 4.04.2022 o 21:03, RADOslaw napisał:

Cześć.

 

Który ze Śmiałków zmoduje amp8?

Na taki z obrazka.

IMG_20200311_230358_726.jpg

Otwórz swojego amp8 może wygląda jak mój

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na razie tylko fotka ,zainstalowałem na DX220 fidelizer zobaczymy gra cudnie ale to pierwsza płyta . Na DX160 zaskoczył bardzo pozytywnie.

Na stronie fidelizer można dobrać odpowiednią wersje z nowym mango lub starym. Wybrałem stary 😁

Nowy to port dx300.

Stary mango ma na plus większe okładki

Zalecam po wszystkim reset urządzenia do zera

 

 

 

IMG_20220613_114929.jpg

IMG_20220613_195317.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obiecałem @docentore, więc napiszę. Oddałem mu do modyfikacji AMP 8 i nieco później AMP 3.

Najpierw o AMP8, wiadomo jak on gra. Ale po modyfikacji bas stał się lepiej kontrolowany, scena nieco rozszerzyła... ale @docentore wrzucił mi dodatkowo jakieś dwa dziwne czarne ustrojstwa, które miały nieco nadać audiofilskości na górze... I nadały :-D. Góra stała się napowietrzona i błyszcząca, tak jak lubię, tak jak by AMP 8, który gra ogólnie dużym i dość ciężkim dźwiękiem dostał kilka baloników z helem i zaczął lewitować ;-).

A teraz AMP3, od dawna leżał w szufladzie, bo jego dźwięk po balansie był właściwie taki jak z AMP1 MK2, zwyczajny, czysty i rozdzielczy. Po modyfikacji zagrał tak, jak by go ktoś nafaszerował sterydami. Może bas nie jest tak potężny, jak z AMP8, ale jest fantastycznie kontrolowany i jak trzeba schodzi bardzo nisko. Średnie tony są świetne, lekko podkreślone, a wysokie błyszczą i szeleszczą (tak jak lubię). Ma świetne napowietrzenie i ogromną scenę. Niestety, ma jedną wadę. Obnaża z premedytacją wszystkie słabiej zrealizowane nagrania i nie lubi niektórych remasterów, w których realizator na siłę podciągał wszystko co się dało. 

Podsumowując, APP3 - jazz, AMP8 - rock, metal. DX220 z AMP9 podpinam pod system w salonie, jak mam ochotę na wizytę w barze z muzyką na żywo ze szklaneczką whisky ;-).

 

Na zdjęciach AMP3 i AMP8 przed i po modyfikacjach.

AMP_3.jpg

AMP_3_MOD.jpg

AMP_8.jpg

AMP_8_MOD.jpg

Edytowane przez boguszr
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności