Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jest nowy FW do 220stek 1.17

 

1. Added support for DTS format.
2. Added support for multi-channel DSD.
3. Improved the compatibility of the USB digital output. 
4. Rectified the bug that when playing ISO, the album artwork isn't displayed.
5. Rectified the bug that after sorting settings are changed, the play order is incorrect.
6. Rectified the bug that when using folder play function, the Now playing music list would not be updated.
7. Improved compatibility with Bluetooth devices. (Android OS)
8. Rectified the bug that when using shuffle mode, the first album artwork may display incorrectly.
9. Rectified the bug that when using 720P screen resolution, the bootup screen isn't displayed in the center.
10. Rectified the bug that the USB DAC mode doesn't support USB C to USB C cable connection.
11. Rectified the bug that when using Bluetooth output, sometimes the pause function doesn't work correctly.  (Android OS)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie problem z sygnałem bluetooth?

Wcześniej sporadycznie podłączałem Ibasso do Radsone100. Zasięg nie był imponujący, jakieś 3-4 metry. Ale w przypadku słuchawek z modułem bt to raczej przesłonięcie odbiornika powoduje problem.

A teraz podkusiło mnie połączenie po bt z Klipsch the Fives. Sygnał potrafi rwać się nawet w odległości pół metra od kolumny z odbiornikiem, zwłaszcza o ile odtwarzacz trzymany jest poziomo, po przysłonięciu go ręką. W idealnych warunkach zasięg wynosi jakieś 3 metry (pod warunkiem niezasłaniania Ibasso ręką od strony kolumny). Kolumny mają Aptx HD (i takie połączenie pokazuje iBasso). Rozdzielczość wysyłanego sygnału nie wydaje się mieć wpływu na rwanie transmisji. Sprawdzałem połączenie z dwoma telefonami. Leciwym galaxy Note 4 i nowym Galaxy Note 10 lite (bt 5.0). Transmisja bluetooth z głośnikami Klipscha bez zaburzeń sięga jakichś 10 metrów, przez 2 ściany, zatem odbiornik kolumn nie jest jakiś słabowity. 

Czy może to być jakiś problem z modułem/anteną bluetooth w tym konkretnie odtwarzaczu, czy coś można zmienić w ustawieniach programowych?

 

 

12 minut temu, decees napisał:

Jest nowy FW do 220stek 1.17

 

1. Added support for DTS format.
2. Added support for multi-channel DSD.
3. Improved the compatibility of the USB digital output. 
4. Rectified the bug that when playing ISO, the album artwork isn't displayed.
5. Rectified the bug that after sorting settings are changed, the play order is incorrect.
6. Rectified the bug that when using folder play function, the Now playing music list would not be updated.
7. Improved compatibility with Bluetooth devices. (Android OS)
8. Rectified the bug that when using shuffle mode, the first album artwork may display incorrectly.
9. Rectified the bug that when using 720P screen resolution, the bootup screen isn't displayed in the center.
10. Rectified the bug that the USB DAC mode doesn't support USB C to USB C cable connection.
11. Rectified the bug that when using Bluetooth output, sometimes the pause function doesn't work correctly.  (Android OS)

 

 

 

Gdzie? Na stronie iBasso jest 1.16.242 z 18.01.2020.

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tarant napisał:

Ja wgrałem oficjalny soft. Działa jak dotąd ;)

Może ktoś się wypowie o mocy/zasięgu bluetooth? Czy to ja mam problem, czy ttttm?

Coś naprawili, coś zepsuli. U mnie to aktualnie jest nawet lepiej. Przedtem to jak włączyłem aptX to zasięg był na jakiś metr, a teraz proszę na kilka metrów mogę odejść.

Nie wiem, może mogli coś też poprawić w sofcie Sennheisera (Momentum True Wireless).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomanio1 napisał:

Warto wgrać aktualizację. Poprawili SQ (Mango Android). Dźwięki brzmią bardziej realistycznie, mają wyższą prezentację. Zmiana zdecydowanie na plus!

Potwierdzam. Mnie jakoś szczególnie się wydaje, że lepiej gra na AMP 9, ale ogólnie na Mango wyraźnie głębiej schodzi na dole. 

Tak mi się to teraz zaczęło podobać, że słucham z Solarisami, choć na AMP9 szum jest spory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

@tomanio1 jak bardzo Dx220 szumi z Andromedami?

 

Właśnie słucham AMP8 na nowym FW + Lurker00, Plussound GPC i szum jest ledwo słyszalny :win:. Już na starym FW było lepiej z samym tym kablem do Andro, a jak doszedłem, że szum potęguje adapter 2,5 -> 4,4 🤢 od iBasso...  to nie jest może czerń z AMP1 po SE, ale naprawdę nie można mieć zastrzeżeń 🆗 Co do samego FW to IMO responsywność jest na +, dźwiękowo zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, trez0r napisał:

 

Właśnie słucham AMP8 na nowym FW + Lurker00, Plussound GPC i szum jest ledwo słyszalny :win:. Już na starym FW było lepiej z samym tym kablem do Andro, a jak doszedłem, że szum potęguje adapter 2,5 -> 4,4 🤢 od iBasso...  to nie jest może czerń z AMP1 po SE, ale naprawdę nie można mieć zastrzeżeń 🆗 Co do samego FW to IMO responsywność jest na +, dźwiękowo zobaczymy.

Adapter potęguje szumy? Nigdy bym na to nie wpadł. Ale inne adaptery też, czy tylko iBasso?

W wolnej chwili chyba sobie przelutuje kabel i sprawdzę.

Edytowane przez xenofont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xenofont napisał:

Adapter potęguje szumy? Nigdy bym na to nie wpadł. Ale inne adaptery też? W wolnej chwili chyba sobie przelatuje kabel i sprawdzę.

No ja też 😜, ale combo CA04 + hybryda JD/FAW vs. plussound GPC, wyraźnie to pokazuje.... Nie wiem, w jaki tryb Mongo player przełącza sekcję audio/AMP w dx220, ale szum jest bardziej słyszalny podczas odtwarzania. W apce Tidal/UAPP/Neutron nie ma tego zjawiska 😵.  Zaobserwowane na poprzednim i aktualnym FW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomanio1 napisał:

Warto wgrać aktualizację. Poprawili SQ (Mango Android). Dźwięki brzmią bardziej realistycznie, mają wyższą prezentację. Zmiana zdecydowanie na plus!

Nie zastanawia Was, dlaczego w changelog nie piszą nic o zmianach w SQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, onlooker napisał:

Nie zastanawia Was, dlaczego w changelog nie piszą nic o zmianach w SQ?

 

Bo jednemu się takie zmiany spodobają a innemu nie. Prawie wszyscy producenci twierdzą, że updejty softu nic nie zmieniają dźwiękowo mimo że czasami są dość oczywiste. Moja teoria jest taka że celowo to może i nic nie zmieniają ale zmiany przykładowo w obciązeniu procesora mogą mieć wpływ na zasilanie a w konsekwencji na sekcję analogową co przekłada się na zmiany w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czasów dx200 starają się nie bawić softowo dźwiękiem... ale czasem coś tam ciutkie gra inaczej... i zwykle na lepsze 

 

 

ale jakby softem podciągnęli dx220 do poziomu dx220max to bym się nie obraził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś napisać instrukcję jak instalować tego Lurkera? Bardzo bym prosił. Ale taką dla blądynki.

 

Kiedyś mi się udało zainstalować, teraz musiałem zresetować i się wykrzaczyło. Lurkera nie mogę zainstalować, a wykasował mi się Tidal i Google Store. Przez APK Tidal się nie instaluje.

 

Kurła, no. Zdenerwowany jestę. Pliz helpmi.

 

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trez0r napisał:

 

1st primo, instalujesz via AndroidTool, czy sdupdate?

 

Przez kartę.

 

Przepraszam za zamieszanie. Właśnie mi się udało. 

 

Po prostu trzeba DX220FirmwareUpdater wypadkować na SD za pomocą Win32 DiskImager, a potem zamienić sdupdate na sdupdate z ostatniego oprogramowania. Wsadzić SD do wyłączonego i odpalić - instaluje się samo. 

 

Natomiast fajnie by było gdzieś tę procedurę zapisać, bo pierniczy mi się instalacja softu iBasso z urządzenia z instalacją Lurkera, która jest pogibana nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, westberg napisał:

Przepraszam za zamieszanie. Właśnie mi się udało. 

 

Robisz Factory Reset/Wipe, po instalacji ibassowego softu? IMO sam Lurker0 na head-fi pisał, że nie trzeba... ja (mając lurkera), instaluje update z ibasso, potem wipe/clear cache w recovery, i na koniec lurker via AndroidTool 5-10 min i gotowe 🆗

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Inszy napisał:

Co prawda DX220 posłuchałem tylko z AMP1 MKII na pokładzie, ale tu mu jednak było bliżej do DX160 niż do Maxa, więc chyba zadanie niezbyt wykonalne 🤔

 

e tam... zależy co się tam podpina do grajka, nie wszystko się zgrywa z amp1 mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności