Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.04.2020 o 11:09, Beh0lder napisał:

czekam na opinię

 

No to przyszło. To jest bumper bez plecków, ale bardzo fajny w dotyku, niezle dopasowany, wszystkie przyciski działają bez problemu, pokrętło głośności również, także całkiem całkiem. Do Bumpera jest durzucone szkło przód i tył na wymiar i jakieś smyczki - dwa rodzaje.

Dodatkowo od tego samego sprzedawcy pokrowiec do przenoszenia, a od innego sprzedawcy regulowany w dwóch płaszczyznach stand na biurko z możliwością wykorzystania złącza line out, na czym mi zależało. To ostatnie akcesorium trochę dyskusyjne, bo stworzone pod telefony, ale DAP leży na nim stabilnie, natomiast w przypadku potrącenia / szturchnięcia może być wypadek...

 

Galeria całości

 

 

Edytowane przez decees
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś w tym temacie słabo na rynku wygląda sytuacja. Idealny byłby, tak jak wspomniałeś wcześniej, osobny port dokujący w DAPie + dedykowany stand z portami na zewnątrz, czyli stacja dokująca z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że ktoś w końcu pójdzie tym tropem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już myślałem że go puszczę dalej na sklep !!!.

Miałem ciekawy przypadek z kablem zbalansowanym 2.5 mm. Podpinam do KZAS10 no i dx220. Szok co to jest za granie dźwięk gorszy niż 3.5 mm. No i się zastanawiam co jest grane

Podpinam słuchawki denon=a na 3.5mm jest super ,wpinka na 2.5mm tragedia granie jakby oktawę wyżej diana krall tragedia. Co się stało czy tak ma być no chyba komis.

Chwilę na ogarnięcie no i bierzemy kabel na mierzalnie na stół miernik do ręki i mierzymy no i wszystko się wyjaśniło prawe wyjście na słuchawkę miało obróconą polaryzację.

Przy produkcji kabla został odwrotnie zawinięty kabel na prawą słuchawkę . Suszarką do włosów odwróciłem sytuację na kabelku. Zmierzyłem wszystko ok. Podpinam Bajka.

Dźwięk po prostu rewelacja. Wychodzi na to że każdy jest omylny i w fabryce mogą się zdarzyć pomyłki.

 

Mam pytanie czy jak zainstaluję lurkera do dx to poprawią się warunki termiczne urządzenia.

Pozdrawiam.

 

 

20200702_142225_HDR.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, aczkolwiek nie dokładnie, bo Lurkera już używam właściwie z rok, to poprawa była.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprawy warunków termicznych pod jakimkolwiek oprogramowaniem to mocno wątpię.

Co do warunków zewnętrznych. Do wczesnej wiosny było znośnie. Mam niestety gorące mieszkanie, w pokoju do 29-30 stopni przy upałach. Po godzinie odtwarzacz robi się teraz nieznośnie gorący. Budzi to uzasadnione obawy o żywotność baterii. Co do tempa zużycia: IB IT04, na 2,5 mm, gain max, głośność 50 - 55, FLAC 16/44 - schodzi jakieś 12-14% na godzinę. 

Odtwarzacz nadal raz na jakiś czas zawiesza się przy włączaniu wyświetlacza, zwykle kiedy nie gra, podczas odtwarzania zdarzyło się to jedynie 2 x, na Neutronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale ten bit perfect to kuleje na ibasso jedynie neutron to ogarnia .

Utwór 96khz MQA oczywiście ibasso nie potrafi zrobić żeby wyświetlać realną częstotliwość utworu

96 khz to jest metadanych i to jest realna. nie 192khz to już upsampling androida.

Tylko neutron potrafi bitperfect.

No i następna wada mango os android Gapless nie działa z MQA

 

20200708_204759(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj jeszcze to MQA odtworzyć przez UAPP. Tam powinien być bit perfect. UAPP używa USB w trybie wyłączności, czego nie robi Tidal.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2020 o 22:20, tarant napisał:

Co do poprawy warunków termicznych pod jakimkolwiek oprogramowaniem to mocno wątpię.

Co do warunków zewnętrznych. Do wczesnej wiosny było znośnie. Mam niestety gorące mieszkanie, w pokoju do 29-30 stopni przy upałach. Po godzinie odtwarzacz robi się teraz nieznośnie gorący. Budzi to uzasadnione obawy o żywotność baterii. Co do tempa zużycia: IB IT04, na 2,5 mm, gain max, głośność 50 - 55, FLAC 16/44 - schodzi jakieś 12-14% na godzinę. 

Odtwarzacz nadal raz na jakiś czas zawiesza się przy włączaniu wyświetlacza, zwykle kiedy nie gra, podczas odtwarzania zdarzyło się to jedynie 2 x, na Neutronie.

High gain to IMO przesada i to zdrowa. Sam zauważyłem, że jak nie ma "odbioru mocy", to DX220 się mocno grzeje. Na ten przykład High gain i Fostex TH610? Po kilku godzinach DX220 zimny jak kamień. Coś mało wymagającego, balans i mid gain? Dwie godziny grania i grzeje się jak głupi. Skąd się to bierze, nie wiem, ale zauważyłem, że przy tej mocy jaką dysponuje nawet dla tak pazernych na prąd słuchawkach jak EE Vantage nie ma co po balansie wychodzić poza mid-gain. I tak się grzeje, ale nie aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, westberg napisał:

 

Dzięki za polecenie tego Neutrona. Świetny player.

Tu masz ustawienia od lurkera

 

Recommended settings for Neutron Music Player

Neutron Music Player automatically detects DX200 and is able to play PCM up to 32/768KHz and DSD up to DSD512 bit perfect, without a need to use USB Audio application. The following settings are recommended for the version 2.01.0-AMD64:

Replay Gain: off
64-bit Processing: on
Automatic Gain Protection: off
Service: off
Audio Hardware:

  • DSP Effect (Device): set Filter and Output Gain for your taste.
  • Mono: off
  • Dither: off
  • Phase Inversion: off
  • Subsonic Filter: off
  • Ultrasonic Filter: off
  • Reverse Stereo: off
  • Hardware Gain: on
  • Audio Focus: on
  • Direct USB Access: off
  • DSD, DSD over PCM (DoP): on; tap on this item, and Native DSD: on, Volume Control: off
  • Oversampling: off
  • Follow Source Frequency: on
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z fabrycznym Mango Player (pod Androidem) Neutron brzmi inaczej. Bardziej podniesiony jest przełom niskich/średnich tonów, mniej jest góry albo jest maskowana. Tak na pierwszy rzut ucha. W przeciwieństwie do Mango nie wymaga skanowania pamięci po wgraniu nowych folderów. Co ciekawe, ostatnio (?) w Mango zatrzymuje się skanowanie po wygaszeniu ekranu i wznawia się po włączeniu. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic ale jak sprawdzisz gdzie zapisuje pliki z okładkami to głowa boli. Każda płyta ma ze 13 utworów to program tworzy 13 okładek i je zapisuje w przedziale od 200kb do 1mb

wszystko zapisuje do wewnętrznej pamięci do folderu ibasso /picture/1 coś takiego z karty sd 400gb plus 40gb w ibasso potrzebowałem zostawić 3gb wolnego miejsca w ibasso na skanowanie.

To sporo

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temacik . Wymiana baterii w naszych DX220. DX trzymał już po 11 miesiącach 4-5 godzin grania. Myślę że już czas na nowe zasilanie . Jest jeszcze na gwarancji ale po wymianie wiadomości z Bigmaras z Audioheaven zakupiłem nową bateryjkę. No i czas na wymianę.

1. odpinamy wzmacniacz

2. odkręcamy dwie śrubki krzyżak widoczne na zdjęciu jedna jest pod naklejką

3. lekutko podważamy klapkę tylną najlepiej plastykowymi narzędziami

4. Wypinamy wtyczkę zasilania

5. Wypinamy kabel wifi

6. odklejamy starą bateryjkę

7. Naklejamy nową na taśmie samoprzylepnej jest w komplecie z bateryjką

8.Składamy w odwrotnej kolejności

 

No i czekam aż go naładuję myślę że wszystko będzie ok i 4 godziny na pierwsze ładowanie wystarczy.

Jak ładnie złożycie klapka idealnie się zamknie bez ściskania. Jak widać na zdjęciach wygląda jak przed wymianą.

 

20200710_183327.jpg

20200710_183540.jpg

20200710_184123.jpg

20200710_184248.jpg

20200710_184404.jpg

20200710_184700.jpg

20200710_184712.jpg

20200710_184907_HDR.jpg

20200710_184923_HDR.jpg

20200710_185737_HDR.jpg

20200710_191534.jpg

20200710_193409.jpg

20200710_194211.jpg

20200710_194223_HDR.jpg

20200710_194803.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był na wtyczce i tak został😃

Pacjent żyje bateria w stabilizacji co dziwne odpaliłem sobie Mur i odtwarzacz jest letni. Nie grzeje się tak jak przed wymianą

 

20200711_153227_HDR.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z was podłączał iBasso przez wyjście liniowe do wzmacniacza (w tym przypadku do kolumn aktywnych, Klipsch the Fives). W przypadku np. Opusa #1s, który korzystał z tego samego wyjścia 3,5 mm, po włączeniu opcji wyjścia liniowego, poziom wzmocnienia przestawiał się na maksymalny poziom, 150.

W przypadku iBasso w amp1MkII takie wyjście nie jest blokowane. No i przy ustawieniu na 150 słychać zniekształcenia jak diabli, trzeba obniżyć do 130 (a może więcej?). Mieliście taki problem z innymi wzmacniaczami (mój stacjonarny lampowy jest w serwisie, z Opusem nie miał żadnych problemów), na jaki poziom ustawiacie wyjście? Jeżeli jest tam taki prąd, jaki dostają słuchawki, to dla wejścia przedwzmacniacza (w każdym razie w Klipschach) może to zbyt wiele? Czy też to iBasso nie wyrabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem iBasso do LAR AI-45 MkII i jak się wydaje gra dobrze na 150. Czyli to Klipsche kapryszą. Z karty dźwiękowej SoundBlaster X AE5 sygnał na wejście line (RCA) ustawiony na maksimum (100) odbierają dobrze. Ale żadnych danych o napięciach żaden z producentów nie podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, niedawno też miałem podpiętek do Yamahy A-201, też ustawiony na max. Dźwięk bez zastrzeżeń. Kolumny to Pylon Audio Monitor (z Yamahą) i Monitor Audio Gold 200 (z Marantzem). Nie używałem natomiast DX220 z większymi głośnikami aktywnymi, więc może problem jest właśnie ze wzmocnieniem w Klipschach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności