Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.03.2020 o 21:38, trzcionka napisał:


o tym samym dziś pomyślałem, wywiało sprzęty, nie tylko u Marka.
 

 

7-14 dni i na magazyn ma dotrzeć duża ilość zarówno DX220 jak i DX160. Korona daje trochę popalić w kwestii zamówień ale już powoli wszystko wraca do normy choć i tak spora część menadżerów w korporacjach pracuje jedynie zdalnie z domu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bigmaras napisał:

 

7-14 dni i na magazyn ma dotrzeć duża ilość zarówno DX220 jak i DX160. Korona daje trochę popalić w kwestii zamówień ale już powoli wszystko wraca do normy choć i tak spora część menadżerów w korporacjach pracuje jedynie zdalnie z domu.

 

To chyba dobra wiadomość nie tylko w kontekście audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 21:18, Najner napisał:

Jeżeli się uda, to w najbliższą sobotę będę miał okazję porównać it04 z fh7. Dam znać ;)

Nie dam rady wpaść, ale bardzo liczę na Twoją opinię z porównań.

Dziś dorwałem amp8mod... i

nie do wiary co paru małych koleżków potrafi narozrabiać w środku...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

 

Czy ktoś z was miał możliwość porównania dx'a 220/228 z Sony wm1a? Zastanawiam się nad wymianą na dniach ale nie wiem czy to bedzię spory skok względem sq, bo jeśli nie to chuba czas pracy, system bez Androida i 128gb pamięci wewnętrznej to dla mnie atuty przemawiające za odpuszczeniem sprzedaży Sony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spawn napisał:

DX220 z AMP8 gra w stronę WM1A czyli grubiej i dosadniej ale w bardziej agresywny i mniej wyrafinowany sposób od Sonego.

A który z nich ma głębszy i mocniejszy bas? Czy bateria w DX to faktycznie około 5.5h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej 5-6 godzin. Wczoraj odświeżałem sobie audiotekowe słuchowisko Niezwyciężony Lema (7h) i na ostatni rozdział podłączyłem ładowarkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wegiel21 napisał:

A który z nich ma głębszy i mocniejszy bas? Czy bateria w DX to faktycznie około 5.5h?

 

Z amp1mk2 z iemami i bez wifi mialem między 6 a 7 godzin. Jak będziesz używał wifi i podepniesz coś bardziej wymagającego to tak 5-6 godzin wydaje się realistyczne. Nie wiem jaki wpływ na czas pracy ma AMP8.

 

Głebszy bas ma WM1A, zresztą nie znam niczego innego co miało by nawet podobny charakter. Bas w Sonym wydaje się podbity ale nie jakoś drastycznie i posiada przy tym mega odczuwalny impakt, wagę i masę tak jak by był strasznie gęsto upakowany w środku.  @awayeah nazwał ten bas tektonicznym. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale to określenie świetnie oddaje jego istotę. Tąpniecia niemal bardziej się czuje niż słyszy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joseph_k78 napisał:

Mniej więcej 5-6 godzin. Wczoraj odświeżałem sobie audiotekowe słuchowisko Niezwyciężony Lema (7h) i na ostatni rozdział podłączyłem ładowarkę.

 

 

Tylko że to pewnie nie była wysoka jakość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchowiska Audioteki to mp3. Trochę szkoda, bo fajnie zrealizowane i podobno w technice binauralnej (to konkretnie o Niezwyciężonym).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Z amp1mk2 z iemami i bez wifi mialem między 6 a 7 godzin. Jak będziesz używał wifi i podepniesz coś bardziej wymagającego to tak 5-6 godzin wydaje się realistyczne. Nie wiem jaki wpływ na czas pracy ma AMP8.

 

Głebszy bas ma WM1A, zresztą nie znam niczego innego co miało by naweet podobny charakter. Bas w Sonym wydaje się podbity ale nie jakoś drastycznie i posiada przy tym mega odczuwalny impakt, wagę i masę tak jak by był strasznie gęsto upakowany w środku.  @awayeah nazwał ten bas tektonicznym. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale to określenie świetnie oddaje jego istotę. Tąpniecia niemal bardziej się czuje niż słyszy.

Dziękuję za przybliżenie tematu i szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bez problemu trzymał z amp1 9-10h ( 2 dni po 4,5-5h) . Z amp9 średnio 8h ,a amp8 około 7h. Jednak używałem w trybie mieszanym( trio cechę mango os, trochę andro)

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tak na koniec aby poznać Wasze zdanie. Czy Waszym subiektywnym zdaniem warto wymienić 2 letnie Sony WM1a ( ok 500h na liczniku ) na nowego DX'a i być do przodu 350 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz po tej zmianie. Sony dłużej działa na baterii i ma swój unikalny styl grania, DX ma o wiele więcej mocy, androida i wymienne moduły. Dźwiękowo z amp1mk2 minimalnie wyżej oceniłbym DX'a bo jest bardziej precyzyjny i czysty, natomiast sony nie jest jakoś daleko w tyle ale ma bardziej angażujący i barwny styl. Ja nie przesiadłem się na DX'a ale sporo o tym myślałem. Zeleży jakich słuchawek też używasz bo to jest ta sama klasa dźwięku tylko inna filozofia i przede wszystkim skupiłbym bym się na synergii, ale to już musisz sam ocenić co lubisz :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba właśnie pozostanie przy wm1a to jest najbardziej racjonalne rozwiązanie skoro sq wyraznie nie jest lepsze w DX a bateria, pamiec i brak potrzeby zakupu amp8 ( słuchawki na kablach balans 4.4mm ) za kolejne 800 zl przemawiaja na rzecz Sony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Loke13 napisał:

Kwestia gustu. Mi po sprzedaży wm1a czegoś brakowało w amp1 i amp8 ,ale amp9 rekompensowal to z nawiązką

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

DX plus amp 8 i amp9 to juz wydatek ponad Sony więc stosunek cena do jakosc sq juz taka do głebokich przemyśleń :) No i trzeba lubić zabawę w żonglerkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności