Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

 
W czym jest lepszy od Pionka oraz jak wypada ilość góry/dołu względem niego?
Mam co prawda Onkyo nie Pionka, ale w moim odczuciu brzmienie Onkyo jest ostrzejsze niż iBasso, gdzie dźwięk jest bardziej analogowy, witalny, przez co przyjemniejszy w odbiorze.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joseph_k78 napisał:
5 godzin temu, Karmazynowy napisał:
 
W czym jest lepszy od Pionka oraz jak wypada ilość góry/dołu względem niego?

Mam co prawda Onkyo nie Pionka, ale w moim odczuciu brzmienie Onkyo jest ostrzejsze niż iBasso, gdzie dźwięk jest bardziej analogowy, witalny, przez co przyjemniejszy w odbiorze.

 

Tak, i nie ma w nim moim zdaniem żadnych deficytów; jest dynamika, jest rozdzielczość, jest powietrze, jest kontur, a wszystko to podane w kulturalnej formule. Plus walory użytkowe. A fabryczny amp jest super. Wcale nie mam żadnych ciągot do zmiany na lampowego, zwłaszcza, że jest bez balansu.

 

W skrócie mówiąc: wart jest każdej złotówki. 

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W czym jest lepszy od Pionka oraz jak wypada ilość góry/dołu względem niego?

DX ma więcej mocy, co daje możliwość wysterowania bardziej wymagających słuchawek. Mam Pionka wersję Japan, więc nie narzekam, ale mocy jest wyraźnie więcej w DX.
DX ma znakomite czarne tło.
W DX nie słychać żadnych zakłóceń podczas korzystania ze streamingu, w Pionku czasami coś w tle „brumi”.

Góra w DX lekko okrągła, ale nadal wyrazista. Bas jędrny, z dobrym zejściem, znakomicie kontrolowany. W Pionku góra i dół są bardziej liniowe, razem tworzą bardziej zwarty przekaz niż w DX.

Tak to słyszę na ten moment. Słychać, że brzmienie DX’a „szlachetnieje” z czasem. Trzeba dać mu pograć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trzeba spróbować. 😉 Najbardziej obawiam się, że będzie dla mnie za jasny/za dobitny. Ja jednak wolę trochę cieplejsze i wygładzone brzmienie. Ważne, żeby nie był odchudzony jednak. Trochę mnie martwi ten czas na baterii i ogólna zamulka UI, jeśli jest tak samo jak w DX150. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda Onkyo nie Pionka, ale w moim odczuciu brzmienie Onkyo jest ostrzejsze niż iBasso, gdzie dźwięk jest bardziej analogowy, witalny, przez co przyjemniejszy w odbiorze.

Sygnatura dźwiękowa jest oczywiście rożna, Pionek jest inaczej zestrojony, ale dla mnie to nowsze Sabre jest rozwinięciem najlepszych cech poprzednika, a iBasso je tak zaaplikowało, że nawet nie sabrowcy zachwycają się DX’em.

Dzięki, trzeba spróbować. Najbardziej obawiam się, że będzie dla mnie za jasny/za dobitny. Ja jednak wolę trochę cieplejsze i wygładzone brzmienie. Ważne, żeby nie był odchudzony jednak. Trochę mnie martwi ten czas na baterii i ogólna zamulka UI, jeśli jest tak samo jak w DX150. 

No to w tym zestawieniu Pionek będzie bardziej dobitny, DX wygładzony, ale nadal dynamiczny i szczegółowy. Tak jak pisał@Spawn - DX to taki dziwoląg, muzykalny i techniczny, ani jasny, ani ciemny.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx221 to bardzo bezpieczny wybor. On daje glownie grac sluchawkom - skupiajac sie na ich kontroli i wyciagnieciu potencjalu. Jakas narzutka romantyzmu w tej referencji jest, ale nazwalbym to raczej doprawieniem do smaku.

 

U mnie gral z Oriolusami, ktorych srednica jest bardzo bliska i wlasciwie dominuje (przykuwa uwage) - na amp 1 mkII jest bardzo dobrze. Nic sie nie zlewa, nie denerwuje. Pasma swietnie rozciagniete, a zamysl Japonczyka zeby wylac slodycz wokalem - podana wedle zamyslu.

 

Co innego dzieje sie w amp9 - tutaj pojawia sie juz wiecej zmian i potrzeba synergii.

 

Dx220 sie nie nudzi. Chce sprawdzic iemy - wrzucam amp1 mkII, chce czegos nowego i bardzo ciekawego - mam amp9. Jak pojawi sie faza na wokoluszne - uderze do Marka po amp8 😉

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Eldamari napisał:

Dx220 sie nie nudzi. Chce sprawdzic iemy - wrzucam amp1 mkII, chce czegos nowego i bardzo ciekawego - mam amp9. Jak pojawi sie faza na wokoluszne - uderze do Marka po amp8 😉

 

To AMP1 nie da rady wokółusznym? Pytałem o to wyżej i ponoć daje radę. To w czym ta przewaga AMP8? Chodzi tylko o balans 4.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

To AMP1 nie da rady wokółusznym? Pytałem o to wyżej i ponoć daje radę. To w czym ta przewaga AMP8? Chodzi tylko o balans 4.4?

 

Wypowiedziałem się ogólnie i użyłem skrótu myślowego. DX221 sparowałem tylko z nisko-ohmowcami (regularnie np. Bowers P7W), więc mi mocy zawsze starczyło.

Natomiast, gdyby "jedynka" nie domogła, tam "ósemka" wkroczy.

Edytowane przez Eldamari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Eldamari napisał:

 

Wypowiedziałem się ogólnie i użyłem skrótu myślowego. DX221 sparowałem tylko z nisko-ohmowcami (regularnie np. Bowers P7W), więc mi mocy zawsze starczyło.

Natomiast, gdyby "jedynka" nie domogła, tam "ósemka" wkroczy (z racji większej pary). 

 

Jakiej większej pary skoro mocy mają tyle samo? Amp8 był ulepszeniem w stosunku do starszych modułów. Po tym jak wyszedł Amp1mk2 razem z dx220 to w tym momencie zmiana charakteru.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

 

Jakiej większej pary skoro mocy mają tyle samo? Amp8 był ulepszeniem w stosunku do starszych modułów. Po tym jak wyszedł Amp1mk2 razem z dx220 to w tym momencie zmiana charakteru.

 

Rzeczywiście, dobrze Spawn, ze czuwasz

~ Numbers don't lie 👊

Edytowane przez Eldamari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ma_x_ym napisał:

Wpadnij, posłuchasz, sam ocenisz ;)

To byłoby pięknie. Napaliłem się na stacjonarnego Questyle 400i ale dobrze mieć szersze rozeznanie zwłaszcza, że Oppo robiło dac/amp do pm3 zawsze na Sabre ( tak, wiem sama kość nie gra ale jednak...). Za zapro dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie wkurza? Otóż wkurza mnie, ale to bardzo, jeden drobiazg: kiedy w mango player przelatuję po bibliotece, wybieram jakąś płytę np. na literę T, po czym cofam się (jak wiadomo - do tyłu) z powrotem do listy, to znów zlatuję na literę A. Sory, ale jak się ma kilkaset megabajców na karcie, to z takim rozwiązaniem można dostać wścieklicy. W preinstalowanym przez Lurkera hibi player tego nie ma, normalnie się trafia tam, gdzie się było ostatnio w przewijarce. 

 

Da się to jakoś ustawić, żeby było gites?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, westberg napisał:

A co mnie wkurza? Otóż wkurza mnie, ale to bardzo, jeden drobiazg: kiedy w mango player przelatuję po bibliotece, wybieram jakąś płytę np. na literę T, po czym cofam się (jak wiadomo - do tyłu) z powrotem do listy, to znów zlatuję na literę A. Sory, ale jak się ma kilkaset megabajców na karcie, to z takim rozwiązaniem można dostać wścieklicy. W preinstalowanym przez Lurkera hibi player tego nie ma, normalnie się trafia tam, gdzie się było ostatnio w przewijarce. 

 

Da się to jakoś ustawić, żeby było gites?

 W Dx150 było to samo. Jak to mówią fachowcy: to są właśnie te detale 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, westberg napisał:

A co mnie wkurza? Otóż wkurza mnie, ale to bardzo, jeden drobiazg: kiedy w mango player przelatuję po bibliotece, wybieram jakąś płytę np. na literę T, po czym cofam się (jak wiadomo - do tyłu) z powrotem do listy, to znów zlatuję na literę A. Sory, ale jak się ma kilkaset megabajców na karcie, to z takim rozwiązaniem można dostać wścieklicy. W preinstalowanym przez Lurkera hibi player tego nie ma, normalnie się trafia tam, gdzie się było ostatnio w przewijarce. 

 

Da się to jakoś ustawić, żeby było gites?

Dziwne bo u m nnie ten problem nie występuje. Po wycofaniu ,wraca w miejsce gdzie skończyłem 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo u m nnie ten problem nie występuje. Po wycofaniu ,wraca w miejsce gdzie skończyłem 
Chodzi zapewne o MangoOs. Powrót do listy albumów jest ok, ale lista artystów wraca właśnie do początku.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z UAPP ale sprawdziłem z mango playerem.

 

Wchodzę na listę albumów wybieram jakiś na literę np. "G".

Odpalam utwór. Wracam do listy wyświetla mi ją dalej na literze "G".

 

Jest tak jak napisałeś jak całkiem, fizycznie wyjdę z playera i potem

wrócę do listy. Wtedy jest od początku wyświetlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności