Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Bo wtedy całość dekodowania ma przejąć DAC, który wspiera MQA.

 

No tak, logiczne w sumie.

 

A skąd te sterowniki wziąłeś, albo znalazłeś w Tidalu, bo ja u siebie tego nie widzę?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kolega wybaczy, ale nie widzę na stronie Ibasso.
 
Gdzieś mi wyskoczył jakiś fidelizer:
https://www.fidelizer-audio.com/tag/dx220/
http://www.ibasso.com/down.php

Jeden z kafelków opisanych DAC.
A tu z mojego dysku Google, to chyba ten plik. Musisz popatrzeć bo nie mam teraz dostępu do swojego kompa.

https://drive.google.com/file/d/11FaIFoX9no9hO9Cz0HMFug5jqfFofWoe/view?usp=drivesdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Joseph_k78 napisał:

http://www.ibasso.com/down.php

Jeden z kafelków opisanych DAC.
A tu z mojego dysku Google, to chyba ten plik. Musisz popatrzeć bo nie mam teraz dostępu do swojego kompa.

https://drive.google.com/file/d/11FaIFoX9no9hO9Cz0HMFug5jqfFofWoe/view?usp=drivesdk

 

Wielkie dzięki, maszeruję instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu sterowników i odpaleniu Tidala powinna pojawić się opcja wyboru głośników Asio iBasso DX200 (jakoś tak to jest nazwane) i potem w ustawieniach zaawansowanych czy dodatkowych pozaznaczać te opcje ze screena.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joseph_k78 napisał:

Po zainstalowaniu sterowników i odpaleniu Tidala powinna pojawić się opcja wyboru głośników Asio iBasso DX200 (coś wtym stylu) i potem w ustawieniach zaawansowanych czy dodatkowych pozaznaczać te opcje ze screena.

 

 


Przepraszam, ale coś mam pod górkę: jak zainstalowałeś te sterowniki. Odpaliłeś setup z podłączonym i włączonym DX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, DX220 podpięty był chyba w trybie DAC, ale już nie pamiętam dokładnie.

Przepraszam, ale coś mam pod górkę: jak zainstalowałeś te sterowniki. Odpaliłeś setup z podłączonym i włączonym DX?

I jak? Udało się? Działa wszystko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joseph_k78 napisał:

Możliwe, DX220 podpięty był chyba w trybie DAC, ale już nie pamiętam dokładnie.

 

I jak? Udało się? Działa wszystko?

 

 

Nie udało się. Próbowałem ściągnąć na sd, zainstalować za pomocą updatera, ale nie widział pliku. Ściągałem nawet na sd przez DX, ale też nic. Może to kwestia tego, że mam zainstalowanego Lurkera, ale nawet tu instalacja z sd powinna działać. Trochę szkoda, ale nie chcę robić factory resetu, bo to się wiąże z koniecznością odtwarzania biblioteki Tidala offline, a to trwa pół dnia lub więcej. 

 

W ogóle, to na tej stronie z downloadem Ibasso powinno instruować co i jak instalować, przy każdym instalowanym pliku. Bo te ogólne instrukcje w odtwarzaczu nie są jednak kompatybilne - np. z karty sd wypakowuje się tylko plik update.zip i zapewne updater to chwyta, ale tutaj mamy całą paczkę różności. Szukałem w tej paczce jakiegoś readme, ale guzik, nic. I weź bądź tu mądry człowieku...

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Nie udało się.


Ten plik rozpakowujesz na kompie i uruchamiasz plik setup.exe
Po instalacji na dolnej belce obok godziny pojawia się logo iBasso. Klikasz i pojawia się okno aplikacji (foto1).
Spróbowałem zainstalować na kompie ojca (Dell Optiplex) i poszło. Ale jedna sprawa - podłącz grajka do USB 2.0. Na USB 3.0 w ogóle komp go nie widzi ani nawet nie rozpoczyna się ładowanie (dziwne, bo na moim kompie na niebieskim USB hula bez problemu).

A potem już ustawiasz w Tidalu (foto 2 i 3).
Więcej ustawień i pojawiają się te 3 opcje.2d2e8578c35973fdd47c9cbada87ea84.jpgda7260708e16ff6fd8d56295a33e52e8.jpg7117817e20c8c58c4d32cbe3db806867.jpg
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instruktaż, ale nie załapało. Zrobiłem factory reset, ponownie zainstalowałem oficjalny firmware, ale ten program IBasso nie widzi DX`a na żadnych z portów usb. Sprawdzałem na dwóch klaptokach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, hibi napisał:

Sprawdź kabel usb, może dap nie wygrzany magicznym kabelkiem ibasso ;)

 

Kabel też zmieniałem. 

45 minut temu, hibi napisał:

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ten fabryczny AMP1MKII to daje rade, czy i tak trzeba go wymieniać np. na AMP8? Jakie są wasze doświadczenia?

 

daje radę i mocowo i muzycznie. z moimi słuchawkami wolę go od amp8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ten fabryczny AMP1MKII to daje rade, czy i tak trzeba go wymieniać np. na AMP8? Jakie są wasze doświadczenia?

 

Amp1 jest bardzo spoko. Mam amp8 tylko dlatego, że mi został z DX150.

Imo amp8 obszerniejszy, masywniejszy dźwięk z większym basem, ale mniej szczegółowy i precyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczeń z AMP8, ale MKII ma sporo mocy, ja słucham na low/mid gain z Meze, z Focalami Listen, z LEA, więc wymagań większych nie mam. Co do brzmienia AMP8 się nie wypowiem, ale MKII daje radę. Chciałem się wstrzymać z ostateczną oceną do owych magicznych 200 h grania, ale mam ok. 100 h i musze przyznać, że to świetny DAP. Kwestia czy spodoba się sygnatura. Jak dla mnie jest to takie "rozwinięcie" grania XDPR100, którego mam od 3 lat. Więcej po 200 h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ma_x_ym napisał:

Nie mam doświadczeń z AMP8, ale MKII ma sporo mocy, ja słucham na low/mid gain z Meze, z Focalami Listen, z LEA, więc wymagań większych nie mam. Co do brzmienia AMP8 się nie wypowiem, ale MKII daje radę. Chciałem się wstrzymać z ostateczną oceną do owych magicznych 200 h grania, ale mam ok. 100 h i musze przyznać, że to świetny DAP. Kwestia czy spodoba się sygnatura. Jak dla mnie jest to takie "rozwinięcie" grania XDPR100, którego mam od 3 lat. Więcej po 200 h :)

 

W czym jest lepszy od Pionka oraz jak wypada ilość góry/dołu względem niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności