Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do znawców.?

Z jaką max częstotliwością w trybie MQA ibasso odtwarza pliki i w jakim programie uapp czy w mango czy tidal.

Czy można go używać w trybie dac z tidalem i z jaką częstotliwość w mqa osiągnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do znawców.?
Z jaką max częstotliwością w trybie MQA ibasso odtwarza pliki i w jakim programie uapp czy w mango czy tidal.
Czy można go używać w trybie dac z tidalem i z jaką częstotliwość w mqa osiągnie.
Pozdrawiam
Aplikacja Tidal wygląda tak. Zdaje się, że jak sprawdzałem UAPP to było ograniczenie 96?e7850db4a8696d1197b0b8e3b90fbe57.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy dx220 ma lub miał Questyle cma400i i mógłby przybliżyć jakich różnic w brzmieniu można oczekiwać. Mam Oppony pm3 i z cma400i podobał mi się mocny ale ładnie różnicowany dół oraz bliskie ale jeszcze nie natarczywe wokale , brakło trochę blasku, rozdzielczości na wysokich. Czy w ogóle dx 220 może zawalczyć sq ze stacjonarką questyla? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 22:54, all999 napisał:

Aplikacja Tidal wygląda tak. Zdaje się, że jak sprawdzałem UAPP to było ograniczenie 96?e7850db4a8696d1197b0b8e3b90fbe57.jpg

Witajcie mam wrażenie że oprogramowanie naszych DAP-ów oraz smart v30 przeprowadza upsampling którego jak myślę większość osób sobie nie życzy. Poniżej ta sama płyta odtwarzana na lg v30 oraz metadane i okazuje się że jedynie pre box s2 odtwarza natywnie bez konwersji w górę. Uważam że jest to problem z oprogramowaniem. Ale uapp ani Tidal chyba tego jeszcze nie rozwiązał. Napiszcie co o tym myślicie jak dla mnie to nie jest fajne że płyta w mqa nie jest odtwarzana natywnie (tak jak w pre box s2)a jest jeszcze sztucznie podniesiona o wyższej częstotliwości. Sprawdziłem na różnych płytach MQA i jedynie płyty nagrane na 192khz były tak też odtwarzane na wyjściu v30.

Ale jest nadzieja "......... Aplikacja Tidal wygląda tak. Zdaje się, że jak sprawdzałem UAPP to było ograniczenie 96? "

I jeszcze przykład down sampligu ostatnie 2 zdjęcia.

 

20190814_210713.jpg

20190814_210730.jpg

20190814_210349.jpg

20190814_213115.jpg

20190814_213128.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co patrzeć na parametry MQA, nie do końca to ogarniam. To, że origami działa na plikach 48kHz do 192 kHz na V30 i iBasso DC220 to fajnie, ale dlaczego pliki 384 kHz downsampluje to nie wiem. Może software nie może więcej. Zastanawia mnie tylko bitrate takich plików - niby 384 kHz a bitrate o wartości 1700~ kbps. Zwykły plik flac 192 to w przybliżeniu 5500~ kbps lub więcej. Wartości 1700 to mają pliki 24/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Joseph_k78 said:

Nie ma co patrzeć na parametry MQA, nie do końca to ogarniam. To, że origami działa na plikach 48kHz do 192 kHz na V30 i iBasso DC220 to fajnie, ale dlaczego pliki 384 kHz downsampluje to nie wiem. Może software nie może więcej. Zastanawia mnie tylko bitrate takich plików - niby 384 kHz a bitrate o wartości 1700~ kbps. Zwykły plik flac 192 to w przybliżeniu 5500~ kbps lub więcej. Wartości 1700 to mają pliki 24/48.

Bo to zwykłe flac-ki są :) a cała reszt to jak pisałem wyżej..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja osoba znowu przyłączyła do fanbojów Ibasso. Moja osoba jest bardzo zadowolona z zakupu, podoba jej się wszystko za wyjątkiem ssania energii. Uważam, że ssie za szybko i za dużo. Da się to jakoś ogarnąć programowo? Ibasso coś przypuszcza?

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ma_x_ym napisał:

@westberg jak wrażenia w porównaniu do Twojego AK?

 

Już nie mojego.

 

Generalnie iBasso ma dźwięk bardziej przestrzenny, wieloplanowy, rozdzielczy i wykończony. Można powiedzieć: wyrafinowany. Gra z luzem, z rezerwą, bez napinki. Ale wszystko jest na swoim miejscu.

 

AK300+380AMP to dźwięk bardziej kontrastowy, bardziej dynamiczny, lepiej zarysowany, potężniejszy, ale bardziej zbity do środka i mniej rozdzielczy. Dźwięków chyba jest jednak mniej, wybrzmienia są słabsze. Muzyka gra w jednej linii, raczej nieholograficznie.

 

Nie uważam, żeby w przypadku zestawu AK300+380AMP była to jakaś przepastna różnica klas dźwiękowo. Raczej inna prezentacja, choć - jak wspomniano - wyczuwane są różnice w rozdzielczości i przestrzenności. Samo AK300 jednak jest zdecydowanie słabsze. Gra ładnym i przyjemnym brzmieniem, ale jest taki uspokojony, przysypiający. Samodzielne AK300 ma lepszą przestrzenność niż w zestawie ze wzmacniaczem, ale raczej w głąb niż na szerokość.

 

Natomiast funkcjonalnie iBasso jest zdecydowanie lepsze (tidal offline). Z drugiej strony iBasso zdążyło mi się zwiesić dwa razy, a Astell nigdy. Także ten... Faktem jest, że męczyłem iBasso około 24 godzin na dzień dobry (szaleństwo komplementacji biblioteki tidala offline), no ale mimo wszystko takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

 

Moim zdaniem iBasso musi popracować nad apdejtem: stabilność systemu i żarcie energii.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ma_x_ym napisał:

Czyli dobra zmiana jak wnoszę.
Ja stukam godziny, ale faktycznie kozak.

 

Dźwiękowo i brzmieniowo jest na plus, funkcjonalnie też - głównie przez tidala offline. Tak więc zmiana pozytywna. Last but not least, cenowo grajek nie zabija. Ponadto Ibasso nie kanibalizuje co pół roku swoich produktów jak inne firmy, więc można także liczyć na wsparcie. Jest okiej.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy ten Lurker poprawia coś w działaniu systemu, np. w długości działania na jednym ładowaniu? Może ktoś kumaty założyłby wątek z tutorialem instalacyjnym Lurkera dla takich niekumatych jak ja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności