Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... dx220 padł. grał, był naładowany a się wyłączył i umarł w butach. ani reset, ani zmiany kabli, ładowarek nie pomagają.
 
to samo miałem z dx150 kiedyś, drugi egzemplarz już hulał.
 
fatum jakieś, bo dx200 miał ghost touch
 
i to jeszcze jak człowiek się wakacjuje i dap potrzebny...
Mnie już kilkakrotnie przy włączaniu ekranu zrobił takie cudo, że przestał odpowiadać na cokolwiek, ale 10sek. reset przyciskiem Power jak do tej pory skutkował powrotem do pracy. Ale martwię się, czy kiedyś i to nie przestanie być skuteczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki to jest jakaś zwiecha androida to pomaga reset 10 sek., jak problem z zasilaniem to tylko serwis... mi się nie wieszał wcale, tylko padł

 

u mnie reset, ani zmiany ładowarek, powerbanków czy kabli, czy ładowanie przez kilka godzin, albo wyjęcie karty i ampa nic nie pomogły...

 

a wstał przed chwilą i się zresetował... jak go podłączyłem jako transport po usb otg do wzmaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócił do życia? To fajnie. Ale ja nie lubię takich żartów. Oby mój jak najmniej żartował. DP-X1 kiedyś za poważnie zażartował (i to dwukrotnie) i... nie było go miesiąc za każdym razem. Wówczas nie miałem innego grajka do słuchania, nawet V30, jedynie starą Sansę e140. Teraz przynajmniej w odwodzie są inne sprzęty.

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mykupyku napisał:

hmm... dx220 padł. grał, był naładowany a się wyłączył i umarł w butach. ani reset, ani zmiany kabli, ładowarek nie pomagają.

 

Miałem tak z dx150. Trzymałem go na ładowarce, na kablu, kilkanaście godzin i zaskoczył. Nie ruszałem go w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chico99 napisał:

 

Miałem tak z dx150. Trzymałem go na ładowarce, na kablu, kilkanaście godzin i zaskoczył. Nie ruszałem go w tym czasie.

 

wydaje mi się, że zaskoczył, bo... się rozładował, czyli wreszcie zresetował i zaczął się po prostu ładować

 

iBasso musi poprawić reset w grajkach, bo jak się soft konkretnie wywala to czasem ten reset nie działa i... dopiero jak bateria padnie to grajek reaguje na ładowanie i znowu wstaje

 

 

mi teraz udało się go wzbudzić podpinając po usb otg do wzmaka, ale nie wiem czy to zadziała za każdym razem

 

 

UPDATE:

żeby nie było, że same dramaty - Tidal offline poprawili i zamiast 48kHz dekoduje już do 192 i nie trzeba ściągać drugi raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mykupyku napisał:

 

wydaje mi się, że zaskoczył, bo... się rozładował, czyli wreszcie zresetował i zaczął się po prostu ładować

 

iBasso musi poprawić reset w grajkach, bo jak się soft konkretnie wywala to czasem ten reset nie działa i... dopiero jak bateria padnie to grajek reaguje na ładowanie i znowu wstaje

 

 

mi teraz udało się go wzbudzić podpinając po usb otg do wzmaka, ale nie wiem czy to zadziała za każdym razem

 

 

UPDATE:

żeby nie było, że same dramaty - Tidal offline poprawili i zamiast 48kHz dekoduje już do 192 i nie trzeba ściągać drugi raz

U mnie jako transport działa tylko po coax .Po USB OTG nie chce.

Tidal offline nadal tylko  48kHz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja Tidala?

Najnowsza dostępna w APK Pure.

 

 

A to Tidal chciał zwalić winę na producentów sprzętu, że MQA offline nie jest dekodowane do 192kHz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Beh0lder napisał:

Czy Tidal z APKpure różni się czymś od tego z GoogleStore?

 

nie. jedynie jest dostępny z lekkim poślizgiem każdy update. można już też ustawić autoupdate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, euter napisał:

Czy ktoś używał  iBasso dx220 w trybie line out podłączonego pod zewnętrzny wzmacniacz? U mnie jest tak, że wciąż mogę regulować głośność na odtwarzaczu, co sugeruje - jeśli dobrze kombinuję - że wewnętrzny amp nie jest omijany przez sygnał.

 

Być tak nie powinno.

Podłączam się do pytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, DACi z funkcją preampa też tak mają. Na full głośności masz czysty sygnał prosto z kostki ze standardowymi 2-3v a jak zmniejszasz głośność to moc sygnału jest po prostu dławiona cyfrową kontrolą głośności. Można dzięki temu np aktywne głośniki podłączyć bezpośrednio pod daca albo końcówkę mocy które nie zawsze mają regulację głośności.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Spawn napisał:

Może tak być, DACi z funkcją preampa też tak mają. Na full głośności masz czysty sygnał prosto z kostki ze standardowymi 2-3v a jak zmniejszasz głośność to moc sygnału jest po prostu dławiona cyfrową kontrolą głośności. Można dzięki temu np aktywne głośniki podłączyć bezpośrednio pod daca albo końcówkę mocy które nie zawsze mają regulację głośności.

O to to to. Tak samo jest w Hiby i wg producentów to nie jest bug, tylko ficzer - nawet z line-out'a można regulować głośność. Pozwolę sobie zacytować człowieka z Hiby, który napisał na hedfaju:
"1. Lossless volume control is a feature of the DAC we're using
2. People have been known to plug headphones into the line out port by mistake or even intentionally. We don't want to deafen them.
3. We think it is a nice feature to offer, especially to amps placed far away without a remote control or headphone amps with too much gain (resulting in a fiddly volume knob you can't use past 9 o'clock)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, euter napisał:

Rozumiem jednak, że dochodzi do degradacji sygnału, gdy w DAPie ustawimy głośność niższą niż maksymalną?

Pan z Hiby pisze o "Loseless volume control", czyli do gradacji dźwięku nie powinno dojść. Czy tak jest - nie wiem, trzeba sprawdzić na słuch, ja nie mam niestety do takich testów sprzętu, a jeżeli czegoś nie słyszę, to się tym nie przejmuję ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, euter napisał:

Rozumiem jednak, że dochodzi do degradacji sygnału, gdy w DAPie ustawimy głośność niższą niż maksymalną?

 

Teoretycznie tak ale to już zależy jak dużym purystą jesteś i jak ta kontrola głośności została zaimplementowana bo np potencjometry też się różnią jakościowo między sobą i masz przy niskich głośnościach różnice między kanałami a na lepszym potku już nie lub przynajmniej nie tak dużą. Jeśli podłączasz do urządzenia które ma swoją kontrolę głośności (wzmacniacza) to w deixie powinieneś mieć ustawioną max głośność.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chico99 napisał:

Patent pewnie znany ale może nie wszystkim.

Polecam magnetyczny kabelek USB. Bardzo się przyda, bo częste ładowanie niestety nas czeka.

 

 

1mag.jpg

Ten kabelek jeśli to Baseus to jest on niewiele wart. Przetestowałem 3 szt i po +/-  6 mc padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał:

A to dziwne, ja mam Baseusa i od ponad roku śmiga bez problemu.


Jak wspominałem kupiłem 3 kable 2 pod Androida i jeden pod jabłko i wszystkie 3 kable użytkowane przez 3 osoby padły szybciej lub później. Nadmienię iż były to oryginalne kabelki bo są podobno też podróbki :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności