Skocz do zawartości

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

192 działa bez zająknięcia, a także mamy informację o szybkim ładowaniu w Androidzie, działają QC3 oraz Power Delivery, ikonka baterii jest wtedy z zieloną błyskawicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu w żonglerce softem na urządzeniu, które gra tak zajedwabiście, ale może jest na forum ktoś, kto nie ma co robić z życiem i czasem xDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, userfrom napisał:

 

DX220 lepiej gra od WM1A?

Inaczej xD

A tak poważnie, to nie będę próbował wskazywać "lepszości", bo oba DAPy są naprawdę mega, a póki nie wrzucę jeszcze trochę przebiegu na DX220, to nie będę się podejmował jakichś ocen w tym względzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, userfrom napisał:

 

DX220 lepiej gra od WM1A?

Też powiem, że inaczej. DX220 na pewno robi większe "wow" od pierwszego odsłuchu, dźwięk jest mocniej zarysowany, bardziej techniczny.

WM1A ma bardziej bezkresną scenę - DX220 scenicznie jest bardzo dobry i nie jest to mała scena, ale nie rozciąga się tak na głębie jak Sony.

Sony ma też wyjątkowy bas - nie powiem czy lepszy czy gorszy od DX220 (pewnie wielu uzna, że gorszy z technicznego punktu widzenia), ale niespotykany w innych DAPach. Bas w Sony jest niesamowicie namacalny, pomimo że ten z DX220 jest czystszy, szybszy i potrafi mocniej uderzyć, to nie czuć go tak jak w Sony. Tam jest jakaś tektoniczna magia :) bas jest jednocześnie bardziej subtelny i bardziej go czuć, powiedziałbym że jest bardziej wyrafinowany :)

 

Tak czy inaczej, patrząc przez pryzmat hifi - DX220 jest lepszy, patrząc przez ucho audiofila... WM1A/ZX300 mają w sobie coś wyjątkowego, są trochę gorsze technicznie, ale unikalne w swoim graniu. Muszę też zaznaczyć, że Sony trochę lepiej mi się chyba zgrało ze słuchawkami.

 

Gdybym miał wybierać, to wziąłbym Sony, ale dorzuciłbym tam wzmacniacz lampowy. Sony ma trochę za suchy dźwięk, lampy mogą to pięknie skorygować.

Ale lampy mogą też uszlachetnić DX220... Pozostaje trzymać kciuki, że AMP9 albo AMP10 będzie zbudowany w oparciu o lampy KORG NuTube.

 

SE1000 Copper też trochę bardziej mi się podobał niż DX220. Powiedziałbym, że bardzo zbliżony poziom, ale AK ma bardziej doszlifowany dźwięk. iBasso brzmi w porównaniu trochę surowo, ale tylko trochę. Pewnie to też wynika z zastosowania Sabre w DX220.

 

Podsumowując. W kasie za jaką puszcza go @bigmaras raczej nie ma większej konkurencji, zwłaszcza jak złapie się synergię. Alternatywą pozostaje w tym budżecie niedostępny w Polsce Sony ZX300, ale myślę, że większość osób uzna że iBasso gra dużo lepiej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Mam parę pytań ( raptem x2 )gdyż łamię się przed zakupem ibasso 220V. Jeżeli możecie odpowiedzieć to dzięki .

 

1.  Czy program UAPP już da się uruchomić czyli czy sklep już działa? no i jak obsługa mqa pełna czy ograniczona.

2. Czy przy przejściu w tryb usb dac jest możliwość odtwarzania w tidalu odpalonym na kompie mqa.

 

Pozdr.

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Mam parę pytań ( raptem x2 )gdyż łamię się przed zakupem ibasso 220V. Jeżeli możecie odpowiedzieć to dzięki .

 

1.  Czy program UAPP już da się uruchomić czyli czy sklep już działa? no i jak obsługa mqa pełna czy ograniczona.

2. Czy przy przejściu w tryb usb dac jest możliwość odtwarzania w tidalu odpalonym na kompie mqa.

 

Pozdr.

1. Program UAPP niestety mi nie zadziałał na czystym systemie, potrzebny jest soft Lurkera, ale póki co nie skorzystałem z niego jeszcze. Mqa dekodowane z Tidala daje 192 max, czyli tyle ile V30.

 

 

2. Przez chwilę jedynie próbowałem opcję z DAC-USB. Zainstalowałem sterowniki dla iBasso, Tidal działał bez problemu, była opcja wyboru iBasso w opcjach klienta. Zero opóźnień dźwięku. Co do MQA to nie wiem, jaka jest wartość, w trybie USB-DAC grajek tego nie pokazuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by rzeczywiście zainstalować Lurkera? Oprócz UAPP to jeszcze Bubble UPnP wymaga GP (albo Amazon Appstore, które jednak crashuje na DX220). Skopiowanie licencji z V30 nic nie dało.

Tylko Lurker do najnowszego FW jeszcze nie gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lurker szybko wychodzi, zwykle w tydzień

 

a 192/176 to max co można zdekodować w mqa w tidalu i chyba wogóle

 

a co do basu w dx220 to on po kilkuset godzinach, a może i ciut wcześniej nabiera więcej masy, oprócz świetnej dynamiki, rozciągnięcia i faktur, które pokazuje dość szybko

 

odnośnie softu to w dx200/dx150 i teraz dx220 iBasso nie robi eksperymentów tak jak w dx50/90 i utrzymuje stałą sygnaturę - choć zdarzyło się w dx200, że ciut skoczyło sq, ale to po prostu poprawili softem implementację klocka do andka, a nie mieszali w dźwięku tak specjalnie

 

za to sporo zmieniaja ampy /przestrzeń, dynamika, rozdzielczość, dół, góra, no porobione są/ - i bardzo ciekaw jestem lampowego amp9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 20:49, awayeah napisał:

Też powiem, że inaczej. DX220 na pewno robi większe "wow" od pierwszego odsłuchu, dźwięk jest mocniej zarysowany, bardziej techniczny.

WM1A ma bardziej bezkresną scenę - DX220 scenicznie jest bardzo dobry i nie jest to mała scena, ale nie rozciąga się tak na głębie jak Sony.

Sony ma też wyjątkowy bas - nie powiem czy lepszy czy gorszy od DX220 (pewnie wielu uzna, że gorszy z technicznego punktu widzenia), ale niespotykany w innych DAPach. Bas w Sony jest niesamowicie namacalny, pomimo że ten z DX220 jest czystszy, szybszy i potrafi mocniej uderzyć, to nie czuć go tak jak w Sony. Tam jest jakaś tektoniczna magia :) bas jest jednocześnie bardziej subtelny i bardziej go czuć, powiedziałbym że jest bardziej wyrafinowany :)

 

Tak czy inaczej, patrząc przez pryzmat hifi - DX220 jest lepszy, patrząc przez ucho audiofila... WM1A/ZX300 mają w sobie coś wyjątkowego, są trochę gorsze technicznie, ale unikalne w swoim graniu. Muszę też zaznaczyć, że Sony trochę lepiej mi się chyba zgrało ze słuchawkami.

 

Gdybym miał wybierać, to wziąłbym Sony, ale dorzuciłbym tam wzmacniacz lampowy. Sony ma trochę za suchy dźwięk, lampy mogą to pięknie skorygować.

Ale lampy mogą też uszlachetnić DX220... Pozostaje trzymać kciuki, że AMP9 albo AMP10 będzie zbudowany w oparciu o lampy KORG NuTube.

 

SE1000 Copper też trochę bardziej mi się podobał niż DX220. Powiedziałbym, że bardzo zbliżony poziom, ale AK ma bardziej doszlifowany dźwięk. iBasso brzmi w porównaniu trochę surowo, ale tylko trochę. Pewnie to też wynika z zastosowania Sabre w DX220.

 

Podsumowując. W kasie za jaką puszcza go @bigmaras raczej nie ma większej konkurencji, zwłaszcza jak złapie się synergię. Alternatywą pozostaje w tym budżecie niedostępny w Polsce Sony ZX300, ale myślę, że większość osób uzna że iBasso gra dużo lepiej.

 

Porównuje sobie własnie DX220 do WM1A i słychać że WM1A podbajerzony jest tyle że do tej pory pomimo tego że był podbajerzony i tak był lepszy technicznie od wszystkiego co słyszałem poza Hugo2. Dx220 ma dopiero 50h godzin na liczniku ale już słychać że jest kocur. Neutralny, ale nie zimny, super detaliczny ale nie analityczny. Takie Sabre to ja rozumiem.

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Spawn napisał:

 

Tym bardziej ze amp8 tez mam ;)

 

a dzisiaj podpiąłżem na kilka godzin amp8 i już takiej różnicy klas czy sygnatur jak z amp1 czy amp6 nie ma

 

owszem jest więcej przestrzeni, instrumenty latają swobodniej, ciut rozdzielczość skoczyła i basu więcej i górna średnica i wysokie przybyły i średnica bliżej, ale coś za coś - bo kontur na basie słabszy i szybkość ciut mniejsza, i średnica i wyższe bardziej ofensywne

 

co kto lubi i zależy od słuchawek, oba ampy, aż zacytuję Szanownego Szacownego Rykę, "pierwszorzędne", a Wałęsę: "pierwszorzędnę"

 

czyli ten amp1mk2 to zdolna bestia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności