Skocz do zawartości

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, czyli podobny problem jak na Hiby. Jeżeli więc komuś bardzo zależy na cyferkach, to trzeba ściągnąć wersję Tidal'a 2.11.3 i wtedy zachowany jest sampling plików zapisanych offline - przynajmniej tak to działa na Hiby R6 i jak rozumiem z informacji w necie wynika to ze zmiany podejścia Tidala do dekodowania MQA.
Rzeczywiście, offline jest tylko 48. Oszuści, nieładnie, jak sieć Play z 5G ready... Ale nie będę się cofał do wcześniejszej wersji Tidala. Prawdopodobnie na DP-X1 i V30 jak bym zmierzył, to byłoby tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kuman napisał:

czy urzędzenia pozwala uzywać EQ podczas odsłuchu Tidal ?

Można regulaować gain oraz ustawiać cyfrowe filtry, które o dziwo o wiele więcej zmieniają w brzmieniu w porównaniu do DX120.

Edytowane przez tomanio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wersji Tidal 2.11.3 to już nie jest aktualne sprawdzałem wielkość albumu diany krall w master zapisanego offline 2.11.3 jest identyczna jak w najnowszej wersji.

Sprawdzone na lgv30. Dawno temu jak Tidal uruchomił  master to faktycznie taki album potrafił zająć ponad 1gb a teraz to już tylko 699mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pua napisał:

Co do tej wersji Tidal 2.11.3 to już nie jest aktualne sprawdzałem wielkość albumu diany krall w master zapisanego offline 2.11.3 jest identyczna jak w najnowszej wersji.

Sprawdzone na lgv30. Dawno temu jak Tidal uruchomił  master to faktycznie taki album potrafił zająć ponad 1gb a teraz to już tylko 699mb.

Ale usinales Tidala i wszystkie dane z karty aplikacji + cache i ściągnąłeś ponownie? U mnie zadziałało po powrocie do 2.11.3

Musiałem się zalogować i ściągnąć całą bibliotekę od nowa, ale teraz ściąga poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pleckach są fabrycznie założone folie albo szkła hartowane? U mnie plecki wyglądają kiepskawo - jakieś plamki, rysy i nieprzyjemne to w dotyku (jak kiepska folia ochronna).

Zdejmowaliście coś z tyłu? Ja póki co boję się coś ruszyć, jakby trzeba było zwrócić.

 

Odsłuchy jutro, bo jestem od wczoraj od 7 rano na nogach, bez snu i po 12h podróży, więc wolę żeby pierwsze wrażenia pojawiły się po porządnym odespaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pleckach są fabrycznie założone folie albo szkła hartowane? U mnie plecki wyglądają kiepskawo - jakieś plamki, rysy i nieprzyjemne to w dotyku (jak kiepska folia ochronna).
Zdejmowaliście coś z tyłu? Ja póki co boję się coś ruszyć, jakby trzeba było zwrócić.
 
Odsłuchy jutro, bo jestem od wczoraj od 7 rano na nogach, bez snu i po 12h podróży, więc wolę żeby pierwsze wrażenia pojawiły się po porządnym odespaniu
U mnie też trochę rysek się zrobiło, ale wrzuciłem odtwarzacz w etui. Nie wiem czy jest tam warstwa do zdjęcia. PS Vita swego czasu przyzwyczaiła mnie do takiego widoku plecków. Folii na razie żadnych nie zakładałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Joseph_k78 napisał:
16 minut temu, awayeah napisał:
Na pleckach są fabrycznie założone folie albo szkła hartowane? U mnie plecki wyglądają kiepskawo - jakieś plamki, rysy i nieprzyjemne to w dotyku (jak kiepska folia ochronna).
Zdejmowaliście coś z tyłu? Ja póki co boję się coś ruszyć, jakby trzeba było zwrócić.
 
Odsłuchy jutro, bo jestem od wczoraj od 7 rano na nogach, bez snu i po 12h podróży, więc wolę żeby pierwsze wrażenia pojawiły się po porządnym odespaniu emoji4.png

U mnie też trochę rysek się zrobiło, ale wrzuciłem odtwarzacz w etui. Nie wiem czy jest tam warstwa do zdjęcia. PS Vita swego czasu przyzwyczaiła mnie do takiego widoku plecków. Folii na razie żadnych nie zakładałem.

No u mnie nie zrobiło się, tylko było od razu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie u mnie też.

A propos Tidala i tego MQA 48kHz offline, to pewnie trzeba będzie komenta wrzucić do GP że ten ich hajres oszukany jak swego czasu 4G w Play. Niech ludzie wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Joseph_k78 napisał:

A propos Tidala i tego MQA 48kHz offline, to pewnie trzeba będzie komenta wrzucić do GP że ten ich hajres oszukany jak swego czasu 4G w Play. Niech ludzie wiedząemoji48.png

Pół hedfaja wysyła emaile do Tidala, który zasłania się niekompatybilnością urządzeń i zwala winę na producentów. Generalnie wygląda mi to na aplikację napisaną przez Hindusów, sami nie wiedzą co zepsuli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół hedfaja wysyła emaile do Tidala, który zasłania się niekompatybilnością urządzeń i zwala winę na producentów. Generalnie wygląda mi to na aplikację napisaną przez Hindusów, sami nie wiedzą co zepsuli

Pewnie się dołączę i wyślę zapytanie "jak to tak?"

Miał być Mustang a wyszła "Nasza szkapa"A może Jay-Z'emu nie zgadzała się kasa na koncie??

 

Z innej beczki: bateria chudnie w oczach, nawet na MangoOs. Ale ładowarka z V30 chyba jest kompatybilna z QC3 iBasso. Szybko się ładuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy możesz sprawdzić na V30? Ja nie mam takiej możliwości, a jestem zaintrygowany tym faktem.
Ja także nie mam za bardzo możliwości. W GP też nic nie znalazłem (same generatory, mierniki etc.). Odnoszę wrażenie, że warstwy MQA w ogóle nie są dekodowane.

Co się tyczy BT udało mi się przesłać muzykę z V30. Podczas parowania trzeba zaznaczyć obie opcje BT, BT i BT DAC/AMP. Niestety nie wiem jak wymusić LDACa, pomimo zaznaczenia odpowiedniego kodeka w opcjach programistów. Przesyła tylko SBC, dodatkowo hajdresy się tną notorycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnych problemów ze skanowaniem biblioteki. Ani w Mango na Androidzie, ani w Mango OS. A robiłem skan kilkukrotnie, bo coś tam jeszcze dorzucałem. Karta Samsung Evo 256GB, system plików exFat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam panowie czas pracy na baterii waszych DX220 i temperaturki przy dłuższych odsłuchach? Bo ja już wiem, że nawet najmroźniejszą zimą nabiał mi nie zmarznie... przez jakieś 5 godzin xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem płytę Klementyny Umer "Tajemnica" 55 minut od 100% zeszło do 89%. Przez ten czas nie używałem ekranu w ogóle, Mango OS, middle gain, głośność 54/100, balans.

 

Co do grzania, przy flacach 16/44 nawet ok, troszkę cieplejszy jest przy hiresach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasu nie mierzyłem, ale np. DX200 jak się wygrzał to się mniej grzał, trzeba te 150-200h pograć

 

no i w sraczce jak jest to nie czuć ciepełka, dopiero jak sraczkę zdejmę

 

 

wieczorem machnę krótkie impresje dx200/amp1 - dx150/amp6/8 i dx220/amp1mk2, a może i wrzuce amp8 do dx220 jak czas będzie

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuć, ale w sraczce grzeje się dużo bardziej. Zauważalnie temperatura spadła podczas wygrzewania z tym kabelkiem ichnim, jak wyciągnąłem z etui i położyłem na biurku. Niemniej na plikach 24/192 jest cieplutko :)

 

Ja mam AMP8... I się zastanawiam, na co mnie on teraz xD Jestem ciekaw Twoich impresji @mykupyku odnośnie AMP8 vs AMP1 mk2. Czy się opłaca to w ogóle zostawiać, bo 8-ki nawet nie wyciągnąłem z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vaiet napisał:

Nie czuć, ale w sraczce grzeje się dużo bardziej. Zauważalnie temperatura spadła podczas wygrzewania z tym kabelkiem ichnim, jak wyciągnąłem z etui i położyłem na biurku. Niemniej na plikach 24/192 jest cieplutko :)

 

Ja mam AMP8... I się zastanawiam, na co mnie on teraz xD Jestem ciekaw Twoich impresji @mykupyku odnośnie AMP8 vs AMP1 mk2. Czy się opłaca to w ogóle zostawiać, bo 8-ki nawet nie wyciągnąłem z pudełka.

 

no też jakoś nie rzuciłem się, żeby amp1mk2 podmieniać na amp8 :) bo gra toto już z pedełka świetnie i do tego na papierze moc podobna - ponoć amp8 doda basu i przestrzeni i funu - jeśli tylko to... to hmm

 

sprawdzę

 

a Paul pisał, że amp9 już niedługo...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mykupyku napisał:

 

no też jakoś nie rzuciłem się, żeby amp1mk2 podmieniać na amp8 :) bo gra toto już z pedełka świetnie i do tego na papierze moc podobna - ponoć amp8 doda basu i przestrzeni i funu - jeśli tylko to... to hmm

 

sprawdzę

 

a Paul pisał, że amp9 już niedługo...

 

 

RIP portfel 💔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności