Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX220 - już jest...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Joseph_k78 napisał:

https://m.facebook.com/491284147748503/posts/1050624975147748/

 

Z tych informacji wynika, że będzie obsługiwał AptX (czy HD?) i LDAC a także będzie wsparcie dla MQA - kwestia jeszcze taka czy będzie ono sprzętowe jak w LG V30.

 

Edycja: poniżej napisane: podstawowa.

 

 

 

 

 

on ma BT 5.0 - tam są zaszyte kodeki do aptx HD włącznie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, decees napisał:

Ładnie śmiga, ale jest prądożerny. Na filmie bateria ma 44%, a pozostały czas pracy to 2 h i 19 min. Za to jest Mango, które jest prawie takie jak w DX120. Mam nadzieję, że na Mango czas pracy będzie zdecydowanie dłuższy. 

Edytowane przez tomanio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czas może wynikać z tego, że jego właściciel mając nową zabawkę, używa jej cały czas z włączonym ekranem by się nią nacieszyć, stąd krótszy szacowany czas zużycia baterii.

 

Jeszcze odnośnie BT, skoro jest dwukierunkowy, to oznacza to, że można DX220 sparować ze smartfonem i ze smartfona przesyłać muzę np. z Tidala?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ponownie TOPOWY model ma pamięci tyle co kot napłakał ...
To i tak lepiej niż w Onkyo DP-X1. Tam jest 32GB. Cóż, trzeba rozszerzyć pamięć kartą. Samsungi Evo 256GB ostatnio w X-Komie potaniały, tak więc tragedii nie ma. 64GB pamięci wewnętrznej mam w LG V30, z Tidala trochę albumów się zmieściło. Tylko że LG jest samowystarczalny jeśli chodzi o dostęp do internetu, czego niestety z tej perspektywy brak DAPom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bigmaras napisał:

 

Przy dzisiejszych cenach kart sd kompletnie nieracjonalne byłoby ładowanie większej ilości pamięci podnosząc znacząco koszt urządzenia.

Tu niestety się niezgodzę bo pliki wysokiej rozdzielczości ważą w karty mamy max 512 gb , Sony potrafi włożyć 128 czy 256 gb i to bynajmniej mnie łechta ;) A jeszcze tak na marginesie to karta 512 nie jest jednak jeszcze racjonalnie tania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wegiel21 napisał:

Tu niestety się niezgodzę bo pliki wysokiej rozdzielczości ważą w karty mamy max 512 gb , Sony potrafi włożyć 128 czy 256 gb i to bynajmniej mnie łechta ;) A jeszcze tak na marginesie to karta 512 nie jest jednak jeszcze racjonalnie tania...

 

Z czym się nie chcesz zgodzić? Że znacząco podniosło by dołożenie większej ilości pamięci całkowity koszt urządzenia?

Sony oczywiście wkłada 128 i 256 ale sprawdź cenę, WM1A ze 128GB kosztuje ponad 5,5k a WM1Z ponad 10k zatem zarzut, że w cenie 3,5k producent powinien dać 128 lub 256 jest delikatnie mówiąc nie trafiony.

Wystrzeliłeś z kartą 512GB zatem muszę cię zmartwić bo na dzień dzisiejszy nie ma odtwarzaczy na rynku z taką pojemnością (chyba, że coś mnie ominęło) a najwięcej z tego co widzę to wspomniane 256GB w sony wm1z za ponad 10k lub za grubo ponad 10k AK SP1000. Karty 256GB można już kupić za ok 200zł zatem większość zainteresowanych odtwarzaczem  w razie potrzeby zawsze może zainwestować takową kwotę.

 

Twój poniższy komentarz...

11 godzin temu, wegiel21 napisał:

A więc ponownie TOPOWY model ma pamięci tyle co kot napłakał ... 

sorry, ale uznaje za niczym nie uzasadnione marudzenie :]

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odniosłem do ogólnie śmiesznej ilości pamięci w topowych modelach bo 32 czy 64 to b.mało a nie sądzę iż podwojenie pamięci znacznie zwiększy koszt użądzeń a skoro tak to ja optuję za 2 slotami na karty ale ja to mogę sobie optować ;)

 

Wesołych Świąt dla wszystkich maniaków z forum 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie specyfikacji:

 

5.0 inch 1080P Sharp full screen

Android8.1, Dual OS

USB digital input/output

coaxial optical output

XMOS USB soundcard

THD + N: -114dB

two-way Bluetooth 5.0 support with LDAC, APTX output, MQA

8 core CPU 4G RAM

64G internal memory

4400mAh battery

5 femtosecond oscillators,

native DSD512, PCM 32bit/384kHz

Replaceable AMP Card.

Corning Glasses,

Dual ES9028PRO

and a few custom made parts

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie brzmi tylko to MQA w pierwszej warstwie to trochę nie jest dopracowane Pre box S2 ma pełny hardware MQA. Szkoda ja doczytałem się tylko pierwszej warstwy 220.

Zobaczymy co będzie. Ciekawe co Fiio czy wprowadzi nowy flagowy X czy też skończy na serii M. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pua napisał:

Ciekawie brzmi tylko to MQA w pierwszej warstwie to trochę nie jest dopracowane Pre box S2 ma pełny hardware MQA. Szkoda ja doczytałem się tylko pierwszej warstwy 220.

Zobaczymy co będzie. Ciekawe co Fiio czy wprowadzi nowy flagowy X czy też skończy na serii M. Pozdr

 

chyba ja nie za bardzo rozumieć te składnia zdania

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pua napisał:

Ja już tłumaczyć składnie MqA w ibasso tylko do 96khz a w hardware pre box s2 do 352khz LGv30 do 192khz

 No to masz mniejszy lub większy upsampling - nic to  nie zmienia a już na pewno nie jakość dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tekstu poniżej wywnioskowałem że jednak będzie pełne dekodowanie MQA

 

"............ Support for MQA music decoding The MQA format draws on recent research in auditory neuroscience, digital coding and high-quality sound perception. MQA files created using Origami folding technology can provide ultra-high resolution playback at low capacity on a supported device on a supported device. The DX220 supports decoding of MQA in X4 mode, which greatly improves the quality of source files. Provide hardware support for HD streaming such as Tidal. ........"

 

link

https://www.head-fi.org/showcase/ibasso-dx220-reference-dap.23701/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stąd

https://m.facebook.com/491284147748503/posts/1050624975147748/

wyczytałem kilka dni temu, że nie (trzeci wpis licząc od góry). Oczywiście trzeba przełączyć z chińskiego na tłumaczenie polskie.f353745de8691f11fa13363ba63b7a63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wysłałem do twórców USB Audio Player'a Pro zapytanie, jak wgrać aplikację z zakupionym dekoderem MQA bez udziału sklepu Google, to mi odpisali, że UAPP nie działa bez usług Google ale zasugerowali Lurkera. Ten pewnie pojawi się i na 220.


"Dear customer,


Thank you for contacting us. The app needs Google services installed, otherwise it won't run. For other iBasso devices, there is a custom firmware from Lurker that has the Google services.


Kind regards,


Davy

eXtream Software Development"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Joseph_k78 napisał:

Ja natomiast wysłałem do twórców USB Audio Player'a Pro zapytanie, jak wgrać aplikację z zakupionym dekoderem MQA bez udziału sklepu Google, to mi odpisali, że UAPP nie działa bez usług Google ale zasugerowali Lurkera. Ten pewnie pojawi się i na 220.


"Dear customer,


Thank you for contacting us. The app needs Google services installed, otherwise it won't run. For other iBasso devices, there is a custom firmware from Lurker that has the Google services.


Kind regards,


Davy

eXtream Software Development"

 

To chyba ich stanowisko oficjalne. Bez sklepu tez sie da, sposobu trzeba poszukac na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności