Skocz do zawartości

FiiO FA1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem pytać wcześniej i zapomniałem.@maciux będziesz testował (a może już testowałeś) zgranie FA1 z BTR3? Bo z FA7 i FH5 niestety BTR3 nie współpracuje wyśmienicie z tego co pamiętam, ale może z FA1 będzie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 17:43, kordal napisał:

Miałem pytać wcześniej i zapomniałem.@maciux będziesz testował (a może już testowałeś) zgranie FA1 z BTR3? Bo z FA7 i FH5 niestety BTR3 nie współpracuje wyśmienicie z tego co pamiętam, ale może z FA1 będzie inaczej

 

Będę testował :) Już rozpracowuję FA1, za chwilę sięgnę po BTR3. Sprawdzałem też inne połączenia, bo wcześniej odsłuchiwałem FA1 z Q5 + AM3B. Okazuje się, że reagują na charakter źródła i skalują ze sprzętem. Z Q5 AM3B zabrzmiały bardziej technicznie, bo taki jest ten zestaw, a już z FiiO M6 zabrzmiały rozrywkowo, mocniejszymi skrajami pasma, ale już mniej w niższej rozdzielczości.

 

Edit: Pierwsze wrażenia FA1 + BTR3 bardzo pozytywne, słuchawki brzmią zgodnie ze swoim charakterem, nie ma niespodzianek. FH5 i FA7 są rzeczywiście ograniczane przez BTR3 i nie do końca się zgrywają. FA1 to już zdecydowanie lepszy kompan BTR3, a takie połączenie ma też większy sens pod względem cenowym.

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciux napisał:

Pierwsze wrażenia FA1 + BTR3 bardzo pozytywne, słuchawki brzmią zgodnie ze swoim charakterem, nie ma niespodzianek. FH5 i FA7 są rzeczywiście ograniczane przez BTR3 i nie do końca się zgrywają. FA1 to już zdecydowanie lepszy kompan BTR3, a takie połączenie ma też większy sens pod względem cenowym.

Dzięki za info. A ten kabelek dołączony do FA1 jest jakiejś przyzwoitej jakości chociaż? Tu fajnie pasowałby LC-3.5C, tylko że to raczej overkill do tych słuchawek, a już na pewno cenowo - kosztuje 70 USD, więcej niż połowa słuchawek.

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kordal napisał:

Dzięki za info. A ten kabelek dołączony do FA1 jest jakiejś przyzwoitej jakości chociaż? Tu fajnie pasowałby LC-3.5C, tylko że to raczej overkill do tych słuchawek, a już na pewno cenowo - kosztuje 70 USD, więcej niż połowa słuchawek.

 

Kabelek wygląda na plecionkę znaną z F9, F9 PRO lub FH1, ale jest zakończony 3,5 mm. Ogólnie wyposażenie skromniejsze - twardy case (jak z FA7 czy FH5), dwa komplety tipsów i przyrząd do czyszczenia.

 

Mam LC-C w wersji 2,5 mm i 4,4 mm - z nimi sprawdzę słuchawki. FA1 brzmią jednak dość neutralnie i klarownie, nie wiem czy różnego rodzaju sreberka dobrze im zrobią. Niespecjalnie czuć też potrzebę wymiany kabla, słuchawki robią wrażenie już z tym standardowym :)

 

Edit: Tylko coś mi ta specyfikacja śmierdzi. Niby 15 Ohm i 111 dB, a coś potrzebują pary - w odtwarzaczach poziom głośności znacznie wyżej względem innych doków.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciux napisał:

Kabelek wygląda na plecionkę znaną z F9, F9 PRO lub FH1, ale jest zakończony 3,5 mm. Ogólnie wyposażenie skromniejsze - twardy case (jak z FA7 czy FH5), dwa komplety tipsów i przyrząd do czyszczenia.

No właśnie trochę zbyt skromne to wyposażenie. O ile dwa komplety tipsów jak najbardziej wystarczą, tak szkoda, że zabrakło tego fajnego neoprenowego pokrowca. Mogliby go sprzedawać osobno, wtedy sam chętnie bym go dokupił. Na plus że dorzucili przyrząd do czyszczenia, szczególnie zważywszy na to, że nie ma siateczki na tulejce.

12 minut temu, maciux napisał:

Edit: Tylko coś mi ta specyfikacja śmierdzi. Niby 15 Ohm i 111 dB, a coś potrzebują pary - w odtwarzaczach poziom głośności znacznie wyżej względem innych doków.

Myślisz, że coś pokręcili w specyfikacji?

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Ten miękki pokrowiec był zdecydowanie za mały na kable. A co dopiero z słuchawkami

FA1 mają mniej okazały kabel niż FA7 i FH5 więc myślę, że udałoby się włożyć. Jak się popieści, to się zmieści :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 17:57, roger987 napisał:

@maciux jak oceniasz ten kabelek  LC-C ?

 

Pierwsze wrażenia pozytywne, robi to, co ma robić - "posrebrza" brzmienie :)

 

Edit: Jeszcze odnośnie FA1 - jestem pod coraz większym wrażeniem z każdym odsłuchem, a wiedziałem, że to nie byle co od samego początku. Chyba najlepsze słuchawki FiiO pod względem opłacalności, relacji cena/jakość.

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciux napisał:

 

Pierwsze wrażenia pozytywne, robi to, co ma robić - "posrebrza" brzmienie :)

 

Edit: Jeszcze odnośnie FA1 - jestem pod coraz większym wrażeniem z każdym odsłuchem, a wiedziałem, że to nie byle co od samego początku. Chyba najlepsze słuchawki FiiO pod względem opłacalności, relacji cena/jakość.

 

Brzmi ciekawie, na tyle, że spytam czy wiadomo kiedy mniej więcej ukaże się recka? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, matdru napisał:

 

Brzmi ciekawie, na tyle, że spytam czy wiadomo kiedy mniej więcej ukaże się recka? :D 

Dołączam się :) Bo jakbym przeczytał recenzję to bym w preorderze zamówił :) Na szczęście preorder do 13 lutego

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, kordal said:

Dołączam się :) Bo jakbym przeczytał recenzję to bym w preorderze zamówił :) Na szczęście preorder do 13 lutego

 

Oj tak, tak - porównanie do FH5 i Campfire Comet i dla mnie byłoby idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, kordal said:

Recenzja od Bad Guy'a. Generalnie tak w kilku słowach, jest zachwycony.

 

 

Jego playlista wrzucona na Tidal:

https://tidal.com/playlist/8edc2cbd-93e7-4c5b-b48a-59b399dea64c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordal napisał:

Recenzja od Bad Guy'a. Generalnie tak w kilku słowach, jest zachwycony.

 

 

Ohooo...BadGuy robi sie profeszional i wykresy pokazuje 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kordal napisał:

Sam się zdziwiłem 😁

Moze dlatego ze clavinetjunkie Oluv wjechal mu na ambicje, ze recenzuje tylko kierujac sie bassheadowym gustem 🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwono niebieskie mają w sobie ten urok i wyglądają na pewno ciekawiej, przynajmniej na zdjęciach. Ale mimo wszystko osobiście wybrałbym szare, jako "bezpieczniejsza" opcja.

Zresztą, to tylko kolor. Kolor nie gra. Chyba ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności