Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO FA1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat o FiiO FA1, żeby nie robić bałaganu w wątku dotyczącym modelu FA7.

 

Nowy model, niższa półka, bo pojedyncza armatura Knowles 33357. Mają takie same obudowy z wydruku 3D, jak FA7 - sprawdziłem, równie gładkie w dotyku, więc rewelacja. Różnią się jedynie innym wzorkiem na pokrywkach, wymiary są identyczne. Jeszcze nie słuchałem.

 

 

1a.jpg

 

Edytowane przez maciux
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mają takie same obudowy z wydruku 3D, jak FA7 - sprawdziłem, równie gładkie w dotyku, więc rewelacja. Różnią się jedynie innym wzorkiem na pokrywkach, wymiary są identyczne.

 

 

Dla samej obudowy warto default_smile.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jednak pomyłka. Są trochę mniejsze, nieznacznie płytsze, ale kształt ten sam

 

Edit: Miałem je najpierw obfotografować, żeby później nie czyścić przed sesją zdjęciową, ale nie mogłem się powstrzymać :P Ergonomia ponownie rewelacja.

 

Brzmienie zupełnie inne od FA7 - bardziej płaskie, jaśniejsze, punktowe i spokojniejsze w basie, mniej gładkie i nie tak ocieplone, bardziej neutralne tonalnie. Takie klasyczne, armaturowe granie. Zapowiada się nieźle.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Brzmienie zupełnie inne od FA7 - bardziej płaskie, jaśniejsze, punktowe i spokojniejsze w basie, mniej gładkie i nie tak ocieplone, bardziej neutralne tonalnie. Takie klasyczne, armaturowe granie. Zapowiada się nieźle.


A do FH5?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Najner napisał:

Liczę na porównanie z ER3XR - bardzo je lubię, chciałbym takie samo granie w wersji OTE :)

 

Jeszcze nie znam ER3XR, ale jest coś etymotikowego w FA1. Dość płaskie, klarowne i bezpośrednie granie.

 

 

22 minuty temu, Nicodem napisał:


 

 


A do FH5?

 

 

Bliżej średnie, mniej basu (średniego i niskiego), mniej rozdzielcza góra. Generalnie sporo brakuje do FA7 czy FH5, tutaj nie można mieć złudzeń - FA1 to jednak konstrukcja jednoarmaturowa, znacznie tańsza.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordal napisał:

Jak z detalami, szczegółowością dźwięku?

Ciekawi mnie porównanie z F9/Pro, w końcu podobna cena

 

FA1 to około 109 dolarów, F9 Pro jednak 135 dolarów. Ogólnie dość techniczne granie, płaskie, klarowne i bezpośrednie, więc powiedziałbym, że analityczne. Nie są tak gładkie i miękkie, jak FA7, mimo że FiiO je tak opisuje. F9 Pro mają bez wątpienia więcej basu, ciut większy dystans do średnicy i trochę gorzej kontrolowaną górę. Przez te kilka chwil wstępnych odsłuchów FA1 nie doświadczyłem sybilizacji, mimo jasnej góry. To jednak dopiero wstępne odsłuchy, jeszcze nie mam co do tego pewności.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc już sam wygląd FA1 mnie kupił. Szukam jakichś fajnych słuchawek które zastąpiłyby moje AS10, a na FA7 szkoda mi kasy z jednego powodu - mi słuchawki (a raczej ich brzmienie) stosunkowo szybko zaczynają się nudzić, zazwyczaj po pół roku. FA1 wydają się fajną opcją :)

 

Czekam na recenzje, w szczególności od @maciux choć i zagraniczne również będę obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 14:29, maciux napisał:

 

FA1 to około 109 dolarów, F9 Pro jednak 135 dolarów. Ogólnie dość techniczne granie, płaskie, klarowne i bezpośrednie, więc powiedziałbym, że analityczne. Nie są tak gładkie i miękkie, jak FA7, mimo że FiiO je tak opisuje. F9 Pro mają bez wątpienia więcej basu, ciut większy dystans do średnicy i trochę gorzej kontrolowaną górę. Przez te kilka chwil wstępnych odsłuchów FA1 nie doświadczyłem sybilizacji, mimo jasnej góry. To jednak dopiero wstępne odsłuchy, jeszcze nie mam co do tego pewności.

 

 

A jakieś porównanie z Fiio FH-1 ? W kwestii dźwięku i wygody (ergonomii) ? FA1 to już nie taki "fun" w graniu jak FH-1 ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, FiiO chwali się, że dzięki niskiej impedancji (15 ohm) FA1 będą się świetnie zgrywać także z telefonem. Ciekaw jestem ile w tym prawdy, choć ja i tak nie słucham już bezpośrednio z telefonu, tylko przez BTR3.

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lord Rayden napisał:

A jakieś porównanie z Fiio FH-1 ? W kwestii dźwięku i wygody (ergonomii) ? FA1 to już nie taki "fun" w graniu jak FH-1 ?

 

Zdecydowanie mniej "funowe" granie od FH1. Płytszy, bardziej punktowy bas, bliższa i równiejsza średnica, nadal obecna i bezpośrednia, ale mniej sykliwa góra. Dość płaskie, jednoarmaturowe granie. Takie typowe, precyzyjne i bliskie brzmienie. Ergonomia FA1 znacznie lepsza, brak problemów z głębokością aplikacji - te obudowy są autentycznie rewelacyjne :)

 

10 godzin temu, kordal napisał:

Swoją drogą, FiiO chwali się, że dzięki niskiej impedancji (15 ohm) FA1 będą się świetnie zgrywać także z telefonem. Ciekaw jestem ile w tym prawdy, choć ja i tak nie słucham już bezpośrednio z telefonu, tylko przez BTR3.

 

Trochę mam dość już tej "rewolucji mobilnej", wszystko niskoohomowe. Może zaraz się skończy, jak już wyjścia 3,5 mm znikną zupełnie ze smartfonów :) Niby dobra rzecz, wysoka skuteczność, niska impedancja, a potem problem z dampingiem po podłączeniu do źródeł z wyższą impedancją lub mocnych sprzętów, bo wszystko szumi i bzyczy :)

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maciux napisał:

Trochę mam dość już tej "rewolucji mobilnej", wszystko niskoohomowe. Może zaraz się skończy, jak już wyjścia 3,5 mm znikną zupełnie ze smartfonów :)

Póki co jeszcze chyba tylko Samsung i LG utrzymują wyjścia 3,5mm "przy życiu". Jak oni z tego wyjdą, to będzie już kategoryczny koniec, więc myślę że to kwestia dwóch, trzech lat :) Kiedyś w końcu faktycznie zabraknie im miejsca na Jacka i pożegnają go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

I telefony jako DAPy znowu staną się nieprzydatne. Przynajmniej dla AudioFanów.

Ja cały czas obstawałem za tym że telefonu bez Jacka nie kupię. Teraz, jak mam FiiO BTR3 to Jacka w OnePlus 5T nie używam w ogóle, także mogło by go dla mnie nie być. Ale oczywiście rozumiem, że dużo osób korzysta, dlatego zawsze lepiej jak jest, nawet jak się nie używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem słuchawek które również posiadają Knowlesa 33357 i znalazłem tylko jedne - Custom Art FIBAE 1/2 (co do FIBAE 3 nie znalazłem info).

Oczywiście zestrojenie zapewne inne, ale z tego co pamiętam FIBAE 1 również prezentują analityczny charakter. Taka ciekawostka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kordal Właściwie bez zmian. Jeszcze dużo roboty z Solarisami, a aktualnie walczę z innymi deadline'ami. Wezmę się na dobre za testy na kropka.audio od pierwszego lutego.

 

Jeśli ktoś szuka klarownie, przestrzennie, płasko i dość technicznie grających słuchawek, które nie syczą, nie mulą i nie przesadzają w basie, to FA1 są strzałem w dziesiątkę. Nie można oczekiwać potężnego zejścia basu, bardzo gęstego i masywnego midbasu oraz wyjątkowo kształtnych źródeł pozornych, ale to niejako norma dla pojedynczej armatury. W cenie preorderowej kupiłbym je bez wahania. Piszę to z pozycji niezależnej, mam słuchawki do testu z innego źródła niż MP3store.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności