Skocz do zawartości

2 kolumny + wzmacniacz do 1100zł używane


Michju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam sprzętu do 1100zł całość zależy mi aby  dawało dobrze radę grać na imprezach w pokoju około 50 metrów kwadratowych. 

Najlepiej wysyłkowo, nie chce mi się bawić w odbiór osobisty ale nie wykluczam - mieszkam w Legnicy 

zależy mi na dobrym basie myślałem nad altusami 200  ale nie znam sie zbyt w temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Michju zmienił(a) tytuł na 2 kolumny + wzmacniacz do 1100zł używane
13 minut temu, neonlight napisał:

JBL e100/es100, Cerwin Vega CLSC10, Infinity Alpha 50...

Ale tego nie ma na olx/allegro nawet nie mówiąc już o opcji z dostawą. 

4 minuty temu, bakus1233 napisał:

Za 800zł znajdziesz używane altus 300 ;)

 

Nie znalazłem na olx allegro.

 

ps.

Co ze wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800zł to jest realna cena za używane a300 w dobrym stanie, czasami są w takich cenach, a czasami wystawiają drożej, ale nikt tego nie kupuje dlatego warto negocjować te ceny. Jednak jest pewien problem, bo zostaje 300zł na wzmacniacz i w tej kwocie będzie ciężko kupić coś co napędzi altus 200 czy 300. Od biedy można kupić do nich yamahę ax 500, ale lepsza by była a720 lub ax700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na allegro używane końcówki estradowe firmy bittner. 80 albo 100W na kanał. Nic specjalnie mocniejszego nie znajdziesz w tym budżecie w sprzęcie domowym. Co do kolumn to tu jest większy problem. 50m2 to ogromny metraż jak na kolumny domowe. One raczej odpadają. Jakieś mniejsze estradówki albo ewentualnie jakieś duże kolumny domowe (coś z wooferem np. 30cm albo 2x25cm itd.)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zależne od tego, jak głośno zamierzasz grać na tych "imprezach". 50m2 to już jest spore pomieszczenie do nagłośnienia i przy standardowych/salonowych kolumnach, a tym bardziej w takim małym budżecie, bardzo ciężko jest kupić kolumny, zdolne wytworzyć duże natężenie dźwięku.

 

Więc takim pewnikiem byłyby JBL E100, które mają dwa 25cm głośniki basowe i na 99% się sprawdzą, ale żeby je pociągnąć i jednocześnie nie przeciążyć, potrzebna jest mocna/wydajna końcówka/wzmacniacz, minimum 100w na kanał. 

 

Koledzy amrowek i Oskar2905, zapewne pomogliby w doborze elektroniki. ;)

 

Edit.

 

Odnośnie podlinkowanej oferty, to kolumny mogą sobie nie poradzić, niby mają 2x 20cm na basie, ale.. 

 

No i ten amplituner, nie jest zbyt wydajny prądowo, może nie wytrzymać dłuższego i dużego obciążenia.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/briklin-dm-250-potezne-szwedzkie-kolumny-podlogowe-7636408583

 

A takie cuś? Tanie w miare i 2x25cm 

edit: wyczytałem ze na dole to nie głośnik a membrana bierna 🙃

Edytowane przez Michju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy budżecie  1100 plnów

to hm dual mono np

https://allegro.pl/oferta/wangine-wa-7800-szeroki-sanken-dual-mono-7801584979

ale mao na kolumny

lub jaka końcowke mocy Tensaja czasami można za 400 trafic ale to już rzadkość ta cena 

 

jak umiesz lub masz kogos kto umie

no koń jaki jest każdy widzi

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-basf-d-6075-CID99-IDy8yoD.html#3f62bea81d

najtańsze dual mono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności