Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki odtwarzacz do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się najpierw przywitać. Mam na imię Kamil i mam 17 lat. Na ten moment cały mój sprzęt to galaxy s4 mini, który kompletnie mi nie wystarcza i słuchawki JBL Synchros E30, które jak dla mnie są w miarę dobre. Jednak S4 mini nie ma szans ich uciągnąć☺️

Chciałbym kupić sobie lepszy odtwarzacz muzyki który uciągnąłby te słuchawki i byłby w miarę przyszłościowy. Jednak niestety ze względu na mój wiek i jeszcze ograniczone zasoby finansowe zależy mi żeby sprzęt był jak najtańszy. Moją uwagę zwróciły następujące modele:

xDuoo X2

xDuoo X3

xDuoo Nano-D3

FiiO X1

Jestem jednak otwarty na inne pomysły.

Który z nich byłby najlepszy? I czy jest jakaś duża różnica między wersjami xDuooX3? Bluetooth nie jest mi niezbędny choć pewnie byłby przydatny. Bardziej zależy mi na jakości i mocy dźwięku i czasie działania na baterii. Czy jest jeszcze sens kupować xDuoo X2 albo xDuoo X3 w wersji pierwszej? Używki można dorwać w okolicach 200 zł. Czy warto dopłacić do świeżutkiego xDuoo X3 II?

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub kupić Shanling M0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XDuoo 3 i Fiio X1 są słabsze pod każdym względem. Pozostałych nie słyszałem więc nie odpowiem co do ich grania. Jest mały, gra dobrze i jeśli nie będziesz podłączał słuchawek 150 lub więcej Ohm to da radę zrobić banana na gębie. Obsługuje wszystkie aktualne kodeki BT, pliki HiRes i bardzo dobry dźwiękowo. No i po BT około 13,5-14 godzin na jednym ładowaniu

 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prędzej chyba skusiłbym się na tego m1. Ale też nie jestem go do końca pewien. Ma tylko 35mW. To tak idealnie na moje aktualne słuchawki, ale już nic mocniejszego za bardzo pod niego nie podepnę. Czy ten Shanling jest naprawdę tak dużo lepszy od xDuoo że nie opłaca się brać xDuoo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M0 ma wiecej mocy od M1. Mam oba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchawki z pilotem to zmieniasz na pilocie i nie wyjmujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo X3 II nie słuchałem, tylko pierwszą generację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M0 nie jest lepszy od X3 ani w pierwszej ani w drugiej wersji. Od pierwszej gra inaczej, od drugiej jest trochę słabszy pod względem jakości dźwięku, ale tu bym bardziej patrzył na to czy odpowiada nam dany typ grania niż na drobne niuanse w scenie czy szczegółach. Jeśli chodzi o moc, to xDuoo są daleko z przodu przed Shanlingiem, ale odbija się to na baterii - coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamdz01 napisał:

Oki tylko w takim razie dlaczego od samego początku tematu są mi polecane te shanlingi? ;) Trochę nie rozumiem. W takim razie chyba najbardziej odpowiadałby mi ten xDuoo x3 II. Czy to dobry wybór?

 

Ponieważ oba są dobre.

- Shanling M0 - tańszy, mniejszy i bardziej muzykalny, a do tego z dobrym czasem pracy na baterii

- xDuoo X3 II - większy i krócej pracuje na baterii, ale o wiele mocniejszy (lepsza dynamika) i nieco lepszy technicznie (jaśniejsze granie, bardziej precyzyjne z nieco większą sceną)

 

Jeżeli potrzebujesz mobilności to wyborem optymalnym może być M0, a jeżeli zależy Ci na mocy to bez dwóch zdań xDuoo X3 II. Nie wiem tylko jak te JBL-a słuchawki grają, bo synergia też swoje zrobi. Nie wydają się bardzo trudne do napędzenia, ale S4 mini słabo sprawdza się jako player z czymś innymi niż niewymagające doki.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilności potrzebuję. Ale chyba nie kosztem fizycznych przycisków. Słuchawki grają w miarę dobrze, nie są trudne do napędzenia ale też chce sprzętu trochę bardziej przyszłościowego, żeby po kupnie jakichś mocniejszych słuchawek też dawał sobie radę. Nie jestem jeszcze pewien tego m0. Może dałbym sobie radę bez przycisków. Grajka chce używać do chodzenia po mieście, biegania, także w zimę kiedy przez rękawiczki nie bardzo da się korzystać z ekranu dotykowego. M1 byłby spoko gdyby nie mała moc. A X3 byłby spoko jakby był mniejszy i tanszy ;) sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M0 oczaruje cię dźwiękiem i wybaczysz mu te drobne niedogodności. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecujesz? :D Drobne bym mu wybaczył ale to nie ma przycisków :blink: to jest normalnie nienormalne żeby mp3 nie miało przycisków:woot:. No i jak ja mam przełączać utwory w kieszeni. Albo cokolwiek w menu robić na mrozie w rękawiczkach?:wacko:

Edytowane przez kamdz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kamdz01 napisał:

obiecujesz? :D Drobne bym mu wybaczył ale to nie ma przycisków :blink: to jest normalnie nienormalne żeby mp3 nie miało przycisków:woot:. No i jak ja mam przełączać utwory w kieszeni. Albo cokolwiek w menu robić na mrozie w rękawiczkach?:wacko:

Już pisałem, pilotem od sluchawek. A jak będziesz miał BT to na słuchawkach przełączysz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te JBL mają pilota? No to z niego obslugujesz zmianę utworu przód tył, głośność itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności