Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 800-900zł


Adamz

Pytanie

Witam serdecznie,

Jest to mój drugi post o podobnej tematyce w ostatnim czasie, jednak po głębszych przemyśleniach wpadłem na nowy pomysł, a mój budżet zwiększył się o 200zł.

Tak jak w temacie poszukuję słuchawek dokanałowych do kwoty około 900zł (chciałbym nadmienić, że to mój absolutny max, chyba że w zakresie +-300zł znajdą się słuchawki o wiele lepsze).

Słuchawki będę używane głównie z telefonem, jednak w przyszłości zamierzam kupić dodatkowy odtwarzacz, by wykorzystać pełen potencjał tych słuchawek.

Wypada również wspomnieć o tym, że w przyszłości planuję zakupić custom tipsy, więc słuchawki muszą być do tego przystosowane. Odrobinę boję się serwisów pokroju eBay i wolałbym słuchawki polskiej dystrybucji, ale jeśli będą taniej na Amazonie nie pogardzę. A teraz koniec mojej gadaniny i napiszę najważniejsze rzeczy.

- Na pierwszy miejscu stawiam jakość dźwięku, wygląd jest gdzieś na szarym końcu.

- Obecnie używam jakiś słuchawek Motoroli 

(W opcjach Bt są wyświetlane jako Moto Pulse). Słuchawki grają bardzo przeciętnie, bardzo boli mnie brak basu, się chciałbym by pojawił się on w tych słuchawkach.

- Muzyka, którą słucham jest bardzo zróżnicowana, jednak najczęściej jest to Pop, Rock, Jazz, a gdy chcę się odstresować słucham muzyki klasycznej.

Głównie zależy mi na Rocku i Popie, chcę by tam mogły najbardziej się wykazać. Nie chcę do bólu neutralnych i poprawnych słuchawek.

-Korzystam z Spotify Premium, jakość bardzo wysoka, jednak chcę zainteresować się plikami w jakości FLAC, by usłyszeć wszystko w jak najlepszej jakości.

- Muzyki słucham w głośnych miejscach (Szkoła) oraz w domu, gdzie panuje zupełna cisza, ale jest to niewielki procent całej muzyki. Chciałbym słuchawki dobrze tłumiące dźwięki zewnętrzne bym mógł skupić się na utworze.

- Teraz należy wspomnieć o tym co jest dla mnie istotne podczas odtwarzania utworu.

1. Chcę by pojawiło się tu trochę basu, jednak nie powinien wkraczać i dominować nad innymi tonami.

2. Barwa ciepła.

3. Chciałbym granie bardziej muzykalne, jednak analityczność powinna się pojawić, gdyż pozostawi niedosyt.

4. Chciałbym wyrównane tony, by dolne i wysokie tony nie były ucięte, a środkowy nie był pozbawiony "finezji".

 

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem moimi miernymi umiejętnościami operowania zwrotami, jednak dopiero się uczę, a chciałem pokazać o jaką specyfikę mi chodzi.

Zrobiło się z tego małe wypracowanie, ale myślę, że oszczędzi ono wielu pytań.

Moje "propozycje" się nie pojawią z wyjątkiem jednej, bo nie mam żadnego pojęcia jakie byłyby dobre.

Natknąłem się na jedną ciekawą parę słuchawek, która bardzo mi się spodobała, ale niewiele wiem, czy będzie trafiać emocje gusta i czy jest warta swojej ceny. 

Tak więc:

FiiO FH5

Przeczytałem masę wątków na forach muzycznych, jednak im dłużej to robiłem tym bardziej byłem zagubiony. 

Jeśli o czymś zapomniałem to pytajcie o to w odpowiedziach, postaram się odpowiadać dosyć szybko, jednak mam szkołę i nie zawsze jestem w stanie to zrobić.

Edit1. Przepraszam za powtarzanie wątków, nie wyświetliły mi się ostatnie wątki dotyczące słuchawek dokanałowych.

I tak odrobinę z autorami mamy inne preferencje, więc i tak bym wątek założył.

 

Pozdrawiam, Adam.

 

Edytowane przez Adamz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Adamie, nie masz co przepraszać za długość postu. Ja też pisałem długo za każdym razem, gdy chciałem zmienić słuchawki :) Długi opis tak naprawdę oznacza, że chcesz znaleźć te najlepsze za pierwszym podejściem. I to jest super.

Stety, niestety najlepszy sposób to spróbowanie, czyli kupienie i posłuchanie. Budżet prawie tysiąc złotych. Może zacznij od słuchawek za połowę kwoty. Może już za pińcet okaże się, że jest super🙂 Jak nie, to będziesz "bogatszy" o wiedzę, że w zakupionych słuchawkach masz czegoś za dużo/za mało. I drugi zakup będzie już strzałem w dziesiątkę.

Tutaj bardziej doświadczeni koledzy na pewno dobrze podpowiedzą od czego zacząć. Najlepiej używane, aby taniej było.

Ja kupiłem na początek Aune e1.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Tak jak side napisał warto zacząć od czegoś tańsczego. Aune E1 to świetna opcja na początek tylko ta izolacja nie jest najmocniejsza. Warto wybrać się do jakiegoś sklepu audio w oklicy na odsłuch. Ja tak zrobiłem i jak narazie nie zamierzam ich zamieniać ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności