Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do smartfona


Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, mam już tego DragonFLY Black.

Niestety jestem nim rozcarowany. Lepiej gra sama zintegrowana karta z komputera a nawet moja Motorola moto  X Style:(

Słuchałem róznych rodzajów muzyki i efekt zawsze ten sam - strasznie spłyca scenę , wręcz ją zadusza. 

Miałem nadzieję, że efekt ten będzie tylko przy chórze Aleksandrova  - ze względu na specyfikę muzyki:) - ale było podobnie nawet przy rozrywkowej.

Mi wybitnie nie podpasował 

Może ktoś zechce odkupić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 14:30, Jaro54 napisał:

A po kiego grzyba jeśli słuchawki są niskoohmowe odpalać wyższe wzmocnienie? Żeby słuchać na 5-10% głośności? 

To, że słuchawki są niskoohmowe nie znaczy, że nie skorzystają na większym wzmocnieniu.

Porównywałem tryb AUX i niskoohmowy na V30 i była różnica jakościowa na korzyść trybu AUX (pośrednie wzmocnienie, trybu high gain nie udało mi się uruchomić).

Poza tym "5-10% głośności" ? Chyba mówisz o stacjonarce, która ma tryb 2W i 100mw dla IEMów.

Różnica między trybami w V30 oczywiście jest, ale nie tego typu wielkości. Poza tym tryb low gain ma dość ograniczoną "głośność" - wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między prawidłowo wykonanymi DAC-ami dla normalnego człowieka (czyli bez jakiegoś super-niesamowitego-kosmicznego słuchu) są minimalne. Ja w ślepym teście poległem w porównaniu Focusrite za kilkaset zł z Mytekiem za kilka tysięcy. To co "gra" to fakt, że taki Dragonfly czy inne Fiio nie jest w stanie prawidłowo napędzić wymagających słuchawek. Przy bardzo skutecznych, łatwych do napędzenia słuchawkach jak K550, to się okazuje, że dziurki w telefonie czy laptopie grają dobrze, bo tak rzeczywiście obecnie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, klimraf napisał:

No dobrze, mam już tego DragonFLY Black.

Niestety jestem nim rozcarowany. Lepiej gra sama zintegrowana karta z komputera a nawet moja Motorola moto  X Style:(

Słuchałem róznych rodzajów muzyki i efekt zawsze ten sam - strasznie spłyca scenę , wręcz ją zadusza. 

Miałem nadzieję, że efekt ten będzie tylko przy chórze Aleksandrova  - ze względu na specyfikę muzyki:) - ale było podobnie nawet przy rozrywkowej.

Mi wybitnie nie podpasował 

Może ktoś zechce odkupić ?

 

 

Niestety też byłem raczej zwiedziony tym daciem. Gra poprawnie, ale są porządne telefony które same z siebie grają lepiej.

Sam mogę zaproponować Nexum Aqua, naprawdę przyzwoity sprzęt i niedrogi.

https://www.amazon.de/Kopfhörerverstärker-Nexum-Tragbarer-Headset-Verstärker-Batteriefrei-Silber/dp/B01JZ54R22/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1548500408&sr=8-4&keywords=NEXUM+Aqua

 

W ogóle polecam kupować na Amazon, bo zawsze masz te 60 dni na testy i potem możesz zwrócić bez żadnych kosztów (często nawet jesteś do przodu na zwrotach ;) przez ich automaty).

To jedyny mały DAC, który testowałem i mi się spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę go wystawić na bazarku z powodu zbyt małej ilości postów ale jakby co to miejcie na uwadze, że jest do wzięcia używany przez max 2 godziny. Do tego kabelek do smartfona i przesyłka po mojej stronie:)

Edytowane przez klimraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam zająć się słuchaniem ulubionej muzyki, a nie traceniem czasu na bzdury. Patrząc na testy w gsmarena.com to Twój telefon Moto X Style ma wyśmienitej jakości wyjście audio. Nie niezłej czy przyzwoitej, tylko wyśmienitej :) AKG K550 nie potrzebują nic więcej :) Żadne Dargonfly i inne cuda na USB nie polepszą jakości dźwięku, co najwyżej mogą pogorszyć przez dodanie od siebie jakiś zniekształceń. A po podłączeniu do komputera to już w w ogóle może być tragedia, jak złapie wszystkie zakłócenia z USB. Jedynie laptop na baterii (odłączony od prądu) nadaje się do słuchania muzyki.

 

A audiofilskie porównania są najczęściej bardzo mało warte. Po pierwsze żeby robić jakiekolwiek porównanie 2 Dac-ów należy idealnie wyrównać poziomy ich głośności! Inaczej wyniki takiego porównania to czysta autosugestia i audiofilska poezja :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kuba_622 napisał:

 Patrząc na testy w gsmarena.com to Twój telefon Moto X Style ma wyśmienitej jakości wyjście audio. Nie niezłej czy przyzwoitej, tylko wyśmienitej :)

Nawet nie zdawałem sobie sprawy :) 

Tj, słyszałem że gra bardzo dobrze, zarówna na głośnikach jak i na wyjściu, tylko nie miałem potwierdzenia teoretycznego:)

Mało się o niej mówiło - także na forach muzycznych nie była wymieniana w czołówce

Edytowane przez klimraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marek_m napisał:

 

WTF ???

 

Ale o co chodzi? Nikomu nie odradzam zabawy z audio, sam przerzuciłem z kilkadziesiąt DAC-ów/wzmacniaczy, a słuchawek z pewnością więcej niż kilkadziesiąt. I bawiłem się dobrze ;) Natomiast polecanie komuś grającego pendrive'a za kilka stów tylko po to, żeby coś kupić, jest bez sensu. Jak kolega klimraf kupi sobie trudniejsze do napędzenia słuchawki, np. K701, to sam mu będę odradzał słuchanie ich z telefonu. Ale on ma K550. Obecnie na rynku jest wiele telefonów grających bardzo dobrze. Sam mam kilkuletniego HTC ONE i gra świetnie z łatwiejszymi słuchawkami, a po podłączeniu do wzmacniacza, to w ogóle świetnie z jakimikolwiek. W takim wypadku inwestowanie w jakieś Dragonflye to strata pieniędzy i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności