Skocz do zawartości

DAC do smartfona


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy członek forum :),

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupienia DAC do telefonu ( zamiennie do komputera ze zintegrowaną kartą ) jednakże natknąłem się na tym forum na takie stwierdzenie:

Mając słaby DAC w telefonie, nawet po wzmocnieniu, będzie słabo."

Stawia to pod znakiem zapytania sens mojego zakupu Dragon Fly 1,5 Black.

Mam telefon Motorola Moto X Style a zastanawiam się nad V30 (już dawno bym go kupił ale ciągle obawiam się czy na moich słuchawkach zrobi różnice - maja poniżej 50 Ohm) 

Pytanie : czy faktycznie słaby DAC w telefonie powoduje, że niema sensu kupować zewnętrznego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ilość Ohm ma do jakości dźwięku? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wynikało z dotychczas przeczytanych przeze mnie artykułów, ale że jestem laikiem wolałem zapytać. Zwłaszcza po przeczytaniu cytowanego wpisu na forum. 

Czy ten DAC Dragon Fly  poprawi mi również jakość dźwięku na kompie  ze zintegrowaną kartą ? (MSI B250M GAMING PRO /B250/DDR4/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe3.0/s.1151/mATX   https://pl.msi.com/Motherboard/B250M-GAMING-PRO.html ). 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, klimraf said:

Tak wynikało z dotychczas przeczytanych przeze mnie artykułów, ale że jestem laikiem wolałem zapytać. Zwłaszcza po przeczytaniu cytowanego wpisu na forum. 

Czy ten DAC Dragon Fly  poprawi mi również jakość dźwięku na kompie  ze zintegrowaną kartą ? (MSI B250M GAMING PRO /B250/DDR4/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe3.0/s.1151/mATX   https://pl.msi.com/Motherboard/B250M-GAMING-PRO.html ). 

 

Tak. Trzymając się nomenklatury z PCtów - DAC to taka zewnętrzna karta dźwiękowa. Omijasz dotychczasowe  wbudowane (w telefon czy w laptopa) i jedziesz z nowej karty.

Pewnie w tym MSI jest jakiś Realtek, na płycie głównej - na 99% będziesz miał lepszy dźwięk, chyba że w gamingach robią już z czymś np od ASUSa, ale nie sądzę aby MSI w to poszedł :)

 

Inna sprawa - jakie masz słuchawki do tego. Taki malutki DAC nie ma zbyt dużej mocy by napędzić coś większego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragonfly Black fajnie daje radę z mniej wymagającymi słuchawkami, którym Integra czy telefon nie dają rady. Dźwięk jest bardziej naturalny, płynny, scena się otwiera, muzyka nie brzmi tak nerwowo i cyfrowo. Jak dla mnie Black tu super zakup za te pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Play said:

Dragonfly Black fajnie daje radę z mniej wymagającymi słuchawkami, którym Integra czy telefon nie dają rady. Dźwięk jest bardziej naturalny, płynny, scena się otwiera, muzyka nie brzmi tak nerwowo i cyfrowo. Jak dla mnie Black tu super zakup za te pieniądze

 

Zdecydowanie na początek super. Usłyszysz różnicę i już wpadłeś. Przygotuj portfel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nicodem napisał:

Zdecydowanie na początek super. Usłyszysz różnicę i już wpadłeś. Przygotuj portfel...

 

A potem już nie ma odwrotu ... 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ilość Ohm ma do jakości dźwięku? :huh:
Tu chodzi o to, że wzmacniacz w V30 nie odpali się na pełnym wzmocnieniu, jeśli słuchawki będą mieć poniżej 50Ω.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Joseph_k78 napisał:

Tu chodzi o to, że wzmacniacz w V30 nie odpali się na pełnym wzmocnieniu, jeśli słuchawki będą mieć poniżej 50Ω.

A po kiego grzyba jeśli słuchawki są niskoohmowe odpalać wyższe wzmocnienie? Żeby słuchać na 5-10% głośności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




" Mając słaby DAC w telefonie, nawet po wzmocnieniu, będzie słabo."
 


Jeśli użyłbyś TYLKO wzmacniacza to tak. Jeśli osobnego DACa, to nie patrzysz wtedy na jakość wbudowanego w telefon.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego grzyba jeśli słuchawki są niskoohmowe odpalać wyższe wzmocnienie? Żeby słuchać na 5-10% głośności? 
Ja kupiłem Vsonic GR07, które w specyfikacji mają 51Ω, a V30 odpala się na podstawowym wzmocnieniu. Najwyraźniej musi być jakaś tolerancja w słuchawkach z tymi omami i pewnie wynosi mniej niż 50. Ale V30 z nimi daje radę na tym wzmocnieniu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gantom napisał:

SMSL iDEA

Ale o ile dobrze rozumiem opis to jest tylko wzmacniacz słuchawkowy ? Czyli już karty dźwiękowej nie zastąpi tak jak Dragon Fly?

 

Ps,

Bardzo dziękuje wszystkim  za odpowiedzi:)

Słuchawki mam AKG k550 MK III 

teraz potrzebne rozsądne źródło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ale o ile dobrze rozumiem opis to jest tylko wzmacniacz słuchawkowy ? Czyli już karty dźwiękowej nie zastąpi tak jak Dragon Fly?
 


Jeśli to o ten sprzęt chodzi, to ma swój przetwornik c/a.cb40119e51f46be58358b26129748424.jpg784947d41561a7b75f434a29fee2f830.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest DAC z wbudowanym wzmacniaczem, czyli spokojnie zastąpi kartę dźwiękową. iDea ma również lepsze wzmocnienie od blacka. Bardzo ważną rzeczą jest, aby zarówno słuchawki jak i przetwornik do siebie pasowały. Możesz mieć bardzo dobre słuchawki i DAC, ale co z tego jak kompletnie nie będą się ze sobą zgrywały. Ja niestety nie mam wiedzy jak się iDEA zgra z twoimi słuchawkami, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemu. Najlepiej jest poczytać recenzję obu urządzeń i tam masz szeroko opisane brzmienie. Dobrą opcją jest również, przykładowo kupić dwa urządzenia w tym jedno zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że moje słuchawki nie wymagają lepszego wzmocnienia bo są niskoomowe. 

Ale jeżeli ten SMSL jest lepszy od Dragon Fly także [pod innymi względami to czemu nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,   a jak z wrażliwością na zakłócenia? Bo sporo jest głosów że np: Dragon Fly szumi w komputerze a to troszkę problem. Trzeba go wtedy odseparować na jakiejś przedłużce i dodatkowe połączenia oraz kabel dochodzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnych problemów, trzeba tylko zainstalować sterowniki i wszystko śmiga. Przy podłączaniu do telefonu jest troszeczkę inaczej, najpierw trzeba podłączyć jack od słuchawek, później puszczamy muzykę, i dopiero podłączamy daca do telefonu. Na początku myślałem, że kupiłem wadliwe urządzenie bo występowały trzaski. Oddałem, kupiłem drugie i to samo. Później dopiero znalazłem na jakimś angielskim forum, że to urządzenie tak ma. I trzeba najpierw puścić muzykę, aby przy podłączaniu daca, znalazł skąd ta muzyka leci. Czy coś takiego, nie wiem czy dobrze to zrozumiałem :D Jak już odpowiednio podłączymy urządzenie do telefonu, możemy cieszyć się pięknym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gantom napisał:

trzeba tylko zainstalować sterowniki i wszystko śmiga

Na Windowsie 10 gra nawet na systemowym sterowniku, ale po zainstalowaniu fabrycznego mamy dostęp do panelu kontrolnego.

 

5 godzin temu, Gantom napisał:

Jak już odpowiednio podłączymy urządzenie do telefonu, możemy cieszyć się pięknym dźwiękiem.

Trzaski nie zawsze się pojawiają, zależy to od modelu urządzenia. Gdy podłączam do tabletu Lenovo Yoga, to nie ma trzasków. Po podłączeniu do smartfona LG X Power 2 pojawiają się trzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wyczytałem gdzieś na forum, że słuchawki AKG k550 niekoniecznie pozwolą zauważyć różnicę  z DAC i bez niego. Podobno są specyficzne i tuszują niedostatki źródła ale też przez tę ich cechę nie zauważę żadnej różnicy z DAC typu DragonFly :(

I teraz już nie wiem czy iść w kierunku DAC na USB a jeśli tak to jakiego, żeby na pewno słychać było że jest lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, klimraf napisał:

Własnie wyczytałem gdzieś na forum, że słuchawki AKG k550 niekoniecznie pozwolą zauważyć różnicę  z DAC i bez niego. Podobno są specyficzne i tuszują niedostatki źródła ale też przez tę ich cechę nie zauważę żadnej różnicy z DAC typu DragonFly :(

I teraz już nie wiem czy iść w kierunku DAC na USB a jeśli tak to jakiego, żeby na pewno słychać było że jest lepiej.

 

 

Zanim mi się zrobił error z DF Black, to nie zdążyłem wyłapać dużych różnic z K551. Zwróciłem ważkę, bo nie było to dla mnie praktyczne rozwiązanie.

Ale K551 dały odczuć różnicę, jak przesiadłem się na Tidala HiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności