Skocz do zawartości

Zakup na Amazon.de a gwarancja


wegiel21

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Arthass napisał:


@bigmaras Ale mnie jako klienta nie obchodzi ich moc prawna, tylko to że zwracają mi pieniądze kiedy jest problem. Za każdym razem. I o to właśnie chodzi - by klient nie musiał grzebać się w przepisach prawnych. Jest problem z zakupem? Amazon zajmuje się sprawą - dlatego ma taki a nie inny PR.

 

No to właśnie do tego zmierzam, że w przypadku standardowego zakupu poprzez amazon, bez jakiś dodatków typu np. prime nie za bardzo amazon zwraca pieniądze w przypadku gdy sprzedaż jest poprzez firmę trzecią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bigmaras napisał:

 

No to właśnie do tego zmierzam, że w przypadku standardowego zakupu poprzez amazon, bez jakiś dodatków typu np. prime nie za bardzo amazon zwraca pieniądze w przypadku gdy sprzedaż jest poprzez firmę trzecią.


No właśnie piszę cały czas, że kupuję od firm trzecich przez wiele lat, bez żadnych prime i z reklamacjami nie miałem nigdy problemu :)

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arthass napisał:


No właśnie piszę cały czas, że kupuję od firm trzecich przez wiele lat, bez żadnych prime i z reklamacjami nie miałem nigdy problemu :)

 

Ja o jednym Ty o drugim. Ja pisze, że amazon nie nie ma mocy prawnej egzekwowania od firmy trzeciej gwarancji a Ty, że nie miałeś problemu z gwarancją u sprzedawcy. Gdzie jest sens konwersacji?

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bigmaras napisał:

 

Ja o jednym Ty o drugim. Ja pisze, że amazon nie nie ma mocy prawnej egzekwowania od firmy trzeciej gwarancji a Ty, że nie miałeś problemu z gwarancją u sprzedawcy. Gdzie jest sens konwersacji?


Sens w tym, że dla konsumenta nie ma to znaczenia dopóki w praktyce reklamacje przebiegają bezproblemowo i w razie problemu odzyskuje dość sprawnie pieniądze. Tyle mam na temat Amazona do powiedzenia po latach korzystania z ich usług. Nigdy nie pozostawili mnie na lodzie, niezależnie od swojej mocy sprawczej. I to jest chyba dla autora tematu istotniejsza informacja niż zastanawianie się nad teoretycznymi podstawami mocy sprawczej Amazona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arthass napisał:


Sens w tym, że dla konsumenta nie ma to znaczenia dopóki w praktyce reklamacje przebiegają bezproblemowo i w razie problemu odzyskuje dość sprawnie pieniądze. Tyle mam na temat Amazona do powiedzenia po latach korzystania z ich usług. Nigdy nie pozostawili mnie na lodzie, niezależnie od swojej mocy sprawczej. I to jest chyba dla autora tematu istotniejsza informacja niż zastanawianie się nad teoretycznymi podstawami mocy sprawczej Amazona.

 

Prześledź na spokojnie wątek bo źle zrozumiałeś moje wypowiedzi. W żadnym wypadku nie jestem wrogiem amazona i sam robie zakupy co najmniej kilka razy w miesiącu. Temat zszedł dość szybko na warunki amazona i zwróciłem jedynie uwagę, iż jest różnica w obsłudze pomiedzy zakupem amazon (amazon) a amazon (firma trzecia). Jeżeli nie miałeś problemów z obsługą gwarancyjną przez firmy trzecie to super, ale są przypadki, że jednak nie jest łatwo, a sam osobiście miałem dwa razy problem - raz z niepełnym zamówieniem a raz z otrzymaniem faktury więc moje wypowiedzi miały tylko na celu zwrócenie uwagi od kogo kupujemy a Ty wypisujesz, że "u mnie było ok i nie miałem problemów". Dalej twierdze, że Ja o jednym a Ty o zupełnie o czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wiecie jak dokładnie uzyskać dokument zakupu od Amazon (fakturę)? Potwierdzenie Z numerem zamówieniem nie jest wystarczające aby uzyskać cashback od Sony za zakup obiektywu.

 

EDIT: dobra, znalazłem. Dla potomnych, w wersji mobilnej przycisk z opcją wyświetlenia faktury się nie wyświetla, trzeba korzystać z wersji desktop.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności