Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG K240 MKII + DFB + Lapek [problem]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem do laptopa MSI GE62 APro słuchawki AKG K240 MKII + DragonFly Black.. Problem jaki mnie irytuje to znikoma różnica maksymalnej głośności z DFB i bez.. Do tego różnica w jakości dźwięku to też jakieś 30% na plus dla DFB.. jest trochę klarowniejszy dźwięk .. Zastanawiam się czy nie wymienić tego zestawu na same słuchawki które nie wymagają ampa.. Czy może ja coś zrobiłem nie tak? Sprawdzałem wszystkie ustawienia itp i nic.. Moim zdaniem ten zestaw za 570zl nie jest wart tego co słychać..

Ktoś ma jakieś rady? Skłaniałbym się w kierunku czegoś z mocniejszym basem bo ten jest..ale ciut za słaby..

Edytowane przez peka1000
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież DFB łoi basem i to równo. Wydaje mi się że problemem są tu słuchawki a nie sam DFB.

PS. Przejrzałem tak pobieżnie recenzje tych słuchawek i wychodzi mi na to że basu mają dużo, więc może problem nie leży ani w DFB ani w słuchawkach a źle dobranym torze ;)

Edytowane przez projack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem AKG K240 i basu miały od groma. Coś chyba nie tak z torem, może ten cały DragonFly Black ponosi winę? Ja mam AKG K530 + SMSL sAp-II i na niedobór basu nie narzekam.To mocny wzmacniacz, napędzi każde słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, projack napisał:

Przecież DFB łoi basem i to równo. Wydaje mi się że problemem są tu słuchawki a nie sam DFB.

PS. Przejrzałem tak pobieżnie recenzje tych słuchawek i wychodzi mi na to że basu mają dużo, więc może problem nie leży ani w DFB ani w słuchawkach a źle dobranym torze ;)

Czyli co mógłbym poprawić? Nie mam możliwości zbytnio sprawdzić tego na innym sprzecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, źródło to Marantz M-CR503. Ale wzmacniacz ma większe znaczenie, niż źródło. Te słuchawki potrzebują porządnego wzmocnienia, SMSL zapewni je z nawiązką.

W każdej chwili mogę oczywiście podłączyć laptop, zresztą ten wzmak ma dwa wejścia: RCA i mini-jack. To drugie z myślą np. o laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peka1000 napisał:

Czyli co mógłbym poprawić? Nie mam możliwości zbytnio sprawdzić tego na innym sprzecie :(

Sprzedać i kupić co innego. Albo zbierać na jakąś integrę, która da radę wysterować te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobił tak, jak @peka1000 ;) 

Po prostu pamiętam K240 z czasów, gdy wybierałem słuchawki i już prawie je zamówiłem, w ostatniej chwili zmieniłem na K530.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw DFB i sprawdź sam. Niestety nie znam tego sprzętu, nigdy się nie interesowałem DAC-ami, zwłaszcza pod USB.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - jakie w końcu masz słuchawki: K270 czy 240?

Jak te pierwsze to daj znać, jak grają z sAp-II - chyba musze zmienić K530 na zamknięte, bo równolegle gdy słucham muzyki żona obok ogląda TV i dźwięk przecieka - K530 są półotwarte. Ale podoba mi się ich dźwięk i nie chcę zbyt daleko od tego odejść (większość wokółusznych AKG, w tym K240, K271 i K530 ma te same przetworniki - Varimotion XXL, moje ulubione). Próbowałem mod z wypychaniem muszli płatkami kosmetycznymi, ale przestrzeń siadała i bas był nie teges - podbity wyższy, a niższy bas (powiedzmy subbas) wycofany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bednaar napisał:

Przy okazji - jakie w końcu masz słuchawki: K270 czy 240?

Jak te pierwsze to daj znać, jak grają z sAp-II - chyba musze zmienić K530 na zamknięte, bo równolegle gdy słucham muzyki żona obok ogląda TV i dźwięk przecieka - K530 są półotwarte. Ale podoba mi się ich dźwięk i nie chcę zbyt daleko od tego odejść (większość wokółusznych AKG, w tym K240, K271 i K530 ma te same przetworniki - Varimotion XXL, moje ulubione). Próbowałem mod z wypychaniem muszli płatkami kosmetycznymi, ale przestrzeń siadała i bas był nie teges - podbity wyższy, a niższy bas (powiedzmy subbas) wycofany.

Mój błąd(literówka).. mam K240 MKII.. a co do SMSL to czekam na paczkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peka1000 OK spoko - tak czy inaczej chętnie przeczytam Twoje wrażenia, jak się osłuchasz :)

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz akurat w domu AKG K240 Studio i to są bardzo wymagające słuchawki pod względem toru, równie trudne do napędzenia co K701. Z jakimiś DACami zasilanymi z USB nawet nie ma się ca bawić. To znaczy oczywiście można :) Ale nie pokażą swojego prawdziwego potencjału.

A basu i tak w nich nigdy nie będzie dużo, zwłaszcza tego niższego - takie słuchawki.

 

Z łatwych do napędzenia z fajnym basem - polecam Sennheiser Momentum - grają bardzo ładnie nawet z telefonu. Bardzo muzykalne, przyjemne granie. Jedynie odradzam starą wersję on- ear z welurowymi padami - bardzo niewygodne.

 

Z innych to DT770 32 Ohm - również świetne słuchawki i względnie łatwe do napędzenia, basu nie jest tu bardzo dużo, ale jest dobrej jakości, schodzi zdecydowanie niżej niż w K240.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kuba_622 napisał:

Mam teraz akurat w domu AKG K240 Studio (...)

A basu i tak w nich nigdy nie będzie dużo, zwłaszcza tego niższego - takie słuchawki.

 

 

Nie zgadzam się, słuchałem ich podłączonych do wyjścia słuchawkowego odtwarzacza CD Onkyo DX-7211 i waliły tak mocnym basem, że Koss Port Pro (posiadam) mogą się schować.

Wszystko zależy od wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bednaar napisał:

 

Nie zgadzam się, słuchałem ich podłączonych do wyjścia słuchawkowego odtwarzacza CD Onkyo DX-7211 i waliły tak mocnym basem, że Koss Port Pro (posiadam) mogą się schować.

Wszystko zależy od wzmocnienia. 

 

To może to Onkyo waliło basem. Nie wnikam. Słucham ich z Phonitora, a sprawdzałem też z kilkoma innymi wzmakami i z pewnością nigdy nie waliły basem :D Jest trochę podbity wyższy bas, ale z pewności nie na tyle, żeby nazwać je słuchawkami dla basolubów. Niższego basu jest b. mało. Takie K712 dla przykładu mają znacznie więcej basu. K240 to słuchawki grające średnicą - całkiem ładną zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 To też była sprawa nagrania, konkretnie jakiś hard rock w stylu Led Zeppelin (wczesne lata 70-te). Potem puściłem sampler z czasopisma Audio (akurat miałem przy sobie) i grało tak, jak opisałeś - głównie średnicą. Faktem jest jednak, że K240 potrafią czasem przywalić potężnym basem, jeżeli oczywiście jest on obecny w danym nagraniu i jeżeli są odpowiednio napędzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bednaar napisał:

@Kuba_622 To też była sprawa nagrania, konkretnie jakiś hard rock w stylu Led Zeppelin (wczesne lata 70-te). Potem puściłem sampler z czasopisma Audio (akurat miałem przy sobie) i grało tak, jak opisałeś - głównie średnicą. Faktem jest jednak, że K240 potrafią czasem przywalić potężnym basem, jeżeli oczywiście jest on obecny w danym nagraniu i jeżeli są odpowiednio napędzone.

 

Jak K240 potrafią przywalić basem, to co powiedzieć o takich np. DT990 albo DT770 w wersji basowej (bodajże jest to 80 Ohm)? :) Może w tych AKG jest tak samo, jak w Sennheiserach z serii HD595 czyli po podłączeniu do wzmacniacza z wysoką impedancją wyjściową bas zaczyna puchnąć. Ale to nie jest prawidłowe napędzenie słuchawek, wręcz przeciwnie.

 

 

 

k240 goldenears.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Pewnie tak, ale nie miałem w ręku żadnych Beyerów, nie mówiąc o słuchaniu. Jednakże dla mnie osobiście ilość basu to nie jest wyznacznik jakości słuchawek, dla mnie przede wszystkim średnie plus przestrzeń - stąd moja miłość do większości AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności