Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audiofilska... listwa?


Weird_O

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens inwestować w listwe "audiofilską" z filtrami itd. jeśli chcę pod nią podpiąć dobry wzmak słuchawkowy i transport w postaci laptopa? 

Jeśli tak, to jaką byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko DCB-1 Tomanka. Nie wiem, czy coś daje - na pewno lepsza samopoczucie ;)

Kiedyś do dostania za niewielkie pieniądze (~40 zł) był Filtercon PFpz2-4 - kilka lat temu do nich dzwoniłem i były problemy z dostępnością produktu, nie wiem, jak to jest teraz.

https://filtercon.com.pl/produkty/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zadane pytanie. Listwy dzielą sie na najtansze 20-30zł ktore sa po prostu rozgaleziaczami (nie warto), zwykle porzadne 100-150zl bynajmniej nie audiofilskie ktore moga odfliltrowac przydzwiek czy zwyczajnie zabezpieczyc sprzet w przypadku naglego skoku napiecia (warto) oraz audiofilskie za kwote od tysiacy do nieskonczonosci dzieki ktorym unosisz sie w migotliwym pyle mikrowybrzmien (dyskusje czy warto trwaja od lat).

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

audiofilskie za kwote od tysiacy do nieskonczonosci dzieki ktorym unosisz sie w migotliwym pyle mikrowybrzmien (dyskusje czy warto trwaja od lat).

O! O mam taką! Pył się wzbija jak nią poruszam. Potocznie zwany kurzem. Oprócz ceny nic w niej nie zwala z nóg :D, ale jakbym miał wjazd na chatę to od razu lecę po listwę ;D najpotężniejszy przedmiot w moim domu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozbrajające odpowiedzi :D

Zabieram sie zatem za szukanie czegos do max 3 stówek. A te wszystkie filtry, nie filtry oferowane w niektórych listwach robią dźwiękowi dobrze, czy to tylko czary mary audio wudu? Brać z filtrem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Monster Power i sądzę, że to dobry kompromis. Bynajmniej nie dźwiękowy.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła listwa z filtrami wystarczy. Jakiś polski acar albo brennenstuhl czy inne. Nic audiofilskiego chyba że jesteś już chory w tym stopniu to polecam jeszcze podstawki pod kable i maść na scalaki/kondensatory do kompletu ;) . Mi już listwa brennenstuhla kilka razy uratowała TV. 

Edytowane przez Oskar2905
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam zasilaczy awaryjnych (UPS). TV-audio na tym chodzi w salonie i w mojej audiofyyylskiej dziupli klocuszki słuchawkowo-gramofonowo-kolumnowe.

Jak się zużyją baterie w UPS-ach w firmie to żona mówi - wymień na nowe. No to kupuję jej do firmy nowe, a te "stare" zabieram, kupuję ogniwa i sobie używam prywatnie ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Zwykła listwa z filtrami wystarczy. Jakiś polski acar albo brennenstuhl czy inne. Nic audiofilskiego chyba że jesteś już chory w tym stopniu to polecam jeszcze podstawki pod kable i maść na scalaki/kondensatory do kompletu ;) . Mi już listwa brennenstuhla kilka razy uratowała TV. 

 

Tylko listwy potrzebuje, reszte z tego co wymieniałeś już mam :D

A tak serio to dzięki, zależy mi głównie na bezpieczeństwie, solidnych materiałach i żeby dźwięku nie psuło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus To po audiofilsku widzę całkowicie :D . Z akumulatorów poleciałes :D . Grubo 😛

7 minut temu, Weird_O napisał:

 

Tylko listwy potrzebuje, reszte z tego co wymieniałeś już mam :D

A tak serio to dzięki, zależy mi głównie na bezpieczeństwie, solidnych materiałach i żeby dźwięku nie psuło :)

Ja mam 3 sztuki acara 504(?głowy nie dam że to ten model?) i nie narzekam. Do tego listwa brennenstuhla wielkości laptopa w dużym pokoju. Dźwięku nie popsuje ;) . I tak masz w ścianach pewnie 1,5mm2 ;) .

@Weird_O https://www.google.com/search?q=brennenstuhl+power+manager&tbm=isch&ved=2ahUKEwier8LlvP_fAhUIxiwKHdUYAkwQ2-cCegQIABAC&oq=brennenstuhl+power+manager&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..0i30.14325.18613..18766...0.0..0.114.1631.16j3......0....1.........0j0i19j0i30i19j0i8i30i19.5mOsKlye4E8&ei=ewtGXN6FDIiMswHVsYjgBA&bih=560&biw=360&client=ms-android-orange-pl&prmd=sivn taką mam brennenstuhla. Oczywiście za tyle jej nie kupiłem ;) ale potwierdzam że działa. Polskie acary też są ok.

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oskar2905 napisał:

@paratykus To po audiofilsku widzę całkowicie :D . Z akumulatorów poleciałes :D . Grubo 😛

Tu nie ma nic "do śmiacia". Zrobiłem to ileś tam lat temu jak piorun pierd....ął w "dzielni" i wszystkie sprzęty ludziom pojarało w okolicy. Te co były w gniazdka wpięte.

W sumie to wiem, że UPS rady gromom nie da, ale jest chociaż taka namiastka spokoju związana z przepięciami.

W audiofilskie listwy wierzę mniej więcej tak jak w kabelki za kilka K.

 

To jest moja wiara i od niej wara :)

Jak ktoś w audiofilskie listwy wierzy i lepiej słyszy

jak w piwnicy harcują mu myszy,

mnie nic do tego Panie - ten czy tamten-  Kolego,

ktoś słyszy brzmienie ciszy,

inny słyszy jak u sąsiada trawa rośnie,

wszyscy mamy jakąś nirwanę i rżymy radośnie ...

 

I o to chodzi w tym fachu żeby się z Innych nie śmiać ... mój brachu.

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od acara mam takie https://www.ceneo.pl/14270716 . Mam kilka sztuk i są ok. Spełniają swoją funkcję :P . 

 

Co do tej listwy brennenstuhla to taka historyjka. Zasilacz w TV się spalił w piątek albo sobotę. Jakoś tak. W każdym bądź razie pod koniec tygodnia. Został wymieniony na nowy przez serwisanta na miejscu (swoją droga była też ciekawa rozmowa z serwisantem ale nie o tym :P ). W niedzielę kupiłem na giełdzie tą listwę brennenstuhla (trafiła mi się jak ślepej kurze ziarno za 50zł jak dobrze pamiętam). Przyjeżdżam z giełdy, podłączam pod nią wszystko. Git wszystko działa i jest ok. Kilka godzin później listwa wyłącza TV, słychać jak w środku listwy przekaźniki szaleją. Było kolejne przepięcie. Potem jeszcze w okresie 2-3 tygodni może miesiąca było tak z 3-4 razy. Okazuje się że takie przepięcia, wahania napięcia itd. zdarzają się w naszej sieci np. kilka razy dziennie tylko że przeważnie nie są tak mocne żeby zaszkodziły urządzeniom...przeważnie...jak widać biednemu zawsze sypie piachem w oczy...albo przepięciami po sieci :P .  

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, paratykus napisał:

Tu nie ma nic "do śmiacia". Zrobiłem to ileś tam lat temu jak piorun pierd....ął w "dzielni" i wszystkie sprzęty ludziom pojarało w okolicy. Te co były w gniazdka wpięte.

W sumie to wiem, że UPS rady gromom nie da, ale jest chociaż taka namiastka spokoju związana z przepięciami.

W audiofilskie listwy wierzę mniej więcej tak jak w kabelki za kilka K.

 

To jest moja wiara i od niej wara :)

Jak ktoś w audiofilskie listwy wierzy i lepiej słyszy

jak w piwnicy harcują mu myszy,

mnie nic do tego Panie - ten czy tamten-  Kolego,

ktoś słyszy brzmienie ciszy,

inny słyszy jak u sąsiada trawa rośnie,

wszyscy mamy jakąś nirwanę i rżymy radośnie ...

 

I o to chodzi w tym fachu żeby się z Innych nie śmiać ... mój brachu.

A Sound of silence zna? Pewnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar ja mam firmę w starych "pokomunistycznych" budynkach z całym dobrodziejstwem inwentarza : stare kable energetyczne, stara instalacja CO, wifi "na miedzianych studzienkach" - jak padało to mi wifi tak siadało, że w końcu udało się podpiąć światłowód. Zmierzam do tego, że jak odpalam w firmie program monitorujący ( z losowo wybranego UPS-a ) to mam całkowite zaniki napięcia ( w jakichś tam częściach sekundy oczywiście ) kilkadziesiąt razy na godzinę.

 

" A Sound of silence zna? Pewnie tak :) "

Chyba nie ma tu kogoś takiego kto nie zna ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności