Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 1000 PLN


Ramform

Pytanie

Witam serdecznie.
Jak w temacie, poszukuję słuchawek dokanałowych (przynajmniej tak mi się wydaje), które podadzą muzykę w sposób nienatarczywy, przyjemny, a jednocześnie w miarę dokładny.
Słucham generalnie wszystkiego, z większym naciskiem na cięższe brzmienia, w formatach bezstratnych. Szukam słuchawek, które najlepiej poradzą sobie w tym przedziale cenowym z różną muzyką typu Mark Knopfler i Dire Straits, Guns 'N Roses, czy Ghost Ship Octavius jak i cięższymi brzmieniami typu Symphonic Black Metal.

Wiecie jak jest, jak ktoś kocha muzykę, to słucha praktycznie wszystkiego... ;)

Do tej pory walczę z muzyką na głowie w duecie Sennheiser HD215 i Cowon E2, oraz dla odmiany z kilkoma tańszymi dokami. Że tak powiem szału nie ma.

Sennheisery dużo lepiej radzą sobie podpięte pod stacjonarny wzmacniacz, niż pod odtwarzacz, chociaż jakoś mega prądożerne to one nie są. Ogólnie w moim mniemaniu są to średniej jakości słuchawki...  Generalnie brakuje mi wszystkiego. Trochę większej ilości i lepszej kontroli dolnych zakresów (nie chodzi mi o przestawianie segmentów w mózgu), separacji i niestety, albo stety właśnie średnicy, którą bardzo lubię. Dlatego też postanowiłem coś w tym kierunku zadziałać...
W późniejszym czasie do wymiany pójdzie odtwarzacz. Ale póki co na pierwszy ogień postanowiłem rzucić słuchawki.
Ogólnie zastanawiałem się nad Aune E1 lub coś ze stajni Fiio. W preorderze jak wiecie były do wciągnięcia w dobrej cenie Fiio FA7, ale niestety jestem obecnie lekko "niedysponowany" (taka praca) i nie miałem możliwości zadziałać w tym kierunku.

Jeśli możecie pomóżcie coś w tej ciężkiej do zgryzienia kwestii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
6 godzin temu, Mayster napisał:

Do takich oczekiwań zdecydowanie Aune E1, a jak myślisz o wymianie odtwarzacza w niedalekiej przyszłości to możesz zainteresować się czymś w zestawie, np E1 + M6: https://audeos.pl/pl/p/Fiio-M6-Aune-E1-/919 

 

Teraz taki zestaw, jak już kupiłem e1? 😀

Coś nie wychodzi mi edycja postu w telefonie.

@Ramform Zastanawiasz się nad e1. To spróbuj ich. Dobrze grają, a może zostać więcej pieniędzy na dapa.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mayster, mam jeszcze pytanie zanim ostatecznie się zdecyduję.
Czy Shanling M3s względem Fiio M6 to zauważalny skok jakościowy? I tak samo czy przy zmianie obecnego E2 na Fiio różnica będzie mocno odczuwalna?
Na E1 już się zdecydowałem. Kwestie finansowej opłacalności przemawiają za Fiio M6, ale wiesz, że zawsze jest jakieś małe "ale".
Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też mam do niego sentyment. Służy mi już ładnych parę lat i mimo mocnej eksploatacji nie mam z nim żadnych większych problemów. Czasem zdarzało mu się lekko zawiesić, ale z upływem czasu można mu to wybaczyć ;). Jeden z większych mankamentów to niestety pojemność... W tej kwestii nie poszaleję. Dlatego też nadszedł czas wymiany i zastanawiam się czy nie polecieć z "grubej rury".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Ramform napisał:

@Mayster, mam jeszcze pytanie zanim ostatecznie się zdecyduję.
Czy Shanling M3s względem Fiio M6 to zauważalny skok jakościowy? I tak samo czy przy zmianie obecnego E2 na Fiio różnica będzie mocno odczuwalna?
Na E1 już się zdecydowałem. Kwestie finansowej opłacalności przemawiają za Fiio M6, ale wiesz, że zawsze jest jakieś małe "ale".
Dzięki i pozdrawiam

 

Tak, M3s na pewno gra sporo lepiej. Przewaga Fiio to streamingi (także offline) i nieco bardziej kompaktowy rozmiar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 20.01.2019 o 02:54, Mayster napisał:

Do takich oczekiwań zdecydowanie Aune E1, a jak myślisz o wymianie odtwarzacza w niedalekiej przyszłości to możesz zainteresować się czymś w zestawie, np E1 + M6: https://audeos.pl/pl/p/Fiio-M6-Aune-E1-/919 

Czy m6 to lepszy wybór dźwiękowo od Shanling M0? Interesuje mnie tylko brzmienie bez patrzenia na inne funkcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności