Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przestery w glosnikach.


f7kok

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, f7kok napisał:

Jakos graja, co treraz, jak je naprawic? 

A czy dac/amp tez da sie przesterowac? 

Kurcze, podobno wzmak tez mozna przesterowac, nie wiedzialem ze korektor moze tak zrobic... Co teraz mam kupic nowy czy da sie go naprawic bo rozumiem ze z glosnikami lipa...? Mam smsl m3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie wiedziałeś że korektor też tak może zrobić? Łopatologicznie pisząc korektorem też zwiekszasz głośność tylko że przy określonej częstotliwości o określoną ilość db. Po to masz w każdym korektorze w regulację wzmocnienia. W korektorach na komputerze nazywa się to przeważnie preamplifier albo pre-amp albo coś w tym stylu.

Kolumienki to już na śmieci albo części ewentualnie bo zamienniki głośników tylko na ali dostępne (jeśli w ogóle są), a i tak wątpliwe żeby opłacało się wymieniać głośniki.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da sie jakos sprawdzic czy wzmak jest przesterowany oprocz uzywania uszu? Jakims urzadzeniem bo nie wiem czy jego tez nie przesterowalem? A jak przesterowany wzmak podlacze do sluchawek czy glosnikow to mozna je uszkodzić? 

 

Czy przesterowany DAC traci na dynamice dzwieku? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Daca raczej się nie da przesterować. 

Tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic603174.html pisze ze mozna. 

Jesli jest przesterowanyy czy da sie go naprawic i czy jak przesterowany dac podlacze do sluchawek cz y glosnikow to czy tez przesteruje je? 

 

A tak wogule troche z innej beczki, czy edifiery 2600 beda dzialaly z smsl m3 skoro tylko jedna kolumna jest aktywna? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Oskar2905 napisał:

To co? Daca nie da się przesterować. Przesterowales jego wzmacniacz.

Co to znaczy??? Cz y jak bede puszczal z smsl m3 dzwiek to bedzie on przezterowany czy nie jak przesterowalem jego wzmacniacz? 

I czy jest jakies urzadzenie, ktore sprawdzi c y wzmacniacz jest przesterowany bo tak na moje uszy to nie do konca jestem pewien? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zjarałeś go całkowicie czy nie. Podłącz jakieś najtańsze słuchawki i posłuchaj czy charczy. Używaj na następny raz z głową i jak usłyszysz że charczy to przycisz albo zmień ustawienia korekcji i będzie ok ;) . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności