Skocz do zawartości

Co to jest odtwarzacz?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ange7 napisał:

Można też szukać muzyki po takich stronach http://www.2l.no/hires/index.html

Download DSD mi nie zadziałał, ale FLAC 24/350 już tak.

Dzięki, ściągnąłem. Świetne kawałki.

11 godzin temu, ange7 napisał:

Można też szukać muzyki po takich stronach http://www.2l.no/hires/index.html

Download DSD mi nie zadziałał, ale FLAC 24/350 już tak.

Dzięki, świetne kawałki...

Bardzo dziękuję za pomoc. Wprawdzie wzmacniacza jeszcze nie mam, dopiero zamówiłem, ale po zainstalowaniu USB Audio Playera PRO i zmianie w opcjach sterownika z Androida na HiRes Direct śmiga tak, że się nie spodziewałem. Na razie więc poprzestanę na smartfonie i wzmacniaczu. Odtwarzacz poczeka w kolejce. Wiem już o co chodzi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, ZMarek napisał:

Ale nie chcę kupować trzeciego telefonu za 2.300 zł, bo mam jeszcze Huaweia Mate 20 PRO, Mate 10 PRO i P20 PRO. Tylko, że żaden nie odtwarza muzyki z Tidala.

Jak to nie odtwarza muzyki, aplikacji nie można zainstalować, czy co?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, neonlight napisał:

 

Jak to nie odtwarza muzyki, aplikacji nie można zainstalować, czy co?

Aplikację można było zainstalować tylko telefon nie chciał odtwarzać muzyki. Doradcy w Huaweiu nie odróżniają Wi fi i Hi Fi i po 15 minutach rozmowy stwierdzili, że tego Hi Fi to w ich telefonach nie ma. Ale na tym forum dowiedziałem się, że jest, a nawet dużo więcej. Po zainstalowaniu aplikacji USB Audio Player PRO i przestawieniu w ustawieniach apki sterownika z Androida na HiRes Direct telefon zaczął odtwarzać wszystkie pliki, nawet dsf i ze smartfona zrobił się odtwarzacz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ZMarek napisał:

Aplikację można było zainstalować tylko telefon nie chciał odtwarzać muzyki.

Mam P20 Pro, nie musiałem doinstalować USBAPP i Tidal działa w jakości Master. Nie sprawdzałem próbkowania na wyjściu, ale z przejściówki do Pixela nie ma wstydu - da się słuchać nawet na Etymoticach i brzmi to nieźle. Stockowy odtwarzacz Huawei'a też jest niczego sobie, poradził sobie ze wszystkimi plikami jakie na niego wrzuciłem. Nie rozumiem jak Twoje Huaweie nie chcą odtwarzać muzyki z Tidala - pierwszy raz się z czymś takim spotykam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 10:26, Najner napisał:

Mam P20 Pro, nie musiałem doinstalować USBAPP i Tidal działa w jakości Master. Nie sprawdzałem próbkowania na wyjściu, ale z przejściówki do Pixela nie ma wstydu - da się słuchać nawet na Etymoticach i brzmi to nieźle. Stockowy odtwarzacz Huawei'a też jest niczego sobie, poradził sobie ze wszystkimi plikami jakie na niego wrzuciłem. Nie rozumiem jak Twoje Huaweie nie chcą odtwarzać muzyki z Tidala - pierwszy raz się z czymś takim spotykam ;)

U mnie nie chce odtwarzać przez WiFi ani bezpośredni z Tidala ani z USBAP. Przez sieć komórkową bez problemu. Chyba mam coś źle ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 19.01.2019 o 14:44, ZMarek napisał:

Mają Androida, dostają aplikację Tidala i nie graja Hi FI. Dzwoniłem do Huaweia, odpowiedzieli, że ich telefony nie odtwarzają Hi Fi.

 

P20 :) zrzut ekranu

Screenshot_20190122-122531.jpg

 

Nic nie robiłem, zainstalowałem i z menu Tidala wybrałem odpowiednie opcje dźwięku. Jedyny kłopot to DACi zewnętrzne, jak wpinam i odtwarzam zwykły flac to jest ok, ale wystarczy 24 bit juz zaczyna smażyć, piszczeć i wydawać dziwne dźwięki.   

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej na USB DACa używać USB Audio Playera Pro, odtwarza bez problemu pliki MQA nawet bez wsparcia dla MQA przez zewn. DACa. U mnie na Oppo HA2-SE wysyła w rozdzielczości nawet 88.2/96kHz. Z V30.

 

Sam zastanawiam się, co się dzieje z dźwiękiem po drodze. Gdy odpalam UAPP, pojawia się info o inicjalizacji urządzenia USB-DAC. Strumień zapewne prosto z odtwarzacza jest wysyłany do DACa. Nie słychać też innych dźwięków (powiadomień, interfejsu, etc. - te idą na głośniczek zewn.) oprócz muzyki (i dobrze). Gdy UAPP jest wyłączony, to nadal dźwięk jest do DACa przesyłany, np. z Tidala, ale także słychać wszystkie inne dźwięki, jeśli coś na telefonie robimy. Może wtedy dźwięk zanim trafi do DACa, przechodzi przez mikser (czy jak to się zwie) Androida, co powoduje te problemy przy plikach Master w Tidalu. Szczerze mówiąc, sam tego nie sprawdzałem.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Joseph_k78 napisał:

Sam zastanawiam się, co się dzieje z dźwiękiem po drodze.

 

Musiałbyś się podłączyć przez ABD do pc i sprawdzić jaka częstotliwość jest w outpucie. Gdzieś miałem tutorial z head-fi, jakbyś kiedyś chciał się pobawić, to mogę poszukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Musiałbyś się podłączyć przez ABD do pc i sprawdzić jaka częstotliwość jest w outpucie.


Masz na myśli to?

https://www.howtogeek.com/125769/how-to-install-and-use-abd-the-android-debug-bridge-utility/



Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Joseph_k78 napisał:

 

Tak, tzn. Ty podałeś instrukcję do instalacji i używania ADB, później tylko w trakcie odtwarzania muzyki na telefonie musiałbyś wpisać w ADB odpowiednią komendę, która wypluje informacje z output'u na dany moment (sprawdzać trzeba oczywiście w trakcie odtwarzania muzyki). Bawiłem się tym trochę mając LG V20, żeby zobaczyć zmiany w próbkowaniu aplikacji stockowych oraz 3rd party, streamingowych itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale najpierw musiałbym załatwić sobie kabel USB-microUSB-C do V30, bo kabel z Oppo HA2 do kompa mam, ale tam jest stare gniazdo microUSB.

 

Zauważyłem, że z gniazda microUSB-C można puścić muzykę m. in. z Tidala i ze Spotify wraz ze wszystkimi dźwiękami systemowymi. W starszej wersji gniazda takiej opcji nie ma.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdajecie sobie sprawę, że napis Master nie gwarantuje odtwarzania w formacie MQA? Najpierw użyta aplikacja musi wyciągnąć dodatkowe dane, następnie DAC musi umieć je obsłużyć. Bez tego usłyszycie tylko jakość CD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zdajecie sobie sprawę, że napis Master nie gwarantuje odtwarzania w formacie MQA? Najpierw użyta aplikacja musi wyciągnąć dodatkowe dane, następnie DAC musi umieć je obsłużyć. Bez tego usłyszycie tylko jakość CD. 


A nie będziesz miał 24bit?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎09‎.‎02‎.‎2019 o 17:48, all999 napisał:


 

 


A nie będziesz miał 24bit?

 

Niestety bitów nie słyszę, ale podobno nawet po zdekodowaniu jest 17 bitów, link: https://www.youtube.com/watch?v=3r_VRxcwODI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 15:26, spark13 napisał:

Bestcena coś ci mówi? 

Empik w w tym wypadku to tylko pośrednik. Telefon nie pochodzi z polskiej dystrybucji. 

Jak komuś nie przeszkadza zagraniczny brand to może spokojnie brać. Ja dostałem telefon w mniej niż 24 godziny. W przypadku Huawei gwarancja jest europejska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności