Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lg v30 czy ibasso dx150


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, porównywał ktoś Lgv30 i ibasso dx150. Tak się zastanawiam w co brnąć. Czy pójść w odtwarzacz czy wystarczy telefon.Duża różnica między nimi, oczywiście w dźwięku.

 

Edytowane przez maik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maik76 napisał:

Witam, porównywał ktoś Lgv30 i ibasso dx150. Tak się zastanawiam w co brnąć. Czy pójść w odtwarzacz czy wystarczy telefon.Duża różnica między nimi, oczywiście w dźwięku.

 

 

Patrząc po tym co masz w sygnaturce i jeśli szukasz postępu w dźwięku, to w pierwszej kolejności raczej skupiłbym się na zmianie słuchawek. W opisanych źródłach i tym co oferują, to będzie żonglowanie charakterem, a nie jakością, brzmienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jasne ,ale słuchafony zostawiam na później na odrębny temat.Teraz znowu zmiana odtwarzacza -pionek i dx80 sprzedane i znowu choruje na nowy sprzęt,skłaniam się bardziej ku ibasso dx150.

Jak ten lgv30 gra,naprawdę może dorównać dedykowanym odtwarzaczom?Gdzie byś umiejscowił jego granie po jasnej stronie czy ciemnej?Jest neutralny czy dodaje coś od siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maik76 napisał:

No tak jasne ,ale słuchafony zostawiam na później na odrębny temat.Teraz znowu zmiana odtwarzacza -pionek i dx80 sprzedane i znowu choruje na nowy sprzęt,skłaniam się bardziej ku ibasso dx150.

Jak ten lgv30 gra,naprawdę może dorównać dedykowanym odtwarzaczom?Gdzie byś umiejscowił jego granie po jasnej stronie czy ciemnej?Jest neutralny czy dodaje coś od siebie?

 

V30 jest po prostu neutralny. I system, jako całość, przejmuje charakter brzmienia od słuchawek. Tak bym to określił. Sam nie jest ani szczególnie jasny ani ciemny, no może minimalnie po jasnej stronie, ale nie jest kwestia na tyle fundamentalna, żeby od niego jako źródła, uzależniać dobór słuchawek.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V30 bardzo ładnie z gra z Foobar2000 , na Powerampie był jakiś mniej dynamiczny i cieplejszy , w dodatku Foobar daje wyższą głośność co przydaje się przy bardziej  wymagających słuchawkach .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gra też z Hiby Music 

A do ripowania płyt CD polecam AIMP. Sam go używam i jestem bardzo zadowolony z efektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak gra ibasso ale mam g7 czyli to samo w dźwięku co v30 i polecam, tylko jak pisali przedmówcy lepsze słuchawki by się przydały

miałem przygody z ak70 mk1 i mk2, słuchałem ak320 i 300, oraz questyle ale nie flagowy i z tego wszystkiego g7 mi najbardziej podpasowało, najwięcej słychać nic w dźwięku nie drażni, a straszono mnie sprzętami opartymi na sabre a u mnie okazały się strzałem w 10.

Edytowane przez tracz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra żeby nie zakładać nowego tematu był lgv30 teraz jest ibasso dx150 -jakie słuchafony do niego polecacie?Lubię żeby było czysto jasno i przejrzyście,ma być fajna scena ,separacja i leciutko mruczący bas😉

Chodzi o słuchawki większe ale takie które można zabrać do pociągu jak i doki,powiedzmy budżet 1000zł na słuchafony i 500 na doki mogą być używane.Jest tez pewna elastyczność -zrezygnować z doków na rzecz lepszych słuchawek.

Myślałem nad oppo-pm3 dobry to kompan do dx150?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tego ostatniego sam jestem ciekaw. Powoli zaczynam się zastanawiam nad kupnem DX150 w niedalekiej przyszłości, a właśnie użytkuję PM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam v30 i pioneera 300r (słucham z balansu ACG, ostatnio z wyłączonym V-LO). LG jest blisko jakościowo 300r, co stawia go wysoko moim zdaniem, bo pioneer jest świetny nawet w porównaniu z dapami powyzej 1000e. Pioneer ma troche wiekszą scenę, bardziej naturalny, czystszy dźwięk, lepsze tekstury w dolnych pasmach. V30 jest bardzo dobry, słychać podobny charakter, bo oba urządzenia są na sabre. Czyli jest jasna, rozdzielcza góra, neutralny, lekko odsunięty środek (nie, że wycofany ale na równi z innymi pasmami, co tworzy kolistą scenę), naturalne, czyste basy. Ogólnie bardzo satysfakcjonujący dźwięk, na pewno postawiłbym go troche wyżej niż iBasso dx80, mimo ciekawego charakteru dx80.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności