Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne (przenośne) do 800zł


WARXZZZ

Pytanie

Chciałbym kupić słuchawki nauszne, które traktowałbym jako przenośne. DAC to Chord Mojo.

Chciałbym, aby budżet nie przekroczył 800zł, ale w razie potrzeby mogę go trochę nagiąć.

Wymagania dotyczące słuchawek:

  • znośna izolacja od otoczenia (im lepsza tym lepiej- kiedyś gdy używałem UR-40 była do zaakceptowania, teraz gdy używam Rockmaster OE jest zadowalająca)
  • przestrzenność i duża scena jest dla mnie istotna

Rozmiar nie gra roli tj. mogą to być pełnowymiarowe słuchawki, tylko żeby nie były większe od K702, bo nie zmieszczą się do jakichkolwiek pokrowców i schowanie do plecaka będzie trudne.

 

Na czym słucham obecnie:

Od niedawna używam Mojo + K702. Ten zestaw mi odpowiada. Jedynie dodałbym więcej niskich tonów. Bo np. metalu niższe partie grane na gitarach wypadają bez wyrazu. Ten sam problem wydaje mi się, że dotyka niskich dźwięków granych na fortepianie. (Zastanawiam się nad zrobieniem bassport moda) Dokuczają mi sybilanty tj. w części utworów na wysokich dźwiękach, mam uczucie jakby mi ktoś wbijał szpilkę w ucho (mam nadzieję, że modowanie fizeliną pomoże :)) . Za to elektronika, utwory oparte na wokalach, koncerty symfoniczne brzmią rewelacyjnie. Rock i pop zadowalająco chociaż można się przyczepić do niektórych utworów.

Drugim moim używanym zestawem (ten używany jako przenośny) jest Encore Rockmaster OE + Dragonfly Black. Ten zestaw uznaje za akceptowalny. Ciężko porównać go do zestawu powyżej- inna półka. Ale w tym połączeniu niskie tony są zbyt silne. Musiałem zmienić pady skórzane na materiałowe (w zestawie są obie), bo nie dało się znieść basu. Na materiałowych jest akceptowalnie, ale wolałbym, aby był w mniejszej ilości.

Słuchana przeze mnie muzyka to głównie elektronika, muzyka poważna, rock, pop rzadziej metal.

Chciałbym, aby słuchawki były możliwie uniwersalne, ale aby również w jakiś sposób uzupełniały zestaw stacjonarny.

 

Wstępnie wytypowałem AKG K550. Czy to dobry wybór ?

 

PS. Wiem, że wymagania może są wygórowane, a niekiedy częściowo wykluczające się np. izolacja od otoczenia i przestrzenność, ale chciałbym dojść do jakiegoś kompromisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności