Skocz do zawartości

Mniej znane ciekawe słuchawki wokółuszne i nauszne


prolim

Rekomendowane odpowiedzi

Pady mi wyglądają bardziej jak te w denonach/fostexach. Mała dziura w specyficznym kształcie, przedłużone poduszki. Pewnie strojenie konsumenckie, nie spodziewam się killera. Raczej funowe granie z akceptowalnym detalem. Sceny czy holografii raczej nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Byłem wczoraj w empiku i tak z ciekawości sprawdziłem sobie jak grają tamtejsze sluchawki, na których można przesłuchać płyty przed kupnem. Słuchawkami były German Maestro GMP 8.40D i kurna podobało mi się! Przestrzennie, dość żywiołowo, średnica mogłaby być lepsza, ale i tak się nie spodziewałem takiego grania ze sklepowych słuchawek. Mimo, że pady leżały mi na uszach nie czułem zbytniego dyskomfortu. Świetnie izolowały od hałasów w sklepie.

 

Trochę poszukałem, ale wykresu tychże nie znalazłem. Znalazłem za to inny podobny model

German Maestro GMP 8.35D

Impedancja: 35 Ohm

Cena: Wersja Monitor 175 euro, wersja MOBILE advanced 225 euro

Тест обзор технических параметров наушников German Maestro GMP 8.35 D -  Personal Audio

https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/mg-quart-gmp-8-35-d.php#gsc.tab=0

 

I wygląda to bardzo obiecująco :)

 

8.35D

image.png

 

8.40D

Niezniczalne słuchawki Maestro GMP 8.40 D - 9253366784 - oficjalne archiwum  Allegro

 

 

Wygląda na to że 8.40D to starszy model już nie produkowany, zastąpiony obecnie przez 8.35D.

Na stronie producenta też już 8.40D nie ma, za to jest promowany 8.35D, ale modeli jest kilka różnych, otwarte i półotwarte jak sądze również.

 

https://www.german-maestro.de/Englisch/Products/Logic/Headphones/

 

Ich sklep ze wszystkimi modelami:
https://www.german-maestro-shop.de/epages/61902279.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/61902279/Categories/Kopfhörer

 

 

Wygląda na to, że są bardzo wytrzymałe:

 

 

 

 

Kolejne ciekawe ich produkcji, GMP 450 Pro

Impedancja: 300 Ohm

Cena: 240 euro

1.jpg

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. pamiętam, jak jeszcze chodziłem po Empik'ach i czytałem zagraniczne pisma m.in. z Tunning'iem (oczywiście o Audio i Video też :D), jak przy okazji posłuchałem jakiejś płyty z ichniejszych słuchawek, to efekt był taki, że ledwo słychać było barwy, prawie jak ze starej słuchawki telefonicznej, to już w MM mieli coś porządniejszego w stylu Koss UR29 i chyba też UR40 tam były. :D

 

@pabloj Te całe German Maestro, to nie jest jakiś rebrand Beyerdynamic, bo są mega podobne do tych z lat 80'tych, zawsze mnie to zastanawiało?! 😗

 

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlightNie wiem tego, tak głęboko nie kopałem, ale są naleciałości ;] Nie wiem jakie były słuchawki jak chodziłeś po empikach, ale mnie się wczoraj nawet podobało. Zakładając je spodziewałem się padaki, co najwyżej przeciętności, a było całkiem całkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 9.12.2021 o 14:52, neonlight napisał:

Te całe German Maestro, to nie jest jakiś rebrand Beyerdynamic, bo są mega podobne do tych z lat 80'tych, zawsze mnie to zastanawiało?!

German Maestro to dawne MB Quart, ten model GMP 8.40 D to kiedyś był MB Quart QP 805:

https://www.sonicelectronix.com/item-26706-MB-Quart-QP-805-High-Solid-QP805HS.html

https://www.head-fi.org/showcase/mb-quart-qp-805-hs.12621/gallery

Miałem te MB Quart krótko w domu wypożyczone od @Andrewek, ale po jakimś modzie - grały bardzo detalicznie i niemal bez basu, wtedy przy nich moje K530 grzmiały basem jak subwoofer. German Maestro z Empiku już grają normalniej - też słuchałem.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OneOdio do tej pory robiło tanie plastikowe słuchawki mające młócić basem i w sumie to tyle.

 

Ale teraz wypuścili model Monitor 80 za 100 dolców (już była nawet promka na 90), nie oparłem się pokusie i mam je u siebie. I muszę przyznać, że słychać, że ktoś nad nim solidnie przysiadł jeśli chodzi o brzmienie. O ile słuchawki są w pełni otwarte, tak momentami grają jak zamknięte jeśli chodzi o dynamikę i zejście na dole.  Początkowo średnica jest lekko matowa, a góra niesie trochę ziarna (przy czym nie jest ostra), ale po jakichś 10 godzinach już tego nie zauważam. Strojenie niby miało być monitorowe, ale jednak skraje są bardziej zaakcentowane. Przy czym nie jest to akcentowanie w stylu Beyerów, tu jest bardziej naturalnie i uniwersalnie - aktualnie mam je na głowie od pięciu godzin i nie czuję zmęczenia. Mam obok Fidelio X2HR i Philipsy spokojnie idą w odstawkę.

Scena co prawda nie jest jakaś nadzwyczaj duża, co potęguje bliski pierwszy plan, ale mimo tego nie ma klaustrofobii i czuć otwartość. Widać nie można mieć wszystkiego.

 

W środku siedzi przetwornik 40mm 250ohm, więc z telefonu się raczej tego dobrze nie pociągnie, ale na xDuoo TA-20 hula mi bardzo ładnie.

 

Nad czym jeszcze muszą popracować, to wykończenie. Fajnie, że muszle się okręcają jak w słuchawkach DJ-skich (jakże sensowne w otwartej konstrukcji ;) ), ale na zawiasach skrzypią, a pseudoskóra na pałąku, to ten sam dziadowski materiał co w tańszych modelach. Jest miękko i wygodnie, ale trwałe, to to raczej nie jest. Całe szczęście sam pałąk jest metalowy, więc zawsze można założyć opaskę od Beyerów.

 

W zestawie nie tylko dwa kable i sztywne etui, ale też stojak ze zdjęcia. Nie za duży, na pewno za lekki, ale jak ktoś nie ma, to już ma :) 

 

PXL_20220118_163117126.thumb.jpg.8a46f9dac8cc8a58129852cccef53623.jpg

 

1.thumb.jpg.cc9a6f3bb43393fca662ec0be32423f9.jpg

 

2.thumb.jpg.23c54be108e553a47a9269942d646e90.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taki oto review:

https://www.audiophile-heaven.com/2022/01/crosszone-cz-8a-3-driver-hifi-headphones-speaker-bass-stage-dynamics.html

 

 

1.jpg

powiem tylko, że takie peany tam są, że nie wiem czy nie mamy do czynienia z highend killerami 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, prolim napisał:

Inżynier niby spoko, ale jego wyjaśnienie brzmi jak jakiś bullshit. No, ale ciekawe jak grają. Te wykresy u niego na monitorze nie wróżą jakoś specjalnie nic dobrego. Całkiem możliwe gdyby to wszystko opierało się na jakimś wymyślnym DSP, a ta "wyjątkowa" konstrukcja to tylko by się wyróżniać i stymulować placebo. 

 

 My tutaj sobie rozmawiamy, że na koncertach często g*wno słychać, a tu pstryk! "Zróbmy słuchawmi które dają dźwięk jak na koncercie". :lol:

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba taki jest cel. Dlatego po pierwszym "uuu... fajnie, robią słuchawki do metalu", jakiś czas temu przeszedłem do bardzo dużej rezerwy.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MrBrainwash napisał:

My tutaj sobie rozmawiamy, że na koncertach często g*wno słychać, a tu pstryk! "Zróbmy słuchawmi które dają dźwięk jak na koncercie". :lol:

Na koncertach jazzowych przeważnie jest bardzo dobre nagłośnienie. Raz byłem na koncercie Stańki i przez kilka minut nie było prądu - wysiadł akurat, gdy Stańko ze swoim septetem byli w trakcie ostrej improwizacji. Nie przerwali ani na chwilę. Tu jest przewaga instrumentów akustycznych nad elektronicznymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności