Jump to content
Sign in to follow this  
gacexnh

DAC do encore rockmaster OE

Recommended Posts

Witam. Zakupiłem do moich słuchawek Audiotrak Maya U5, ale nie jestem zadowolony(wokale były bardzo wygłuszone).  Mam zamiar dołożyć więcej pieniędzy i zastanawiam się nad Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, S.M.S.L M3 lub jeżeli nie ma ogromnej różnicy FIIO E10K OLYMPUS 2 .
Nie jestem jakimś audiofilem. Będę słuchał na komputerze głownie. Gatunki muzyczne przeróżne - mocny metal,muzyka elektroniczna, czasem nawet lubię muzykę klasyczną sobie puścić, muzyka folkowa i Britney Spears :). Słuchawki jak napisałem w tytule. Cena maks 400 zł, lecz wolałbym mniej. Pozdrawiam.

Encore mDSD, niektórym pasuje.

Dla mnie za dużo świszczało w połączeniu z Rockmaster 😉

Pady skórki czy welury?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By joker718
      Myślę od jakiegoś czasu o jakimś lepszym audio i w sumie cały czas myślałem o DACach, DAPach i tym podobnych, a niedawno dowiedziałem się o istnieniu LG V30 (i innych modeli LG z tym DACem - V40 kusi, ale cena trochę odstrasza :P). Jako, że nowy smartfon by się przydał kupno telefonu i źródła dobrej jakości dźwięku w jednym brzmi kusząco, zastanawiam się jednak jak ten telefon ma się do sprzętu stricte audio w podobnej cenie (w sklepie teraz zapłaciłbym za telefon ponad 1300zł). Telefon wtedy służyłby za główne źródło także stacjonarnie i planowałbym dokupić do niego jakieś słuchawki nauszne, na razie pewnie gdzieś za ok. 500 - 600zł, czytałem ludzi którzy opisywali V30 jako grającego świetnie nawet z wiele droższymi słuchawkami, czy faktycznie jest to wysokiej jakości sprzęt i czy odtwarzacze czy DACe w podobnym przedziale cenowym nie będą jakoś znacząco lepsze? W kwestiach audio jestem raczej laikiem ale coś tam zawsze kombinowałem żeby słuchać w dobrej jakości, dotychczas słuchałem na Grado SR60e i bardzo sobie je ceniłem, przeszły mi też przez rękę różne tanie DACe (E10k, SMSL M2) i odtwarzacze mp3 (Shanling M1, Xduoo X2) oraz kilka modeli słuchawek w różnych segmentach cenowych.

Dodatkowo ponoć dołączone do telefonu pchełki też jakoś grają, cudów się nie spodziewam ale aktualnie słucham na słabiutkich. Czy są faktycznie znośne? Ktoś wie może coś na temat słuchawek dołączanych do LG G7 Thinq i LG V40?

I ostatnia rzecz: czy gdyby mi odbiło i miałbym kupić V40, coś się zmieni jeśli chodzi o jakość dźwięku? Tu cena telefonu to już 2200 aczkolwiek za sam sprzęt audio raczej tyle bym nie dał bo wtedy smartfona by trzeba kupić oddzielnie więc i kasy mniej

Z góry dzięki za odpowiedzi
    • By Karmazynowy
      @Spawn Odnośnie RME... powiem tak, to jest najlepszy DAC jaki słyszałem zakładając, że chcemy takiego DAC-a, który poda nam czysty, neutralny sygnał bez kolorowania. To jest studyjne wydanie w najlepszym tego słowa znaczeniu, tj. wszystko w odpowiednich proporcjach ale bez ostrości i bez chudości. Dźwięk jest neutralny a wszystkiego jest w sam raz, niczego nie brakuje i niczego nie jest za dużo. I tak: bas ma odpowiednie zejście i masę, średnica nie jest ani blisko ani daleko, dźwięk nie jest chudy ani pogrubiony, góra nie jest ani ciemna ani ostra a scena nie należy ani do małych ani nie jest przepastna. Ktoś mógłby powiedzieć: nudne granie. No i trochę tak jest, ale to wynika prawdopodobnie z tego, że podpięliśmy nudne słuchawki lub nie tego oczekujemy. Testuję na nim Finale D8k, Denony D7k, przez chwilę także D2k a teraz Sennki HD6XX i każde brzmią inaczej, każde na swój charakterystyczny sposób.

Pytanie kto czego oczekuje od DACa? Jeśli chcesz przepastnej sceny i/lub mocarnego basu i/lub dopalonej średnicy to nie tutaj. Dostajemy za to czysty, rzetelny, poukładany i niewymuszony dźwięk, który jest jednocześnie detaliczny a przy tym gładki bo zniekształcenia praktycznie nie istnieją (i pomiary to potwierdzają). Powiedziałbym, że wszystkiego jest w sam raz. Taki dźwięk jest bardzo dobrą bazą wyjściową bo to gdzie następuje cała magia w tym urządzeniu to FPGA  i cała magia cyfry: filtry DACa, crosfeed, de-emphasis, no i rozbudowany EQ. Ten ostatni jest fantastyczny i w zasadzie pozwala wykreować dowolne brzmienie albo podciągnąć (lub obniżyć) dowolne elementy w danych słuchawkach. Moim zdaniem tutaj jest cała potęga tego sprzętu, tym bardziej, że ja nie słyszę absolutnie żadnej degradacji w dźwięku po włączeniu EQ (można sobie skakać do woli po wcześniej zapisanych presetach).  Oczywiście zniekształceń harmonicznych sobie tutaj nie wprowadzimy...

Wbudowany wzmacniacz jest bardzo mocny, w trybie high power pędzi wszystko co mam z zapasem. Dodatkowo jest wyjście IEM, które ponoć jest specjalnie przygotowane pod mega czułe doki, tak aby nie uświadczyć żadnych szumów czy innych brzydkich rzeczy - nie mam takich więc nie sprawdzę. Co więcej, EQ można ustawiać osobno dla dwóch kanałów (!) a także osobno dla każdego z wyjść, czyli np. skompensować sobie ustawienia basu pod kolumny. Wbudowany wyświetlacz jest ostry jak żyleta a obsługa po 2 dniach nie sprawia problemu. Gra z WIN10 i z Androidem po USB-OTG, jak ktoś chce to można go nawet bateryjnie zasilać. Funkcjonalnością bije chyba wszystko co jest na rynku.

Jest lepszy od mojego Questyle CMA Twelve, z pamięci wolałbym go także od CV2+ oraz Hugo2 - bo ten wydawał mi się dużo bardziej kliniczny i jasny, ale nie mam bezpośredniego porównania. Jak szukasz neutralnego DACa a brzmienie chcesz kreować a/ słuchawkami b/ zewnętrzym wzmacniaczem c/ EQ to polecam mocno.

Szkoda, że jest dosyć drogi bo to jednak 4 tys zł. a docelowo dla D8000 jednak chyba poszedłbym w zewnętrzny wzmacniacz  dlatego się zastanawiam czy go nie odesłać. Tylko z drugiej strony, czym go zastąpić? Można dobrać sobie jakąś lampę do pary dla niego i mamy w zasadzie każde możliwe brzmienie jakie sobie wymarzymy pod ręką.

Tu gość wybrał go zamiast Qutesta:
      https://hifiwigwam.com/forum/topic/131055-dac-off-part-2-qutest-vs-rme-adi-2-dac/

https://www.rme-audio.de/en/products/adi_2-dac.php

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy