Skocz do zawartości

FiiO Q5 + X7II stack - jaki to ma sens?


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu przeszukując sieć w poszukiwaniu testów Q5 i X7II (decyzja przed zakupem) znalazłem taką fotkę: Audiophile_Heaven_FiiO_Q5_Review_Officia

 

Może mi ktoś powiedzieć  jaki jest sens stackowania tych dwóch urządzeń? Co ta osoba chciała osiągnąć? 

Ogólnie chyba widziałem jeszcze w kilku miejscach, że ludzie stackowali DAC i DAP. 

 

A inne pytanie - jak chcę podłączyć do mini audio w sypialni (DENON CEOL) Q5 jako źródło dla Tidal to iść po złączach:

1) Q5-heaphones -> DENON portable-in (na froncie) przez mini-jack - mini-jack

czy lepiej (pewnie tak ale też wolałbym dowiedzieć się jakie jest uzasadnienie)

2) Q5 line-out -> DENON Analog-in przez mini-jack -> 2x RCA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wyglada ze x7 zasila q5 przez wyjscie coaxialne czyli x7 jest transportem a q5 przetwarza dane na dzwiek. Ma to sens jesli q5 gra lepiej lub oferuje wiecej mocy niz x7. Ladnie sie razem kanapkuja tworzac spojna bryle aczkolwiek to taki troche przerost formy nad trescia bo jako transport wolalbym cos mniejszego lub po prostu telefon z wlasnym internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Spawn said:

Wyglada ze x7 zasila q5 przez wyjscie coaxialne czyli x7 jest transportem a q5 przetwarza dane na dzwiek. Ma to sens jesli q5 gra lepiej lub oferuje wiecej mocy niz x7. Ladnie sie razem kanapkuja tworzac spojna bryle aczkolwiek to taki troche przerost formy nad trescia bo jako transport wolalbym cos mniejszego lub po prostu telefon z wlasnym internetem.

 

Dzięki za odpowiedź. Mnie taka konfiguracja dziwiła trochę ponieważ Q5 to w zasadzie jest X7II bez funkcji DAP. Różnice są znikome. Nie sądzę abym słyszał różnicę. A do tego, jak wspomniałeś, trochę to bez sensu.

 

A generalizując - takie konfiguracje mają sens jeśli działamy:

źródło cyfrowo -> wzmak -> słuchawki tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności