Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sprzęt audio jako inwestycja?


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, audionanik napisał:

Z tego co ja słyszałem, to miał trzy, jeden sprzedał, więc ma dwa; jeden z nich to prototyp (hev90).

ma łącznie 10 par z czego tylko trzy otwarte- jedne w gablotce, drugie dla siebie do użytku i trzecie na odsłuchy dla gości

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, whero napisał:

ma łącznie 10 par z czego tylko trzy otwarte- jedne w gablotce, drugie dla siebie do użytku i trzecie na odsłuchy dla gości

 

To ma więcej par Orfeuszy niż ja par spodni, i to wliczając też te od pidżamy :D

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audionanik napisał:

Ale jak już zostaniesz słynnym recenzentem, to z licytacji swoich gaci pozyskasz środki na Orfiego.

 

No nie wiem, recenzenci to nie są do końca normalni ludzie. Ostatnio jeden bardzo znany recenzent sprzedał dom i pojechał do lasu mieszkać w vanie kurierskim.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spawn napisał:
 
No nie wiem, recenzenci to nie są do końca normalni ludzie. Ostatnio jeden bardzo znany recenzent sprzedał dom i pojechał do lasu mieszkać w vanie kurierskim.


Ale on już stary jest i miał pewne problemy, które w tym zawodzie mogą co nieco przeszkadzać.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

A recenzent to juz nie czlowiek ;)

Sie czepiajo słówek, poprawione, wracamy do meritum, z inwestycjami w audio ciężko jest, nie wiadomo co będzie klasykiem, AQ nie będzie za długo wiszą w salonach na wieszaczkach, trochę już czerstwe, choć u mnie też wiszą😛

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby już traktować audio słuchawkowe jako inwestycję, to zamiast typować pojedyncze modele i liczyć na ich wzrost wartości...

 

raczej szedłbym w kolekcje - kolekcja IEMów z lat 90., z 00., kolekcja najlepszych tanich chińczyków, kolekcja wszystkich pierwszych planarów znanych firm itd.

 

potem trzeba poczekać 50 lat, a najlepiej 100 i sprzedawać jako kolekcje a nie na sztuki :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wiem tylko, że Sony ex1000 (dokanałówki) drożeją na rynku wtórnym, przynajmniej za graniczą.  Może nówki, ewentualnie delikatnie otworzone w celu sprawdzenia sprawności mogą być trochę warte za ~10-30 lat, ale zarobek sięgnie  maksymalnie 3-8 tys. Ewentualnie zapaleniec za 50 lat da kilkadziesiąt tys 😂 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Ci co inwestują się pewnie nie pochwalą sposobem :D A tak serio, to czy przypadkiem nie @fallowcoś nie tak dawno wrzucał odnośnie lamp? Może warto poszukać. 

 

Co do vintage, to jest to fajna sprawa szczególnie jak się dorwie jakiś rzadki model słuchawek w dobrym stanie. Ale czy gra to lepiej? Polemizowałbym. Na pewno jest podnieta związana z całą otoczką, "legendarnością" takiego produktu. Tylko nie zawsze da się doprowadzić takie słuchawki do stanu oryginalnego. Miałem już jedną legendę i dźwiękowo się raczej rozczarowałem. No ale w sumie trzymając się tematyki to powiedzmy że i ja nie straciłem na odsprzedaży i kolejny właściciel, który zmierzył się z legendą :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, userfrom said:

@Nicodem załóż sklep ze sprzętem audio, np. oddział mp3store. To będzie pewniejsza inwestycja niż kupowanie high-endowego audio z zamiarem odsprzedaży z zyskiem za 20 lat.

 

Mają sklep w Warszawie. Nie sądzę by chcieli kolejny.

Ja miałem kiedyś przez 5 lat nieźle prosperujący sklep z odtwarzaczami HD więc też wiem, że to nie jest łatwy kawałek chleba.

 

Ale generalnie - wątek nie był wrzucony dlatego że szukam takiej inwestycji, bo mnie na to nie stać a i żona by z całą pewnością tego nie zrozumiała, że można walić kasę w audio i oczekiwać zarobku. Po prostu mnie to zainteresowało patrząc na ogólny trend wzrostu cen na całym audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawialiście się nad inną inwestycją z zakupu sprzętu ? Przecież inwestujemy w swoje zdrowie psychiczne. Człowiek jak nie ma pasji lub zajęcia to głupieje. Chyba to najlepsza inwestycja. Radość i endorfiny przy rozpakowywaniu i uruchamianiu nowego sprzętu :) Za resztę zapłacicie Revolutem :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 11:11, Jaro54 napisał:

A zastanawialiście się nad inną inwestycją z zakupu sprzętu ? Przecież inwestujemy w swoje zdrowie psychiczne. Człowiek jak nie ma pasji lub zajęcia to głupieje. Chyba to najlepsza inwestycja. Radość i endorfiny przy rozpakowywaniu i uruchamianiu nowego sprzętu :) Za resztę zapłacicie Revolutem :)

mnie jara nowe stare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe jako nowy nabytek. A gusta to osobista sprawa. Też lubię dojrzałe a nie malolaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, amrowek said:

A może zamiast się  zastanawiać co będzie takie eh ach och za 10 lat, to teraz wytypujmy  co będzie szło  jak ciepłe bułeczki za te 10 lat i zacznijmy skupować z rynku Panowie i Panie:)

+1 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności