Skocz do zawartości

Recenzja odtwarzacza Shanling M5s


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie M5s to taki M3s na sterydach - nawet bardziej funkcjonalnie niż brzmieniowo (choć i tu progres). Z Mee P1 super się dogadują. Iskierek nie brakuje, jak się takie słuchawki dobierze, generalnie dosyć elastyczny DAP w kwestii doboru słuchawek.

Co do recki jedynie drobna uwaga - Shanling nie obiecał Tidala a jedynie zaznaczył, że trwają prace nad implementacją i starają się, ALE nie obiecują ;) - przestrzegam przed ew. rozczarowaniem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bachankas napisał:

Co do recki jedynie drobna uwaga - Shanling nie obiecał Tidala a jedynie zaznaczył, że trwają prace nad implementacją i starają się, ALE nie obiecują ;) 

 

Dokładnie, może kiedyś 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gourney napisał:

Od dzisiaj jeszcze ja, chyba że @Mayster pomylił kolory...😉

 

Opisz wrażenia jak już się osłuchasz 😉

 

@Inszy a jak wypada M5s w porównaniu do DX150/AMP8 ?

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX150 z AMP8 gra większym dźwiękiem, a przynajmniej daje takie wrażenie - więcej mocy, bardziej rozbudowany bas i jest razem efektowne brzmienie, z mocniej zarysowanymi instrumentami i dalej sięgającą sceną. Ale to tak na szybko, za bardziej konkretne porównanie zabiorę się przy recenzji grajka. I od razu więcej słuchawek podepnę, bo na razie sprawdziłem na dwóch modelach: iBasso SR1 oraz Hifimany HE-400i.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fusserg napisał:

 

Opisz wrażenia jak już się osłuchasz 😉

 

 

Mam i ja - titanium pięknie wygląda, w ogóle świetnie się prezentuje. Bez wątpienia najlepiej wykonany i najbardziej luksusowy player od Shang-Tsunga. Etui również prezentuje się znakomicie. Póki co dogrywam bibliotekę na kartę i jutro ruszam w pierwszą podróż z m5s. Zobaczymy, czy dźwiękowo też jest kozak. Na pierwszy ogień moje ulubione triple.fi.

 

P.S. Temat jest o recenzji, więc należy o niej wspomnieć. @Inszy, jak zawsze super się Ciebie czyta. Bez nadęcia i przynudzania, prostym językiem. To lubię 😃😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 20:57, Gourney napisał:

Zobaczymy, czy dźwiękowo też jest kozak

 

@Gourney jak wrażenia dźwiękowe 😉?

 

W dniu 15.01.2019 o 10:26, Inszy napisał:

Ale to tak na szybko, za bardziej konkretne porównanie zabiorę się przy recenzji grajka.

 

Będzie recenzja DX150/AMP8 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fusserg napisał:

 

@Gourney jak wrażenia dźwiękowe 😉?

 

 

Jestem po pierwszych 8h odsłuchów. Na pierwszy ogień poszły custom triple.fi na zbalansowanym kablu hybrydowym. Przesłuchałem parę albumów z różnych gatunków (A. Vollenweider - Eine  art suite in XIII teilen, Dj Shadow - The mountain will fall , Deftones - Koi No Yokan, H. Zimmer - Inception, G. Porter - Take me to the alley) i szereg pojedynczych utworów (m.in. Ch. Rea - The road to hell, Dire Straits - Sultans of swing, Cloudkicker - Let yourself be huge , J.M. Jarre - Oxygene VII, N. Jones - Don't know why i in.). Materiał był w zwykłych i "niezwykłych" flakach. Moje spostrzeżenia należy traktować wyłącznie w charakterze pierwszego wrażenia.

 

Gdyby był to mój pierwszy odtwarzacz z tej półki cenowej, to bym powiedział WOW - odkryłem muzykę na nowo, słyszę dźwięki, o których istnieniu nie miałem pojęcia itd., ale tak nie jest. Czy to źle? Nie, ponieważ m5s robi świetne pierwsze wrażenie. Sprawdza się w każdym rodzaju muzyki, niezależnie od tego czy słuchamy szarpidrutów, czy dostojnej muzyki symfonicznej. Nie przekłamuje brzmienia instrumentów, czy jest to harfa, czy gitara basowa, czy wreszcie syntezator, albo automat perkusyjny. Najwięcej dzieje się na dole - m5s oferuje zróżnicowany i dobry jakościowo dół - jak trzeba to bas mruczy, wybrzmiewa długo, innym razem jest szybki i krótki. To że najwięcej dzieje się na dole nie oznacza, że nie słyszymy nic poza basem. Na średnicy wybijają się wokale z lekkim wskazaniem na damskie, choć odsłuch G. Portera dał oczekiwane przeze mnie wrażenie bezpośredniego spektaklu, wręcz intymnego. Góra też jest powyżej przeciętnej - jest ładnie rozciągnięta, wybrzmiewa, nie jest może bardzo dźwięczna (brakuje nieco blasku, albo wręcz ostrości, którą lubię, ale myślę, że była to też kwestia słuchawek). Separacja i szczegółowość stoją na bardzo dobrym poziomie - można spokojnie wsłuchać się w wybrany instrument, który nam nagle nie zniknie (przepadnie), choć czasem trzeba w owo śledzenie włożyć nieco więcej wysiłku.

 

Ogólne pierwsze wrażenie - muzykalny i wszechstronny odtwarzacz, wygląda na bezpieczny wybór, oferujący wysoką jakość dźwięku. Jestem zadowolony.

 

Teraz czas na inne słuchawki - MassDrop Plus, Filaudio4, m300, a na koniec zostawiam bezprzewodowe i porównanie z innymi posiadanymi odtwarzaczami. Szczególnie ciekawie może być w zestawieniu z zx300, który uważam za mistrza muzykalności.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gourney napisał:

Dj Shadow - The mountain will fall , Deftones - Koi No Yokan

 

Nie brakowało wykopu i pazura na tych albumach 😉?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gourney napisał:

Nie jestem wprawdzie jakimś fanem basu, ale potrafię go docenić, a w niektórych gatunkach/utworach jest wręcz nieodzowny.

 

Dokładnie, dobry bas to podstawa w wielu produkcjach 😉

 

Ja z reguły słucham spokojniejszych kawałków z wyraźną linią basową, ale od czasu zarzucę coś pokroju RATM czy Bodycount 😉

 

@Gourney właśnie dlatego interesuje mnie jak sobie radzi M5s przy ostrzejszych gitarowych riffach ?

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności