Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG N5005


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy Panowie, no problem.

 

@Spawn, ciesze się :) Post jest bardzo nieskładny bo pisany z palca jednym ciągiem z głowy o póżnej godzinie. 

 

Korci mnie żeby "wrócić na forum" i trochę popisać :) bardzo dawno już tego nie robiłem i przyznam, że brakuje mi tego. No to coż, powoli wracam :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dobrego można się dowiedzieć z tego wpisu !

 

@fallow - czy sprzęty AKG typu N30 i N40 to w charakterze "młodsi bracia" N5005 ? Wiele dobrego napisał o nich @MrSheep. Pisał jednak o graniu V. Czy te zabawki to jednak szkoła AKG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem chętkę na Solaris, liczyłem że lepsze od Andromedy

 

sluchałem ich kilka tygodni - i poza ergonomią, która męczy, zmęczyła mnie też ich sygnatura - jeszcze bardziej podpompowany bas, ofensywna średnica i strojenie, żeby grały efektowniej, grubiej... może to przyzwyczajenie do Andromedy - ale wolę jej granie, bardziej mnie relaksuje, a jest też na tyle rozrzielcze i techniczne, że nie znikają smaczki

 

może n5005 to jakaś alternatywa skoro grają mniej szpanersko od Solaris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden Nie znam niestety AKG N40 i N30, więc nic nie jestem w stanie napisać. 

 

Zapomniałem dodać o jednej bardzo ważnej sprawie. AKG N5005 to są najbardziej prądożerne słuchawki jakie były w moich rękach. Wspomniane Solarisy i Andromedy grają bo grają ale radzą sobie nawet ze Smartfona. One mi się dopiero dobrze rozbujały ze wzmacniacza stacjonarnego albo w układzie symetrycznym z SR15.  Smartfon nie dośc, że nie napędza ich prądowo to jescze nie wydala z głośnością.

 

Nowy A&norma SR15 ma 2V na wyjściu niesymetrycznym i prawie 4V na symetrycznym, starsze playery AK mialy i tu i tu pod 2V. Podobnie niektore playery Fiio. W przypadku K5005 naprawde warto zwrocic na to uwage.

 

Andro i Solaris sa bardziej wrazliwe na szum czy impedancje w moim odczuciu niz to. 

 

@mykupyku Moim zdaniem, wszystko zależy od tych lat słuchania i wyrobienia sobie preferencji czy nawet punktu odniesienie do oceny czym jest neutralnosc, napompowane brzmienie etc. 

 

===

Ja odbieram Andro jako wyrazne brzmienie w V, podobnie jak Triple.fi (tutaj balans jednak bardziej w bas niz gore). Solaris to juz inny kierunek. Przekaz jest grubszy, mocniej rysowany i dłużej podtrzymany, co wilu odbiera jako brzmienie organiczne. Andro ma wyrazna ciagate w rzucanie detali w przekaz i na pewno nie rysuje tak gruba kreska jak Solaris. N5005 znow nie graja na pewno tak jak Andromeda. W kontekscie charakterystyki juz blizej im do Solarisa (tylko maja 4 filtry wiec zalezy na ktorym), ale zdecydowanie pod katem sposobu podowania dzwieku blizej im raczej do Etymoticow i ani do Andro ani do Solarisa. Natomiast w ciekawy sposob zblizaja sie (wirzac mojej starej pamieci) do ER4 na filtrze "High Boost".

 

Z uznawanym filtrem przez Seana Olive, projektatna FR N5005 oceniłbym to tak:

 

Andromeda - typowa V-ka. Cienka kreska, detal na twarz.

Solaris - L - zdecydowanie gruba kreska w basie i dociazeniu

N5005 - Równo i spójnie - dla wielu bezpłciowo. Ogólnie cienka kreska, dociążenie ma cechy organiczne ale to nie jest Solaris.

 

Dla mnie granie w V-ke, również jest sposobem efekciarstwa, mimo ze ja lubie rowniez i takie brzmienie. GS1000, ktore lubie gra popisową V-ką. Ale lubię również neutralnośc, w ogole uważam, że im bardziej różnorodnych słuchawek się ma w tym samym czasie, tym lepiej, można łatwiej namierzyć punkty odniesienia.

 

Są kawałki gdzie N5005 gra z obfitym i cięższym basem ale nie dzieje się to często. Znacznie częściej w te rejony zapuszcza się Solaris i Andro, tyle że bas Andro jest bardzo armaturowy (mnie to akurat nie przeszkadza, ale myslę, że ważne by to podkreślic, mimo wszystko jak na BA ma dobry impakt). 

 

N5005 pewnie nie spodobają się komuś kto lubi Andro ani komuś kto naprawdę lubi Solarisa. Ja piszę raczej o kierunku i sposobie w jaki te wszystkie słuchawki kreują brzmienie.

 

Natomiast myślę, że przesiadka na N5005 z Etymoticów może być najmniej bolesna niż z wielu innych słuchawek, no chyba że od razu KSE1200/KSE1500 hehe :))

 

Może N5005 to takie KSE1200 dla "biednych"? :) Chętnie bym poznał opinie @Spawn w tym temacie. Jesteś jedyną znaną mi osobą z szlacheckimi KSE1200, może kiedyś rzuciłbyś uchem czy to ten kierunek czy nie? :)

 

===

 

Jedna rzecz mnie ciekawi. Wiem ze Noble Kaiser 10 to zupelnie nie to, Encore raczej tez nie, ale moze ktos sluchala Katany na forum i tak sie zdarzylo, ze rowniez N5005? :)

 

=== 

 

PS. @Spawn pewnie trochę przesadziłem,  może te N5005 to taka bardziej przedmak Katany a Katana KSE12000 :)))

Edytowane przez fallow
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie uda dorwac N5005 to nawet poswiece sie i je zrecenzuje ;) Niestety dystrybutor nie ma sampla do testow dlatego poki co jedynie N40 testowalem.

 

Co do podobienstwa to patrzac po wykresie napewno nie sa calkiem inne. Pierwszy to N5005 na filtrze reference a drugi to KSE1200.

 

EicgL9E_d.jpg

Ih6Zwmg_d.jpg

 

Shury poza podbitym basem maja malo efektowne, moze nawet nudne strojenie za to maja ekstremalnie ostry przebieg transjentow przez co sa przeszywajaco odczuwalne i hiperdetaliczne jednoczesnie nie bedac rozjasnionymi sa przy tym niemeczace. Dochodzi przez to do takich paradoksow ze majac kilka razy mniej basu niz super hiper basowe Campfire Vega, to Shury posiadaja fizycznie mocniej odczuwalny impakt.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, all999 napisał:

 

bierz, do odważnych świat należy!

 

pisze, że oryginalne :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mykupyku napisał:

.....

pisze, że oryginalne :)

 

 

Jak większość dokanałówek AKG na OLXie, tych nówek, bez pudełek i bez papierów. Święty Mikołaj też się pewnie czasem wystawia na OLXie więc co się dziwić. Nic tylko brać, nie wybrzydzać  :)

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nowy A&norma SR15 ma 2V na wyjściu niesymetrycznym i prawie 4V na symetrycznym, starsze playery AK mialy i tu i tu pod 2V. Podobnie niektore playery Fiio. W przypadku K5005 naprawde warto zwrocic na to uwage.


Mam prośbę. Mógłbyś podłączyć SR15 do kompa jako DAC i dać znać czy Tobie też pierdziu do momentu zapełnienia bufora? Potem gra ok... U mnie tak było przynajmniej na Windows 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności