Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

jakie kolumny podłogowe do 10 tyś


czedo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kolumny podlogowe w kwocie 6-11 tys zł były odpowiednie dla wzmacniacza Marantz 7005, rodzaj muzyki to rock klasyka ale inne także z wyjątkiem jazzu, pomieszczenie 20m2. Aktualnie mam Monitor Audio BX 6 bronze i jestem bardzo zadowolony, ale chciałbym bym jeszcze bardziej zadowolony i kupić coś lepszego ale nie spiepszyć tego co jest. Myślę o Monitor Audio silver 500 lub Bowers & Wilkins 704 2s, cz też focal aria 936.

Czy  ktoś w tej działce może pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam polskie kolumny Studio 16Hz - miałem monitor audio silver 6 i zmieniłem na produkt Pana Grzegorza. Na audiostereo wątek o tych kolumnach to chyba jest najdłuższy... przeszło 650 stron🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym obowiązkowo należy przesłuchać też Kef R500 \R700, Tannoy Revolution XT 6f  lub 8F.

Studio 16Hz jak najbardziej też.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neonlight napisał:

No.. cennik też jest konkret, jak na polskie realia. :rolleyes:

Można poszukać używanych Minas Anor.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 11k będzie ciężko o jakoś grające podłogówki, przynajmniej o nowe. Z nowych ale podstawkowych to Cantony 9k, chyba najlepsze podstawki w tej cenie. Sporo taniej a nie dużo gorzej są nowe bowersy 606, podłogówki już grają standardowo jak na Bowersy, czyli kiepsko. 

Z używek to już kupisz coś grubszego.

  • Haha 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 13:49, Szakovsky napisał:

Za 11k będzie ciężko o jakoś grające podłogówki, przynajmniej o nowe. Z nowych ale podstawkowych to Cantony 9k, chyba najlepsze podstawki w tej cenie. Sporo taniej a nie dużo gorzej są nowe bowersy 606, podłogówki już grają standardowo jak na Bowersy, czyli kiepsko. 

Z używek to już kupisz coś grubszego.

Bez przesady z tym " będzie ciężko o jakoś grające podłogówki," - w tej cenie można kupić całkiem przyzwoity sprzęt, odradzam kupowanie b.drogich kolumn na początek drogi audio - lepiej drogą ewolucji dochodzić do tego co się chce.

Z podłogówek może Audio Academy Rea - powinnny spełnić wszystkie wymagania a używane można kupić za 6-7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 godzin temu, czedo napisał:

Czy ktoś odsłuchiwał kolumny marki Jean Marie Reynaud ( z wyglądu jakoś  ubogo) ale ponoć dobrze brzmią, w porównaniu do monitor audio silver 500, czy wzmacniacz marantz 7005 będzie odpowiedni dla tych kolumn

 

Dla mnie to tutaj wzmacniacz jest do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
16 minut temu, lollipop3 napisał:

I co wybrałeś? Ja mam w salonie fotony fx- 300 od stx i brzmią całkiem, całkiem jak za taką cenę 😉

To jak

16 minut temu, lollipop3 napisał:

brzmią całkiem, całkiem jak za taką cenę 😉

to pracujcie dalej, żeby grały zayebiście, jak za taką cenę, a nie tylko "całkiem, całkiem". ;)

Edytowane przez neonlight
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderator

Połowa rzeczy które wymieniliście nie zagra jakoś rewelacyjnie z tym wzmacniaczem. W tym budżecie można wymagać. Maja być nowe rzeczy?

Dali Oberon bardzo dobrze zagrały z tym wzmacniaczem, jednak nie wiedząc jakie brzmienie końcowe chcesz uzyskać nie poleciłbym nawet ich. Chociaż mi się podobają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych/ bardzo dobrych kolumn do około 10k (niestety z drugiej ręki) znam i polecam:

Thiel Cs 2.4 (membrana bierna) 

Infinity Kappa 8 lub najlepiej 9 (obudowa zamknięta)

Infinity R80 lub R90 (obudowa zamknięta).

Niestety do powyższych potrzeba mocnego pieca.

Tannoy Arden (głośnik szerokopasmowy). 

Harbeth H5. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, waski napisał:

Z dobrych/ bardzo dobrych kolumn do około 10k (niestety z drugiej ręki) znam i polecam:

Thiel Cs 2.4 (membrana bierna) 

Infinity Kappa 8 lub najlepiej 9 (obudowa zamknięta)

Infinity R80 lub R90 (obudowa zamknięta).

Niestety do powyższych potrzeba mocnego pieca.

Tannoy Arden (głośnik szerokopasmowy). 

Harbeth H5. 

 

...i Thiel napędzi ten Marantz? - Kappy ta sama ułomność :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Duzo zależy co pytający chce osiągnąć jakie brzmienie, jakie pomieszczenie. Możemy tylko wskazywać drogę zainteresowań niż namawiać do zakupu konkretnych. U mnie graja stare z 1975 roku Celestion Ditton 33. Koszt śmieszny, ale z nowych nawet do tych 10k mało co mi się podoba. Są wyjątki zależne właśnie od pomieszczenia i konkretnego zgrania. Dlatego wspomniałem o Oberonach (7) bo bardzo przyzwoicie zgrały się z tym Marantzem w pomieszczeniu salon w blokach. Koszty jak na nowe kolumny ok 4k PLN tez nie są kosmiczne. Jak autor będzie miał okazje niech się nimi zainteresuje. 

Zdecydowanie dla mnie lepiej wydane pieniądze to zakup sprzętu z drugiej ręki. Nie koniecznie tak wiekowego jak mój. Są klasyki które nie poddają się próbie czasu. Jednak na początek lepiej coś z lat już po 2000 roku zakupić. Np Audio Physic :) tu masz dwie oferty z alle:

https://allegro.pl/oferta/audio-physic-tempo-vi-8310848379

https://allegro.pl/oferta/kolumny-hi-end-audio-physic-padua-rr-8130720784

 

Trzeba tez pamiętać, ze ustawienie kolumn podłogowych jest kłopotliwe i mało wybaczają w kwestii pokoju :)

Podstawkowe wybaczają znacznie więcej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kolumny polskiej produkcji: Studio 16Hz - mam ich monitory i jestem b.zadowolony. Napędzam je CA851A ale szykuję się do przejścia na wzmacniacz lampowy. Na początek polecam poszukać używanych Minas Anor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności