Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co lepiej kupić i jak wybrać


AteM

Pytanie

Witam mam dylemat co do kupna słuchawek i DAC'a, obecnie mam Encore Rockmaster O E podłączane do Fiio E10K, jednak po zakupie słuchawek dokanałowych Tin audio T2 pokochałem ich brzmienie które jest zbliżone do neutralności i gdzieś w lutym będę dysponował trochę większym budżetem i tu nasuwa się problem, na oku mam Somic V2 które raczej przypadną do brzmienia które mi się podoba (nie mam możliwości iść na odsłuch), a w razie jakby brakowało mi basu móc dokupić pady od HM5 i nie byłoby już takiego problemu, jednak kwestia źródła, taktyki są takie, zamówić Somic v2 i jeśli usłyszę i przypadnie mi bardziej do gustu brzmienie wtem sprzedać zestaw i zainwestować w sprzęt z wyższej półki bądź kupić Somic v2 i do tego źródło np Encore mDSD czy Aune T1 i przy tym pozostać aczkolwiek w przyszłości zainwestować w lepsze słuchawki. W słuchawkach interesuje mnie scena, wokal jak i wyraziste brzmienie, przy rockmaster o e całość jest dla mnie zbyt przytłumiona i nie dość "czysta" o ile mogę to tak określić, pomijam kwestie duszności w tych słuchawkach dlatego patrzyłbym przychylnym okiem na konstrukcje otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak T2 ci spasowały to polecę ci Musical Fidelity MF 100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, AteM napisał:

Witam mam dylemat co do kupna słuchawek i DAC'a, obecnie mam Encore Rockmaster O E

Mam Encore mDSD słuchałem z Rockmaster, Hifiman Editon S, Hifiman 400i, AQ NightOwl. Wszędzie było czysto ale momentami ostro. Dopiero przy HD 660S nie miałem wrażenia natarczywej ostrości 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Inszy napisał:

Ponoć udane połączenie, ale DT990 dość średnio przypominają T2.

Dostałem taką propozycję od kolegi i że by mi się spodobało, Tiny mają założone przedostanie największe gumki które dodają basu, w dodatku do muzyki której słucham (death metal, post screamo) czyli typowo ciężkie brzmienia że taki zestaw byłby bardzo fajny, a co z tymi nieszczęsnymi Somic V2? warto iść w nie na sam początek jeśli nie mam możliwości żadnego odsłuchu a jeśli brakowałoby mi w nich basu mógłbym dokupić pady od HM5 i to by załatwiło sprawę, ale chyba po przemyśleniach zostane przy E10k jako źródło 

Teraz, fusserg napisał:

Mam Encore mDSD słuchałem z Rockmaster, Hifiman Editon S, Hifiman 400i, AQ NightOwl. Wszędzie było czysto ale momentami ostro. Dopiero przy HD 660S nie miałem wrażenia natarczywej ostrości 🙂

właśnie mi mówiono że to bardzo fajne źródlo jednak rockmastery mnie męczą swoją barwą więc przymierzam się do kupna somic v2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam SV2. Są jak najbardziej godne polecenia, pamiętaj tylko, że często pojawia się opinia o umiarkowanej wygodzie tych słuchawek. Ja również przychylam się ku temu. Raczej trudno o wielogodzinne odsłuchy bez jakiegokolwiek uczucia docisku od strony nausznic. Osobiście mam nałożone asymetryczne od HM5. Nie wiem również czy do końca będzie to kierunek T2. Mi brakuje w V2 nieco rozjaśnienia, ale ja wolę jaśniejsze granie. Są podpięte do AIM SC808.

W ogólnym rozrachunku to naprawdę dobre słuchawki - jakość/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, matdru napisał:

Posiadam SV2. Są jak najbardziej godne polecenia, pamiętaj tylko, że często pojawia się opinia o umiarkowanej wygodzie tych słuchawek. Ja również przychylam się ku temu. Raczej trudno o wielogodzinne odsłuchy bez jakiegokolwiek uczucia docisku od strony nausznic. Osobiście mam nałożone asymetryczne od HM5. Nie wiem również czy do końca będzie to kierunek T2. Mi brakuje w V2 nieco rozjaśnienia, ale ja wolę jaśniejsze granie. Są podpięte do AIM SC808.

W ogólnym rozrachunku to naprawdę dobre słuchawki - jakość/cena.

Znaczy wygoda to kwestia indywidualna po części. A co do rozjaśnienia to mam E10K które jest jasne więc powinno jakoś imo dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności