Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

AQ nightowl vs nighthawk


Decks84

Pytanie

Moja audionrvosa się powiększa i po sprzęcie przenośnym szukam czegoś do domu. Wybór padł na słuchawki że stajni AudioQuest. Będą współpracować z DragonFly Red. I teraz moje pytanie które wybrać Sowy czy Jastrzębie? Proszę o krótkie opis różnic między tymi dwoma modelami. I kolejne pytanie nighthawk carbony czy pierwszą wersję? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może ten post pomoże. Inne osoby również robiły podobne porównania, więc może też podlinkują.

 

Gwoli komentarza: hawki na padach hybrydowych = hawki oryginalne. Hawki na padach proteinowych = hawki carbon. Z dokładnością do kabla.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, timecage napisał:

Może ten post pomoże. Inne osoby również robiły podobne porównania, więc może też podlinkują.

 

Gwoli komentarza: hawki na padach hybrydowych = hawki oryginalne. Hawki na padach proteinowych = hawki carbon. Z dokładnością do kabla.

Zdecyduje się jednak na sówki :) Dzięki za podesłanie wątku . Temat do zamknięcia 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam jeszcze pomyśleć nad zmianą DACa do Owli, bo to bardzo dobre słuchawki w tej cenie, a są ograniczane przez Reda. Niby synergia jest, ale obojętnie z jakim sprzętem by go porównać to Red gra jakby chciał a nie mógł

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, Gracjan napisał:

Polecam jeszcze pomyśleć nad zmianą DACa do Owli, bo to bardzo dobre słuchawki w tej cenie, a są ograniczane przez Reda. Niby synergia jest, ale obojętnie z jakim sprzętem by go porównać to Red gra jakby chciał a nie mógł

Jednak nie kupiłem sów tylko czarne jastrzębie bo nadarzyła się okazja. Będą jednak sparowane z Sabajem DA3.  Myślę tez o zakupie mojo bo podobno dobra synergia. Nie miałem wcześniej możliwości odsłuchu howkow a z tego co wyczytałem to specyficzne słuchawki wiec na razie się wstrzymam z dobieraniem do nich jakiegoś lepszego daca. Co byś polecił jak by mi podeszły ?

Edytowane przez Decks84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Decks84 napisał:

Jednak nie kupiłem sów tylko czarne jastrzębie bo nadarzyła się okazja. Będą jednak sparowany z Sabajem DA3.  Myślę tez o zakupie mojo bo podobno dobra synergia. Nie miałem wcześniej możliwości odsłuchu howkow a z tego co wyczytałem to specyficzne słuchawki wiec na razie się wstrzymam z dobieraniem do nich jakiegoś lepszego daca. Co byś polecił jak by mi podeszły ?

Mam w domu Owle, ale słuchałem też Nighthawk Carbon. Są z lekka inne, NHC mają większy pogłos, scenę rozmiarowo chyba też, ale mniej wysokich i mocniejszy bas. Ja bym tu widział wzmacniacz pokroju SMSL M3. Niby ma ciepłą tonację, ale jak pamiętam to nadaje świetną energię niskim tonom. Tak jak go pamiętam to wydaje mi się, że powinno być świetnie. 

 

Tak wgl, pewnie teraz zostanę ukrzyżowany, ale powiem to co słyszę :D Moim zdaniem Owle mają lepsze zgranie z integrą w moim laptopie niż z DFR. Owle w połączeniu z integrą mają szybszy bas, lepiej kontrolowany i mam wrażenie, że też odrobinkę potężniejszy, no i jest mniej góry niż w Dragonfly. Z DFR NightOwle potrafiły mi nieźle zasyczeć, szczególnie na welurach, a bas jest jakby bardziej miękki niż na integrze, co daje wrażenie większego spłaszczenia. Tak jak wspomniałem, widzę je z czymś pokroju M3 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności