Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test odtwarzacza FiiO M6


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Wynosi, czyli już jest. A gdzie? Bo googluję i nie znalazłem. Edycja:

Dobra, znalazłem na audeosie, ale nie przez Google

 

Przy okazji zapytam jeszcze o jedno 🙂

Jakościowo dźwięk lepszy z M6 czy z daca (do telefonu) w tych pieniądzach?

 

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, side napisał:

Przy okazji zapytam jeszcze o jedno 🙂

Jakościowo dźwięk lepszy z M6 czy z daca (do telefonu) w tych pieniądzach?

 

Jakość dźwięku zapewne na podobnym poziomie. Ja bym wolał DAPa, wygodniejsze rozwiązanie 🙂

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Inszy napisał:

Nie znam DAPa, który by grał na poziomie przenośnego combo DAC/AMP w tej samej cenie. No, może Alieny, ale jest to okupione innymi problemami.

 

Dopytam, aby się upewnić, czy dobrze zrozumiałem. Dac/amp z tej samej półki cenowej (w kontekście tego tematu i M6 - 700 zł) jest jakościowo pod względem dźwięku lepszym rozwiązaniem niż dap? Ale gorszym pod względem użytkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, taka jest reguła jeśli chodzi o przenośne słuchanie muzyki. Chyba że sparujesz gorsze jakościowo combo z najlepszymi grajkami w podobnym budżecie, to może być różnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, side napisał:

Dopytam, aby się upewnić, czy dobrze zrozumiałem. Dac/amp z tej samej półki cenowej (w kontekście tego tematu i M6 - 700 zł) jest jakościowo pod względem dźwięku lepszym rozwiązaniem niż dap? Ale gorszym pod względem użytkowym.

 

Jak to w życiu coś za coś 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Inszy napisał:

Odtwarzacz FiiO i od razu można oczekiwać jednego minusa: "cyfrowość wysokich tonów".

 

Coś w tym jest :) W takim wypadku M6 jest trochę bardziej cyfrowy w górze niż te mniej cyfrowe DAP-y FiiO ;)

 

9 godzin temu, Mayster napisał:

Cena w PL wynosi 699 zł. Za taką kwotę Tidal i Spotify offline to mega sprawa. Już jutro się nim pobawię 😎

 

Daj znać jak wrażenia. Z synergią bywa różnie, ale np. New Primacy lub E1 grały moim zdaniem spoko :)

 

15 minut temu, side napisał:

 

Dopytam, aby się upewnić, czy dobrze zrozumiałem. Dac/amp z tej samej półki cenowej (w kontekście tego tematu i M6 - 700 zł) jest jakościowo pod względem dźwięku lepszym rozwiązaniem niż dap? Ale gorszym pod względem użytkowym.

 

Użytkowo DAP-y niby wygrywają - w końcu wiele działa także jako DAC/AMP-y pod USB. Gorzej, że zazwyczaj opóźnienia uniemożliwiają oglądanie filmów. Tak jak napisał @fusserg - coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojawił się duży apdejt do M6-tki: https://fiio.com/newsinfo/162138.html

 

Sporo zmian, w tym LDAC w trybie odbiornika i zaktualizowany Tidal.

 

Edit: Jakby się komuś Tidal nie odpalał po apdejcie, to trzeba w ustawieniach wyczyścić dane apki i od nowa zalogować.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ekran w tym urządzeniu ma naprawdę tak słabą jasność, jak to pokazują wszelkie wideo z nim w roli głównej? Może ktoś podzielić się wrażeniami z obsługi tego urządzenia? Interesuje mnie również działalnie Tidala, w szczególności w wersji offline.

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
W dniu 21.05.2020 o 17:26, Maciek1968 napisał:

Witam,

Mam problem z TIDAL-em na FIIO M6,  Nie mogę zaktualizować TIDAL-a , a stara wersja nie przyjmuje loginu i hasła. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ?

Pozdrawiam

Maciek S

musisz wgrać sobie .apk na urządzenie i zainstalować, mnie również aktualizacja z poziomu M6 nie chciała się zrobić. Po wgraniu nowej - wszystko działało bez problemu. Podobnie miałem w przypadku Spotify, również nie chciał przyjąć hasła i musiałem na nowo .apk wgrać i dopiero zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności