Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wyciszające rozmowy i hałas


wihajster

Pytanie

Witam,

mam taki problem, że przeszkadza mi bardzo wiele dźwięków. Głównie rozmowy, tłuczenie się garnkami, trzaskanie drzwiami, szafkami, szuranie krzesłem. Jak mieszkałam w kilkuosobowym pokoju chodząc do liceum przeszkadzał mi nawet dźwięk strzelania kostek palców koleżanki, której strzelały niemal co chwilę i z tego powodu, żeby tylko tego nie słyszeć unikałam przebywania w pokoju. Słysząc coś co mnie denerwuje nie mogę się kompletnie skupić na nauce, denerwuję się, czasami nawet chce mi się płakać z bezsilności. Stosuję stopery, ale nie mogę ich trzymać bardzo długo w uszach, bo zaczynają mnie boleć. Mam słuchawki nauszne AKG, ale są bardzo dociśnięte do głowy, przez co po dłuższym czasie również bolą uszy, ale z zewnątrz, no i poza tym nie wyciszają całkiem dźwięków, jedynie jak puszczę muzykę, a ja chciałabym po prostu mieć ciszę, bez zbędnej muzyki. Interesują mnie słuchawki w przyzwoitej cenie, maksymalnie, maksymalnie do 200 zł. Czy w tej cenie powinnam sobie odpuścić słuchawki i kupić nauszniki zakładane przy głośnych maszynach, czy takie nauszniki sprawdziłyby się do wyciszenia rozmów? :P Proszę o pomoc, zależy mi na dużym wyciszeniu, naprawdę ułatwiłoby mi to życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przy twojej wrażliwości nie masz co liczyć na wytlumione nawet w sporo wyższym budżecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki służą do słuchania muzyki, do odcięcia dźwięku są nauszniki ochronne.

Jak idziesz ulicą też Ci wszystkie dźwięki przeszkadzają? Denerwuje Cię to?

Osobiście proponowałbym szukać źródła problemu w pierwszej kolejności u dobrego laryngologa albo w klinice specjalizującej się w dysfunkcjach układu słuchowego, a jeśli tu wszystko OK, to przyczyna może tkwić w nadreaktywnym układzie nerwowym, przyczyny mogą być różne, zarówno psychologiczne jak też stany zapalne.

Powodzenia!

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam podobne przemyślenia jak Szwagiero.

Na pierwszy rzut oka (ucha ;) ) wygląda to nadwrażliwość słuchową.Możliwe, że to też np.mizofonia lub fonofobia.

Powinieneś iść najpierw do specjalisty zamiast stosować metody typu "Polaku lecz się sam".

Nadwrażliwość słuchową można "odczulić" generatorem szumu szerokopasmowego.

 

Idź do specjalisty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, wihajster napisał:

Ale również bez muzyki? Jaki model?

Jakbys potrzebowal nausznikow ochronnych to moge Ci za darmo oddać :

500_500_productGfx_d33dc4ca762cf8017a11d

 

Z tym, że one całkowicie od hałasu nie odcinaja, tylko wytlumiaja dźwięki otoczenia. Uzywalismy ich do pracy chroniac sluch przed halasem 30tonowej prasy wyciskajacej formy w blachach i dawalo rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności