Skocz do zawartości
  • 0

Muzykalne słuchawki za ok. 600-800 złotych?


Wenoxer

Pytanie

Witam. Możecie polecić jakieś muzykalne słuchawki? Poprzez muzykalne mam na myśli, że zależy mi tylko i wyłącznie na szerokopojętej przyjemności słuchania muzyki. Nie jestem audiofilem. Główniem rap i pop. Otwarte czy zamknięte obojętnie - słuchawki będę używał tylko w domu. 

Na marginesie możecie również polecić jakąś kartę lub DAC do tych słuchawek, tak żeby razem się dobrze zgrało. Łącznie słuchawki + karta nie chciałbym za bardzo przekraczać tysiąca złotych.

Myślałem o DT 880 Pro (jaka wersja ohmowa? i jakie źródło do tego kupić?). 

Do tej pory Audio Technica ATH-m50x + AIM SC8000 używałem i byłem średnio zadowolony z właśnie tej "muzykalności". 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wenoxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Za 200zł masz bardzo dobre SOMiCi V2, które powinny dobrze się zgrać z SC8000. Dokup do pady od Brainwavza. Jeśli lubisz lubisz bardziej neutralną charakterystykę, to kup welurowe, a jeśli lubisz podbite skraje (V-kę), to kup skóropodobne albo skórzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Najner napisał:

A co Ci w tym połączeniu nie grało - czego brakowało albo czego było za dużo?


Nie znam się na fachowych terminach. Po prostu te ATH-m50x podpięte pod (dobrą) integrę grały bardzo nijak, neutralnie. Być może ATH-m50x służą do "analizy" dźwięku np. w studio. Ja potrzebuję czegoś co mi da przyjemność z słuchania. Np. znajomy miał jakieś słuchawki Sony trzykrotnie tańsze, i z telefonu ta przyjemność z słuchania była większa.

Chciałbym aby dźwięk był "radosny i kolorowy". : D

Ogólnie, to budżet może się zwiększyć, o ile jest faktycznie warto tj. nie chcę dopłacać 500zł żeby zysk był prawie niezauważalny.
 

9 godzin temu, e1mo napisał:

Za 200zł masz bardzo dobre SOMiCi V2, które powinny dobrze się zgrać z SC8000. Dokup do pady od Brainwavza. Jeśli lubisz lubisz bardziej neutralną charakterystykę, to kup welurowe, a jeśli lubisz podbite skraje (V-kę), to kup skóropodobne albo skórzane.


Nie mam już SC8000 (przepięcie). Wolałbym wydać więcej na słuchawki - nie jestem pewny czy tak zawsze musi być, ale wydaje mi się, że jeśli wydam np. 800PLN zamiast 200 to po prostu powinienem otrzymać lepszy produkt.
 

9 godzin temu, whero napisał:

chwyć sobie używane hd600, jak chcesz dużo basu to się zastanów nad hd650


Dzięki, nie znałem tych słuchawek. Przeczytałem recenzję HD600 i brzmi bardzo ciekawie pod moje upodobania. 

Tylko pytanie jakie musiałbym mieć źródło, aby je napędzić? Czy kupię źródło w cenie 200-400 złotych do nich? Czy takie źródło da mi duży zysk w porównaniu do dość dobrej integry Realteka (nie pamiętam dokładnego modelu, ale pamiętam że z tych Realtekowych integr to byłą jedna z lepszych). 

Na przykład, używając ATH-m50x gdy kupiłem kartę wew. za 200zł AIM SC8000 to się ucieszyłem z różnicy. Ale główną różnicą było to, że mogłem dużo głośniej słuchać (na integrze 100% to dla mnie cicho, na AIM sc8000 50% to było już bardzo głośno.)

Edytowane przez Wenoxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie m50 nigdy nie były jakieś rewelacyjne, ani pod względem dźwięku, a tym bardziej komfortu użytkowania. 

 

Jak wybierzesz DT990, HD600/650, czy mój faworyt Hifiman HE-4XX, to i tak będziesz miał spory skok w jakości do m50-tek. 

 

Problemem może być jedynie, zapewnienie im porządnego wzmocnienia, najekonomiczniej tutaj wypadają DT990Pro (400-550zł), do nich xDuoo ta-01(550zł?) i gra muzyka. 

 

Przy HD600/650 i HE-4XX trzeba liczyć kilka stów więcej, bo same słuchawki są droższe i w/w xDuoo ta-01 raczej nie zgra się z nimi brzmieniem, aczkolwiek mogę się mylić w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ehh bardzo spodobały mi się te recenzje, z większym naciskiem na HD 650 bo są podobno bardziej rozrywkowe. Ale to już koszt około 1150 złotych te słuchawki. Do przeżycia. 

Problem jest jak napędzić HD 650. Z integry to chyba dobrze nie zagra. A jak czytałem rekomendacje kart/daców/ampów to praktycznie drugie tyle co słuchawki. 

AIM SC808 to byłaby maksymalna górna granica cenowa, ale nie ma go w sklepach nigdzie. Jakieś rady?

Podsumowując:
Szukam słuchawek + źródła dźwięku do tych słuchawek, budżet może lekko przekroczyć tysiąc złotych. Najbardziej zależy mi na rozrywkowości dźwięku. Nie potrzebuję 'analitycznego' dźwięku. Priorytetowo słucham: rap > pop > muzyka elektroniczna > muzyka filmowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Wenoxer napisał:

(...)

Nie mam już SC8000 (przepięcie). Wolałbym wydać więcej na słuchawki - nie jestem pewny czy tak zawsze musi być, ale wydaje mi się, że jeśli wydam np. 800PLN zamiast 200 to po prostu powinienem otrzymać lepszy produkt.

(...)

Często jest tak jak piszesz, ale nie zawsze (moim zdaniem, wspomniane przeze mnie SOMiCi są tego przykładem i dźwiękowo spokojnie łapią się w przedział 500-600zł). Trzeba pamiętać, że to sprzęt gra, a nie pieniądze. Zazwyczaj, w sposób mniejszy lub większy, droższy sprzęt jest lepszy, ale czasami bywa też tak, że droższy sprzęt jest po prostu droższy :unsure:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności