Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do słuchawek AKG K702


Zorad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję wzmacniacza słuchawkowego (może być bez DAC) do słuchawek AKG K702. Byłby on podłączony kablem chinch-chinch lub ewentualnie chinch-jack do Onkyo TX-8150, więc musi mieć wejście RCA. Myślałem o czymś w przedziale 300-600zł, ale jeśli BARDZO BARDZO warto to mogę trochę dozbierać... powiedzmy, że do 1200zł (chociaż wolałbym nie). Szukam czegoś ponieważ dziurka w Onkyo nie ogarnia - dźwięk jest jakiś taki płaski. Myślałem o SMSL SAP-12 oraz SMSL SAP-II PRO - niby oba modele są bardzo dobre pod AKG. Preferowany kolor srebrny, ale nie ma to aż takiego znaczenia. Ach i prosiłbym o polecenie do tego jakiegoś kabelka połączeniowego. Osobiście spiąłbym to Prolinkiem Futura o długości 1m. Pozdrawiam, Marek.

 

@Edit

Jeśli to istotne - na odtwarzaczu który mam w opisie K702 grają już całkiem przyjemnie.

 

@Edit2

Za pół ceny (ou wypatrzyłem jeszcze SMSL VA1 DK które niby są dedykowane też pod AKG. Co prawda jest to outlet... ale przy dużej różnicy w jakości dźwięku jestem w stanie rozważyć ten model

Edytowane przez Zorad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się świetnie składa, bo mam gotową odpowiedź: SMSL sAp-II PRO, niedawno kupiłem go pod moje AKG K530LTD i jestem bardzo zadowolony, tak bardzo ze już nic nie chcę zmieniać w moim systemie. Poczytaj zresztą ten wątek: https://forum.mp3store.pl/topic/157113-smsl-sap-ii/

Jeżeli chodzi o interkonekt, to próbowałem go z Prolink Exclusive i Melodika Purple Rain. W zasadzie małe różnice, Melodika trochę lepiej przenosi górę, w przypadku Prolinka góra nieco przytłumiona - stąd wrażenie trochę ciemniejszego dźwięku i pozornie zdaje się, że Prolink podkreśla bas - ale to jednak mylne wrażenie spowodowane tylko różnicą na górze pasma.

Szczerze mówiąc Prolink Exclusive wystarczyłby mi w zupełności, Futura pewnie nieco lepsza (nie wiem, nigdy nie miałem), ale skoro mam już tę Melodikę i efekt jest trochę lepszy - to ona teraz łączy SMSL ze źródłem, jakim jest Marantz M-CR503 - amplituner CD z USB, ale ma wyjscie RCA.

Od razu pisze, że nie mam dużego doświadczenia ze wzmacniaczami słuchawkowymi. Kilka lat temu miałem jedną ze starszych wersji Holdegrona H1 (z wyłącznikiem w potencjometrze, późniejsze miały wyłącznik hebelkowy podobny do tego w SAP-II). Holdegron jednak nie pasował mi, w porównaniu z SMSL miał spory niedobór basu, a przy tym średnica i góra podobne, podobne też barwowo (bo oba oparte na TPA6120). Nie wiem, dlaczego są takie różnice w basie  - nie jestem biegły w elektronice. SAP-II jest też bardzo mocny, nie słucham głosniej niż jakieś 20% skali.

 

Edytowane przez Bednaar
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie ciężko, bo większość uzytkowników wybiera droższe urządzenia. Paradoksalnie w tym hobby niska cena działa odpychająco - wzmacniacz słuchawkowy musi być drogi, zeby dobrze grać ;) Dla odmiany jestem melomanem i mam inne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności