Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do smartfona ~ 800zl


nec2nd

Pytanie

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Przejrzałem już mnóstwo wątków dotyczących zakupu słuchawek, ale ciągle mam dylemat. Szukam dokanalowek z przedziału 500 do ok. 800zl. Przez kilka najbliższych miesięcy, będą musiały grać z Xperia Xa1. Słucham wszystkiego oprócz metalu, klasyki i rapu. Myślałem nad Cometami, ale bez choćby dragonfly'a ma to sens? Chodzą mi po głowie również Finale E4000 + dragonfly? Jakieś inne typy? Oczekuje dźwięku wywazonego, nieco ocieplonego i muzykalnego. Przyjemność słuchania jest priorytetem. Zakupu dokonam w sklepie mp3 w Katowicach i prosiłbym doradzić coś z ich asortymentu. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Ja używam z telefonem da2, czerpie ok. 18%procent z baterii na godzinę.
Dragonfly red ma wbudowaną baterię?
Polecę Ci 4 pary słuchawek:
1)BGVP DM6 $199
2)BGVP DMG $136
3)Moondrop Kanas pro $179
4)Moondrop Kanas $149 (więcej basu niż w pro)
Wszystkie polecone znacznie przewyższają jakością dźwięku słuchawki w tych kategoriach cenowych.
Co do Moondrop to że względu na to że mają 1DD węglowo-diamętowy to potrzebują mocy z odtwarzacza, tak że z samym telefonem nie pokażą swych wszystkich walorów. Podałem je że względu na to że napisałeś że na razie będą podłączone do tel.
Pamiętaj że źródło jest ważniejsze od słuchawek, tak że powinieneś zadbać najpierw o to, kup jakiś DAC/AMP+słuchawki.



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Sluchaleś której kolwiek z tych słuchawek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właściwą drogą by było w pierwszej kolejności uzyskanie dobrego źródła(proponuję Sabaj da2, $78),a do tego słuchawki BGVP DMG,ok $130, lub droższe, ale na pewno warte swojej ceny BGVP DM6 $199 (co do obu par recenzenci mówią że są warte 2+ razy tyle)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Właściwą drogą by było w pierwszej kolejności uzyskanie dobrego źródła(proponuję Sabaj da2, $78)

Tak, tylko Sabaj DA2 (o ile się nie mylę), nie ma wbudowanej baterii, czyli będzie żarł tą w telefonie, w zastraszającym tempie, jak model DA3. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja używam z telefonem da2, czerpie ok. 18%procent z baterii na godzinę.
Dragonfly red ma wbudowaną baterię?
Polecę Ci 4 pary słuchawek:
1)BGVP DM6 $199
2)BGVP DMG $136
3)Moondrop Kanas pro $179
4)Moondrop Kanas $149 (więcej basu niż w pro)
Wszystkie polecone znacznie przewyższają jakością dźwięku słuchawki w tych kategoriach cenowych.
Co do Moondrop to że względu na to że mają 1DD węglowo-diamętowy to potrzebują mocy z odtwarzacza, tak że z samym telefonem nie pokażą swych wszystkich walorów. Podałem je że względu na to że napisałeś że na razie będą podłączone do tel.
Pamiętaj że źródło jest ważniejsze od słuchawek, tak że powinieneś zadbać najpierw o to, kup jakiś DAC/AMP+słuchawki.



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, wfmsiekierka napisał:

Ja używam z telefonem da2, czerpie ok. 18%procent z baterii na godzinę.
Dragonfly red ma wbudowaną baterię?
 

Czyli tak, jak DA3, 5h i po telefonie. 

 

Dragonfly Red ma jakiś układ eco, który aż tak nie zasysa baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Posiadam moondrop kanas pro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Pytałem bo chce kupić BGVP DMG ale wolał bym usłyszeć opinie użytkownika niż zagranicznych recenzentów. Pozdrawiam. 

 

PS. Sry za offtopa 

Edytowane przez Decks84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też chcę kupić BGVP, decyzja już zapadła,ale że odesłałem mojego DAPa do producenta(Wifi nie działało), a pieniądze jeszcze nie zostały zwrócone, muszę poczekać, bo priorytet ma DAP.
Przy okazji, może jakieś sugestie w kwestii DAPów, w tej chwili na mojej liście są:
Fiio M9
ibasso dx150

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za pomoc, bardzo mi pomogliscie! Przemyślałem każdą waszą propozycje... Zamówiłem Moondrop Kanas Pro :) Sabaja DA2 dokupie za tydzien, na wypłatę. Choć przyznam szczerze, rozważam zakup Dapa do wyższej kwoty ok. 700-900zł. Jest jakaś alternatywa? Marzy mi się Chord Mojo, nawet używka, ale na stan obecny, to za dużo na mój budzet. Nie doszukalem się za wiele, ale może ktoś z forumowiczów, mógłby nieco pochwalić się swoimi wrażeniami na temat Kanas Pro? Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję, za nakierunkowanie mnie w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności